آیلتس

آیلتس

آیلتس

آیلتس و مهاجرت:

برای کسانی که قصد مهاجرت به

 • کشورهای مختلف جهان
 • بخصوص کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

ارتقائ توانایی زبان انگلیسی جزو یکی از ضرورت ها می باشد. به گفته استاد حمیدی. موسس و مدیر موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر که بعنوان یکی از برترین اساتید آیلتس ایران شناخته شده اند. یکی از آزمون‌های رایج و پرطرفدار و همچنین مورد پذیرش اکثر کشورها جهت مهاجرت آزمون آیلتس می باشد.

آشنایی با آیلتس

این آزمون سیستم آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی است. که مورد تایید اکثر

 1. سازمان‌ها
 2. نهادها 
 3. موسسات آموزشی کشورهای بین‌المللی است.

متقاضیان مهاجرت و سفر به کشورهای انگلیسی زبان و یا دانشگاه‌های بین‌المللی باید حداقل نمره مورد قبول. هر موسسه را کسب کنند.

این آزمون بیشتر برای مهاجرت به کشورهایی که زبان اصلی آنها:

 1.  انگلیسی است
 2. یا اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند مورد نیاز است.

آزمون آیلتس رایج‌ترین و مشهورترین روش برای نشان دادن سطح توانایی زبان انگلیسی هر فرد است. که مهارت و توانایی متقاضیان برای مهاجرت تحصیل و کار را در چهار بخش:

 • Speaking
 • ،Writing
 • ،Reading
 • Listening

ارزیابی می‌کند نمره هر بخش از 0 تا 9 محاسبه می‌شود و هر چقدر میانگین نمرات کسب شده. توسط متقاضی بالاتر باشد نشان‌دهنده سطح بالای زبان آن متقاضی است.

هر کشوری میانگین نمرات خاصی را با توجه به مقررات خود مورد قبول و پذیرش قرار می‌دهد. بنابراین متقاضیان برای مهاجرت به هر کشور نیاز دارند. تا حداقل نمره مورد پذیرش در هر بخش و همچنین میانگین را کسب کنند.

انواع آیلتس و کاربرد هرکدام در مهاجرت

مدل آکادمیک

برای کسانی مناسب است که قصد دارند در کشور انگلیسی زبان در مقاطع

 1. کارشناسی 
 2. بالاتر از کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

مدل جنرال

برای کسانی مناسب است که قصد

 • مهاجرت 
 • تحصیل در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی یعنی سطح متوسطه در کشور انگلیسی زبان را دارند.
آیلتس

مدل آیلتس لایف اسکیلز

آخرین مدل آزمون آیلتس است که بیشتر متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان در آزمون‌های آن شرکت می‌کنن.

الزامات این آزمون را هر کشوری برای خود تعیین و تنظیم می‌کند و برای اطلاع از آخرین تغییرات می‌توان. اطلاعات بیشتر را از وب‌سایت‌های دولتی کشور مربوطه پیدا کرد. برای آشنایی بیشتر با این الزامات و سطح آیلتس مورد نیاز در ادامه چند کشور پر طرفدار بررسی شده است.

آیلتس و مهاجرت به کانادا

برای به دست آوردن ویزای کانادا باید توانایی‌های زبان انگلیسی خود را نشان داد. و یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی مورد پذیرش کانادا آزمون آیلتس است. سال گذشته بیش از سه میلیون بار در کل دنیا این آزمون برگزار شده است. و این آزمون برای انتخاب در سازمان‌های آموزشی انجمن‌های حرفه‌ای و کارفرمایان سراسر کانادا قابل پذیرش است.

در حقیقت همه

 1. دانشگاه‌ها در کانادا
 2. کالج‌ها در کانادا

آیلتس را می‌پذیرند همچنین همه انجمن‌ها و نهادهای حرفه‌ای حداقل‌ترین نمره قابل قبول زبان انگلیسی. را برای ثبت نام و پذیرش در نظر گرفته‌اند. و اینکه چه نمره‌ی آیلتسی مورد نیاز است بستگی به شرایط مورد نیاز ویزای شخص و سازمانی که در آن. قصد کار و یا تحصیل خواهید داشت دارد.

آماده‌سازی برای آزمون آیلتس یکی از مهمترین چیزهایی است.که قبل از مهاجرت باید برای آن اقدام شود. بسته به سطح زبان انگلیسی باید در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی و این آزمون ثبت نام شود.

نمره مورد قبول آیلتس جهت مهاجرت به انگلستان

توسط اداره مهاجرت و ویزای انگلستان مورد پذیرش است. و کسانی که مایل به زندگی کار و تحصیل در انگلستان هستند می‌توانند با توجه به الزامات نهاد. و موسسه‌ای که می‌خواهند در آن کار یا تحصیل کنند در هریک از آزمون‌های آیلتس شرکت. و حداقل نمره ورودی را کسب کنند.

این آزمون برای ویزا و مهاجرت به انگلستان توسط شرکای ایلتس شامل:

 • بریتیش کنسیل (British Council) 
 • (IDP -IELTS Australia and Cambridge Assessment English)

مدیریت می‌شود و نتایج و نمرات ایلتس مورد پذیرش تمام دانشگاه‌ها موسسات و کالج‌های بریتانیا است.

برای کسب ویزای درجه یک عمومی حداقل نمره 7 ایلتس در هر یک از چهار بخش نیاز است. و همچنین برای ویزای درجه 4 سطح تحصیلات تکمیلی و بالاتر حداقل به آیلتس 5.5 نیاز خواهید داشت.

به طور کلی با توجه به درجه و نوع ویزا میانگین نتایج مورد قبول در بازه حداقل 4 الی 7. قرار دارد و ویزای درجه 2 عمومی در بیشتر مواقع با میانگین نمره 4 حداقل نمره مورد پذیرش است.

کتابهای آیلتس

کتاب اسپیکینگ آیلتس
کتاب اسپیکینگ آیلتس استاد حمیدی
کتاب واژگان ضروری آیلتس
کتاب واژگان ضروری آیلتس استاد حمیدی

نمره مورد قبول آیلتس جهت مهاجرت به استرالیا

برای کسب ویزای استرالیا نیاز است تا توانایی‌ها زبان انگلیسی خود را به دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرز (DIBP). استرالیا نشان دهید در حقیقت آیلتس مورد تایید و قبول همه دانشگاه‌ها موسسات نهادها و کالج‌های استرالیا است. و شما با توجه به هدف و برنامه خود ملزم به کسب حداقل نمره لازم در آزمون آیلتس خواهید بود.

به عبارتی دیگر نمره آیلتس بستگی به الزامات:

 • ویزا 
 • سازمانی که می‌خواهید در آن کار یا تحصیل کنید دارد.
 • حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا 6 (سطح 3 یا Competent) است. 
 • سطح بعدی حداقل 7 (سطح 2 یا Proficient) و در نهایت بالاترین سطح زبان آیلتس 8 (سطح 1 یا Superior) است.

در حقیقت نمره شخص بستگی به هدف و نوع ویزا خواهد داشت حداقل‌ترین نمره آیلتس برای ویزای دانشجویی. در دانشگاه‌های استرالیا 5.5 و برای مهاجرت نمره 6 و بالاتر از آن مورد نیاز است.

نمره مورد قبول آیلتس جهت مهاجرت به کانادا

برای به دست آوردن ویزای کانادا باید توانایی‌های زبان انگلیسی خود را نشان داد و یکی از محبوب‌ترین. آزمون‌های زبان انگلیسی مورد پذیرش کانادا آزمون ایلتس است.

 • سال گذشته بیش از سه میلیون بار در کل دنیا این آزمون برگزار شده است.
 • این آزمون برای انتخاب در سازمان‌های آموزشی انجمن‌های حرفه‌ای و کارفرمایان سراسر کانادا قابل پذیرش است.

در حقیقت همه دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا ایلتس را می‌پذیرند همچنین همه انجمن‌ها. و نهادهای حرفه‌ای حداقل‌ترین نمره قابل قبول زبان انگلیسی را برای ثبت نام و پذیرش در نظر گرفته‌اند. و اینکه چه نمره‌ی ایلتسی مورد نیاز است بستگی به شرایط مورد نیاز ویزای شخص و سازمانی. که در آن قصد کار و یا تحصیل خواهید داشت دارد.

آماده‌سازی برای آزمون آیلتس یکی از مهمترین چیزهایی است که قبل از مهاجرت باید برای آن اقدام شود. بسته به سطح زبان انگلیسی باید در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی و آزمون آیلتس ثبت نام شود.