انگلستان

از اصلی ‌ترین بخش های تشکیل‌ دهندهٔ ایالات بریتانیا کشور انگلستان می باشد.

انگلستان از شمال با اسکاتلند. و از غرب با ولز مجاور می باشد. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب با دریای ایرلند در جنوب غرب با دریای سلتی و در شرق با دریای شمال می باشد. در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

این کشوربیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ دارد. از دیگر جزیره های این کشور می توان به جزیره وایت، و جزیره من اشاره کرد. لندن نیز پایتخت این کشور و همچنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. رود تیمز که پر آب ترین رود انگلستان می باشد از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

ویزای انگلستان

آب و هوای انگلستان

بیشتر مردم فکر می کنند بریتانیا از دیگر کشور های همیشه بارانی می باشد هوا در انگلیس در بیشتر. وقت ها ابری می باشد اما جالب توجه است که لندن از رم نیویورک بریسبان ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است. 3 دلیل مهم اینکه مردم باران و بریتانیا را به باهم می شناسند این چنین است.

 • قابل پیش بینی نبودن اب و هوا در این شهر
 • اامکان بارش زیاد در تمامی فصل ها
 • اب و هوای خاص که هم شامل باران ملایم و افتاب و باد تند می شود

موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در زمینه مهاجرت به انگلستان و سایر موضوعات در این زمینه به شما عزیزان کمک کند.

تغییرات آب و هوا در انگلستان

همانطور که گفتیم آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نمی باشد. اما با این حال تابستان ها متوسط دما بین 9 تا 18 درجه سلسیوس (48 تا 64 درجه فارنهایت) تغییر میکند. و در فصل زمستان نیز متوسط دما بین 2 تا 7 درجه سلسیوس می باشد. خوبی انگلستان این می باشد که بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی با کیفیت بالا می باشند.

فرهنگ انگلستان

هنر و فرهنگ انگلستان شباهت زیادی با هویت مردم این کشور دارد. بریتانیا زادگاه بزرگانی همچون نیوتن داروین، شکسپیر. و بیتلز ثروتمند ترین باشگاه فوتبال دنیا – منچستر یونایتد. میزبان بزرگترین بازار ارز خارجی جهان، مخترع هواناو و رولینگ JK و نویسنده کتاب های هری پاتر می باشد. بریتانیا از اسکاتلند تا کورنوال (Cornwall) پر از آداب و رسوم و سنت های متفاوت می باشد.

پول انگلستان

 در کشور بریتانیا ارزش پولی بر اساس پوند (£)) می باشد.

 • بریتانیایی ها به پوند لیره نیز می گویند.
 • سکه های 1 و 2 پوندی و همچنین. 1p. 50p. 20p. 1p. 5p. 2p.  هم وجود دارد.
 • اسکناس هایی نیز با واحد های 5، 10، 20 و 50 پوندی عرضه می شود.
انگلستان

آداب و رسوم و زبان مردم انگلیس

‌زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد. که حدود 98% از مردم این کشور با زبان اینگلیسی صحبت می‌ کنند. البته باید بدانید که در این میان گویش‌های مختلف هم وجود دارد. زبان‌های منطقه‌ای مانند ایرلندی، اسکاتلندی و ولزی هم وجود دارند. که البته بین اینها زبان ولزی ، یکی از پراستفاده ترین زبان‌های منطقه‌ای محسوب می شود.

خانواده

در اواسط قرن بیستم، ازدواج در انگلیس برای خانواده‌های بریتانیایی یک رسم و هنجار بود. این هنجار از والدینی تشکیل می‌شد که پدر در رأس خانواده قرار داشت. هرچند در دهه‌های اخیر رشد چشم گیری در خانواده‌های تک والد به وجود امده است. و ازدواج سنتی بسیار کمرنگ شده است. حتی نیم‌قرن پیش هم زندگی زوج‌ها در کنار هم بدون ازدواج یک گناه شمرده می‌شد. 

آداب‌ و رسوم اجتماعی

قابل ذکر می باشد که با توجه به اینکه مردمان انگلیس کمی سردمزاج به نظر می‌رسند و ریسک پذیر نیستند. درواقعیت از درون مردمی خون گرم و صمیمی می باشند. و نسبت به دوستان و اشنایان خوشرو و مهمان نواز می باشند.

تقریبا میشه گفت برای صدا کردن فردی که با او صمیمی نیستید. باید برای رسمی تر بودن و حفظ احترام بیشتر از نام خانوادگی او استفاده کنید. بجز آن‌که خود فرد به شما اجازه استفاده از نام کوچکش را داده باشد.

خیلی ازمردم اهل تجارت و افرادی که از طبقه بالای جامعه برخوردار هستند. به‌ طور واقعی تابع قوانین از پیش تعیین‌شده اجتماعی بوده. و این قوانین را به‌طور رسمی می پذیرند.

مردم انگلیس انسان هایی بسیار رک اما فروتن می باشند. همچنین اگر با کسی معاشرت کنند و یا دوستی داشته باشند. که او را به خوبی بشناسند. معمولا به روشی صمیمانه‌ برخورد می‌کنند. اما در غیر این صورت با افراد غریبه همان قواعد رسمی خود را پیش میبرند.

در انگلیس هدیه بردن برای فردی که از شما میزبانی می‌کند یک رسوم خوشایند به حساب می آید. این هدیه اغلب می‌تواند گل شکلات یا نوشیدنی باشد. بعضی از مردم دسته گل را از قبل برای شام ارسال می کنند.

ترجیح بعضی از خانواده‌های انگلیسی این می باشد که با کفش بیرون وارد خانه نشوند. می‌توانید از قبل. در این‌باره سؤال کنید. که آیا در رسم خانه آنان خوشایند می باشد یا خیر؟ هرگز به کسی خیره نشوید. و هیچ وقت باکسی که نمی‌شناسید زیادی خودمانی و صمیمی رفتار نکنید. سؤال‌های شخصی مانند میزان درآمد یا کسی که به او رأی داده‌اند نباید بر زبان آورده شوند. 

مهاجرت به انگلستان

افراد مقيم انگلستان ازمزایای زیر بهرمند می شوند:

 • استاندارد بالای زندگی
 • آموزش و سـرگرمی

نظام آموزشی بريتانيا از جايگاه والايی در جهان برخوردار است. استانداردهای تدريس و دستاوردهای دانشجويان از سطح مطلوبی برای مهاجرت به انگلستان برخوردار است.و دانشگاهها و ديگر موسسات آموزش عالی این کشور شهرت جهانی دارند. سيستم بهداشت انگلستان، كه با سرمايه عمومی ايجاد شده است. می كوشد همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رايگان به عموم نيازمندان ارائه دهد.

ویزاهای اقامت انگلستان

ویزای اقامت مجوزی است كه توسط يك كشور عضو اتحاديه اروپا صادر شده. و به اتباع ديگر كشورها اجازه مي دهد. از طريق قانونی در خاك آن كشور اقامت كنند.
براساس توافق كشورهای عضو، كليه مجوزهای اقامت. بايد از چهارچوب واحدی برخوردار باشند. اين مجوز درمورد هر فردی كه اقامت وی در خاك انگلستان تمديد شده. و يا بيش از 6 ماه مايل به اقامت دراين كشور باشد. صادر می شود.

ویزای کار در انگلستان

اگر با ویزای سرمايه گذاری انگلستان وارد این کشور می شويد. در صورت دريافت مجوز ورود ديگر نيازی به دريافت اجازه كار نخواهيد داشت. اين امر در مواردی لازم خواهد بود كه شما:

 • راه اندازی تجارتی جديد.
 •  تصدی يك موسسه تجاری فعال را برعهده گرفتن.
 • به عنوان شريك. مدير يا بازرگانان منحصر به فرد به يك مجموعه تجاری ملحق شدن.
 • شعبه يا دفتر يك شركت خارجی را در انگلستان تاسيس كردن.

ملاک های مهارتی در مهاجرت به انگلستان

اتباع خارجی متقاضی مجوز بايد از حداقل يكی از ملاك های ذيل برخوردار باشند:

 • دارا بودن حداقل مدرک مهارتی زبان معادل مدرك مهارتی انگلستان.
 • صلاحيت حرفه ای مرتبط با شغل مورد نظر و معادل سطح ديپلم عالی انگلستان.
 • معادل مدرك ديپلم عالی انگلستان به علاوه يك سال سابقه كاری مرتبط

 همچنین لازم است عدم امكان استفاده از كارگر مقيم در پست مورد نظر خود را به اثبات برسانيد.

مسکن در انگلستان

در صورتی که در نظر داريد در بدو ورود به انگلستان. يك منزل يا آپارتمان مسكونی اجاره نموده. و یا درآينده ملكی خريداری كنيد. دراين زمينه بنگاه های مسكن عهده دار امور اجاره هستنـد. بسيـاری از اين بنگـاه هـا در عيـن حال كارگزار رهن نيز محسوب می شوند. 

درتمام نقاط انگليس خانه و آپارتمان برای اجاره موجود است.
شما هم به صورت حضوری در انگلستان هم به صورت غیر حضوری از طریق سایت میتوانید اقدام به خرید ملک در این کشور کنید.

بهداشت در انگلستان

سرويس ملی بهداشت (NHS)، همان سيستم مراقبت بهداشتی دولتی انگلستان می باشد. معالجه رايگان منوط به اقامت در انگلستان می باشد. و نه براساس مليت يا پرداخت ماليات يا پرداخت حق بيمه دولتی است.
مراقب اوليه (NHS Primary Care):

 • عموم افراد مقيم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رايگان، كه توسط يك پزشك خانواده محلی يا پزشك عمومی (GP) ارائه می شود برخوردار می گردند.
 • در موارد اورژانسی، صرف نظر از وضعيت اقامتی فرد. معالجات به صورت رايگان انجام می شود.
 • هر پزشك عمومی حسب صلاحديد خود می تواند. هر بيمار را اعم از مقيم يا غير مقيم به صورت رايگان بپذيرد.

رانندگی در انگلستان

در کشور انگلستان قوانین ویژه در زمینه رانندگجی وجود دارد. به این صورت که حداقل سن مجاز برای رانندگی با خودروهایی با اندازه متوسط در بريتانيا 17 سال می باشد. همچنین سن مجاز رانندگی با كاميونهای بزرگ و اتوبوس 21 سال می باشد. 
اعتبار گواهينامه در بریتانیای انگلستان بستگی به كشوری كه گواهينامه در آن صادر شده و صلاحيت شما به عنوان يك مقيم جديددارد.
در اغلب موارد دارندگان گواهينامه رانندگی می توانند. براي مدت زمان مشخص و يا تا زمان اعتبار گواهينامه خود در بريتانيا رانندگی كنند. سپس عموماً می توانند گواهينامه خود را به گواهينامه GB تبديل كنند.

هزینه های زندگی در انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان برای اخذ یکی از ویزاهای: تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … را دارند. در ابتدا باید با میزان هزینه زندگی در این کشور اشنا باشند.
به طور معمول هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است. و بستگی به شهر مورد نظر و نوع زندگی شخصی فرد دارد. اما با این حال می توان پیش بینی قابل اعتمادی در رابطه با هزینه زندگی در انگلستان ارئه داد. برای مثال:

 • هزینه زندگی در شهر لندن به طور کلی مبلغی در حدود 1020 پوند برای هر ماه می باشد.
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه در مناطق مختلف شهر لندن. مبلغی حدود 650 تا 850 پوند می باشد.
 • هزینه متوسط غذا و نوشیدنی به صورت ماهانه در انگلیس می تواند، مبلغی در حدود 100 تا 150 پوند باشد.
 • هزینه های تحصیل در مقاطع و دوره های دانشگاهی کشور انگلیس، بسته به دانشگاه و محل تحصیل دانشجو، به طور کلی حدود 10 تا 18 هزار پوند به صورت سالیانه می باشد.
 •  تحصیل در دوره دبیرستان. و دوره های A level و Foundation. هزینه ای در حدود 14 هزار پوند و بیشتر می باشد.

 

هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی انگلستان

در کشور انگلستان بیشتر مردم و شهروندان از خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار می باشند.
خدمات بهداشتی در این کشور توسط پزشک عمومی یا پزشک محلی به طور رایگان صورت می پذیرد. همچنین طبق قوانین دولت انگلستان، در موارد اضطراری بدون در نظر گرفتن اینکه فردی دارای اقامت این کشور می باشد یا نه، باید از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند شود.
اما در بخش درمان های غیر رایگان هزینه ها به شرح زیر می باشند:

 • هزینه درمان سرما خوردگی( برای 6 روز):    2.42 £ (پوند)
 • هزینه آنتیبیوتیک (12 عدد ):    8 £ (پوند)
 • هزینه ویزیت دکتر خصوصی:    76 £ (پوند)
 • هزینه خمیر دندان:   1.58 £ (پوند)
 • هزینه دستمال کاغذی (4 رول):    1.84 £ (پوند)

مالیات و هزینه های اب، برق، گاز و تلفن

مطابق با قوانین انگلستان افرادی که در این کشور زندگی می کنند. ملزم به پرداخت مالیات با توجه به تعداد اعضای خانواده و محلی که در آن زندگی می کند، می باشند. میانگین پرداخت مالیات در هفته به ازای هر نفر، 25£ (پوند) می باشد. هزینه های موارد خدماتی مانند: آب، برق و گاز، به طور کلی 40£ (پوند) تا 60£ (پوند) در هفته می باشد. هزینه های تلفن همراه نیز با توجه به شرکت و خدماتی که ارائه می دهد متفاوت است. همانطور که ملاحظه می شود مهم ترین نکته در خصوص مهاجرت به انگلستان. توانایی پرداخت هزینه زندگی در این کشور می باشد.

هزینه های تحصیل در انگلستان

یکی از مطالب مهمی که تمامی داوطلبین مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید از آن اطلاع داشته باشند. هزینه های تحصیل زندگی یک دانشجو در این کشور می باشد. از این رو در این قسمت از مقاله شما را با این هزینه ها بیشتر آشنا می کنیم. باید توجه داشته باشید. که شهریه دانشجویان بین المللی از شهریه دانشجویان انگلیسی. در تمامی رشته ها و مقاطع بیشتر است.

شهریه دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی:    حدود 10،000 پوند (1.430 دلار) تا 38،000 پوند. (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر برای گروه پزشکی است. البته باید متذکر شویم که، شهریه دانشگاه. در همه سطوح رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی هزینه کمتری دارند. ولی دوره های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گران تر هستند.

اما وقتی این هزینه ها را با میانگین هزینه زندگی در انگلیس که حدود 12.200 پوند. ( 16.950 دلار ) در هر سال می باشند. مقایسه کنید، متوجه می شوید که هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان به طور سالانه. هزینه بالاییندارد، و جزو دسته مهاجرتهای ارزان محسوب می شود.

همچنین دانشجویان برای کنترل شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان وقتی در محیط هستند. می توانند با بهره گیری از تخفیف های دانشجویی، هزینه زندگی در انگلستان را مقرون به صرفه تر کنند. برای مثال: دانشجویان در لندن می توانند. یک کارت ویزیت 18+ Student Oyster دریافت کنند. و 30 درصد از مبلغ کارت های مسافرتی و اتوبوس یا تراموا را با تخفیف بخرند.

هزینه مسکن دانشجویان

از نظر مسکن باید گفت که بسیاری از دانشجویان سال اول، پیش از نقل ‌مکان به اتاق ‌های اجاره‌ای خصوصی، در سال ‌های بعد در تالار های دانشگاه اقامت می‌کنند. بسیاری از دانشگاه‌ ها هم self و هم سالن ‌های پذیرایی را پیشنهاد می‌کنند. که در آن غذا شامل قیمت اجاره می‌شود.

بزرگ‌ ترین تفاوت در هزینه زندگی در لندن در مقایسه با بقیه شهرهای انگلستان. در اجاره مسکن است. با تخمین، هزینه‌ های اقامت از 8.073 پوند، معادل 11.400 دلار در سال تحصیلی یعنی نه ماه یا 39 هفته می باشد. با این حال، ممکن است شما بتوانید در سالن‌ های دانشگاه اقامت داشته باشید. و یا یک آپارتمان مشترک با دیگری را پیدا کنید.

هزینه اجاره خانه در انگلستان

در این قسمت سعی داریم تا شما را با هزینه های کلی مسکن و اجاره خانه در کشور انگلستان اشنا کنیم.

 • اجاره یک آپارتمان در لندن. به طور متوسط بیش از 1000£ (پوند) در ماه می باشد.
 • اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، به طور متوسط 1649£ (پوند) است.
 • اجاره یک اپارتمان بیش از یک خواب بیش از 3000£ (پوند) در ماه می باشد.
   به طور کلی میزان اجاره بها در انگلستان بنا به نوع مسکن. مناطق شهری متفاوت و امکانات، متفاوت خواهد بود. بعنوان مثال:
 • اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر:    بین 500 تا 1400£ (پوند).
 • خوابگاه یا سوئیت دانشجویی ( داخل لندن):    650 پوند.
 • خوابگاه یا سوئیت دانشجویی ( خارج لندن):    550 پوند.

هزینه های سوپر مارکت و وعده غذایی در انگستان

هزینه های تقریبی در مورد خرید مواد خوراکی در انگلستان به این صورت می باشد:

 • یک قرص نان بین 0.62 الی 1.30
 • یک کیلوگرم برنج بین 0.80 تا 2
 • 12 عدد تخم مرغ بین 1.20 تا 2.50
 • یک کیلوگرم پنیر محلی بین 3 تا 8.78
 • یک کیلو گرم مرغ بین 4 تا 8
 • یک کیلو گوشت قرمز بین 4.98 تا 12

همچنین هزینه وعده های غذایی در انگلستان به صورت زیر می باشد:

 • یک فنجان کاپوچینو در یک کافه شاپ معمولی 2 تا 3 پوند.
 • یک نوشابه کوکاکولا یا پپسی بین 0.75 تا 2 پوند.
 • یک بطری آب کوچک 0.50 تا 1.40 پوند.
 • یک بطری آب یک و نیم لیتری بین 0.50 تا 1.50 پوند.
 • یک پاکت شیر 1 لیتری بین 0.60 الی 1.05 پوند.

هزینه های حمل و نقل و پوشاک

متوسط هزینه های حمل نقل در انگلستان:

 • بلیط یک طرفه مترو بین 1.80 تا 3£ (پوند)
 • هزینه یک لیتر بنزین در انگلستان بین 1.15 تا 1.30£ (پوند)

متوسط هزینه های پوشاک:

 • خرید یک عدد شلوار 35 تا 80£ (پوند)
 • یک تی شرت تابستانی 20 تا 40£ (پوند)
 • یک جفت کتانی ورزشی 40 تا 80£ (پوند)

هزینه های تفریحات سالم

علاقه مند به تفریحات سالم در انگلیس می توانند از مراکز تفریحی فرهنگی این کشور استفاده کنند. که میزان هزینه های استفاده از این مراکز به شرح زیر است:

 • هزینه یک ماه ثبت نام در باشگاه بین 19 تا 50£ (پوند)
 • هزینه یک سانس سینما بین 8 تا 12£ (پوند)
 • هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در هفنه بین 5 تا 15£ (پوند)