مهاجرت به انگلستان

انگیزه‌ های زیادی در زمینه مهاجرت به انگلستان برای مردم وجود دارد، زیرا با مهاجرت به انگلستان می‌توانند به اهدافی همچون تحصیل مناسب، یافتن شغلی با درآمد بالا، زندگی در سطح بالا و… دست یابند. بزرگ‌ترین کشور بریتانیای کبیر، انگلستان می‌باشد، پایتخت این کشور لندن است که سالانه افراد بسیاری از روش‌های گوناگون درصدد مهاجرت به انگلستان می‌باشند، اما باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به انگلستان اطلاعات کاملی در تمام زمینه‌ها داشته باشید و با توجه به شرایطی که دارید باید مطمئن شوید که آیا کشور انگلیس برای شما مناسب می‌باشد؟ ویزاهای مهاجرتی انگلستان به 5 دسته تقسیم می‌شوند و آنها را Tier می‌نامند. در این مقاله به بررسی روش‌های مهاجرت به انگلستان می‌پردازیم.

انگلستان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت و اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان 3 شیوه اصلی وجود دارد. که در ادامه به انها اشاره میکنیم.

ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری در زمینه ثبت شرکت در ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت را به اداره مهاجرت ارائه کنید. در ادامه پروسه پس از تایید شدن و به ثبت رسیدن شرکت باید برای اخذ ویزای مربوطه اقدام کنید. در این روش پس از گذشت چندسال متوالی میتوانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. 

سرمایه‌گذاری

روش دوم برای دریافت این ویزا استفاده از روش سرمایه ‌گذاری مستقیم می‌باشد. به این صورت که شما باید در سیستم امتیاز بندی امتیاز کافی را جهت سرمایه گذاری اخذ کنید. حداقل میزان سرمایه برای این روش حدود 2 میلیون پوند می باشد. داشتن این میزان سرمایه 30 امتیاز را شامل می شود. حد نصاب این امتیازات باید ۷۵ باشد. قابل ذکر می باشد که در این روش شما باید در ابتدا در یکی از بانک های این کشور. برای خود حساب بانکی افتتاح کنید.

کارآفرینی

در روش سرمایه گذاری از طریق کارافرینی شخص سرمایه گذار باید حداقل 95 امتیاز را در سیستم امتیاز دهی کسب کند. اخذ این نوع ویزا( ویزای کارآفرینی ) تنها از این طریق امکان پذیر می باشد. میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در این روش مطابق قوانین کشور انگلستان. باید حداقل حدود پنجاه هزار پوند باشد.

ویزای Tier 1

به طور کلی ویزای Tier 1 انگلستان برای افراد زیر :
کارآفرینان و سرمایه گذارانی که سرمایه‌ای بزرگ برای برپایی تجارت در انگلستان و یا سرمایه گذاری در یکی از تجارت های انگلستان را دارند.
فارق‌التحصیلان دانشگاه‌های انگلستان که دارای یک پلن کاری تایید شده توسط یکی از ارگان‌های مهم هستند.
افراد محدودی که به صورت بین‌المللی، به عنوان یک استعداد بخصوص در زمینۀ کاری خودشان شناخته شده‌اند.

مهاجرت دائم از طریق کار و تخصص

انگلستان با داشتن مزیت های مهم اقتصادی مکان مناسبی برای افرادی که دارای تخصص و یا متقاضی کار هستند می باشد. این افراد به راحتی با تکمیل مدارک خود میتوانند برای این عمل اقدام کنند.

ویزای Tier 2

ویزای Tier 2 یا ویزای کار انگلستان همراه با اقامت دائم، مناسب افرادی است. که با داشتن تخصص در حوزۀ هایی مانند فناوری اطلاعات، حسابداری، تدریس و یا مراقبت‌های بهداشتی قصد کار بلند مدت را دارند. تخصص و کار مورد نظر شما باید در لیست شغل‌های Tier 2 باشد. یا جزء شغل هایی که در انگلستان با کمبود مواجه است باشد. قبل از اپلای ویزای دائمی کار، دقت کنید که برای استفاده از ویزا باید یک پیشنهاد شغلی و یک گواهی اسپانسری مخصوص Tier 2 از یک کارفرمای انگلیسی که دارای مجوز اسپانسری است، داشته باشید. برای دریافت این نوع ویزا نیاز به 70 امتیاز از سیستم امتیاز دهی دارید. این امتیاز را با داشتن پیشنهاد شغلی، ساپورت مالی مناسب و دانش زبان میتوانید به دست اورید.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرت به انگلستان از راه مهاجرت تحصیلی می باشد. که با این روش می توان به راحتی با داشتن شرایط لازم ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کرد. در مرحله اول شما برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود باید اقدام کنید. قابل ذکر می باشد که شما در این روش باد توجه به سیستم امتیاز دهی انگلستان هرچه امتیازاتی بیشتری کسب کنید. امکان صادر شدن ویزا توسط آفیسر ویزا بیشتر می شود.

الزامات تحصیل در انگلستان

برای تحصیل در انگلستان شما باید 40 امتیاز از سیستم امتیاز دهی انگلستان کسب نمایید.  که حدود 30 امتیاز ان شامل برگه پذیرش تحصلی از دانشگاه های انگلستان می باشد. پس از اخذ پذیرش تحصیلی می توانید با ارائه مدارک زبان، ریز نمرات، معدل بالا و… برای بدست ائردن امتیاز بیشتر اقدام کنید. با دریافت ویزا و مهاجرت به انگلستان پس از گذشت مدتی میتوانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید. 

مهاجرت کاری به انگلستان

یکی دیگر از شیو های مهاجرتی به انگلستان دریافت ویزای کار انگلستان می باشد. کارمندان خیریه، کارکنان دیپلماتیک و ورزشکاران می توانند برای دریافت ویزای کار انگلستان اقدام کنند. اما نیازمند پیشنهاد کار از یک اسپانسر بریتانیایی هستند.  در صورتی که جز افرادی هستید که در لیست کشورهای ویزای Tier 5 Youth Mobility Scheme اقامت دارند، می توانید بدون نیاز به پیشنهاد کار وارد انگلستان شوید. قابل ذکر می باشد که ایران در لیست این کشورها، قرار ندارد. ویزای Tier 5 شش نوع  می باشد:

  • ویزای Tier 5 (Charity Worker)
  • ویزای Tier 5 (Creative and Sporting)
  • ویزای Tier 5 (Government Authorised Exchange)
  • ویزای Tier 5 (International Agreement)
  • ویزای Tier 5 (Religious Worker)
  • ویزای Tier 5 (Youth Mobility Scheme)

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

در صورتی که شما قصد مهاجرت به انگلستان را دارید می توانید از طریق ویزای ازدواج نیز اقدام کنید. در این روش نیاز است که شما با یک شهروندی که تابعیت انگلستان را دارد و یا فردی که اقامت دائم انگلستان را اخذ کرده است، ازدواج کنید. البته برای اقدام از این روش شما باید ثابت کنید که با پارتنر خود. حداقل 18 ماه رابطه دارید. همچنین حداقل سن برای دریافت این ویزا باید بیش از 18 باشد. در خواست دهندۀ ویزا تحصیلی باید توانایی مالی خود را نیز برای پرداخت هزینه هی دانشگاه و اداره زندگی خود ثابت کند.