مهاجرت به فنلاند

فنلاند کشوری سرد. و اروپایی است. با پنج ‌و ‌نیم میلیون نفر. جمعیت. که در منطقه اسکاندیناوی. می باشد. که یکی از با کیفیت‌ترین. سیستم‌های آموزشی. در جهان را دارد. و رتبه رفاه اجتماعی. و امید به زندگی آن. قابل‌ توجه است. برای آشنایی. بیشتر با کشور فنلاند. و مهاجرت به فنلاند. مطالب زیر را بخوانید:

مهاجرت به فنلاند

زندگی در فنلاند

فنلاند کشوری زیبا. و قدرتمند. در منطقه اسکاندیناوی. است. که در بخش شمال اروپا. قرار دارد. پایتخت این کشور. شهر زیبا. و بزرگ هلسینکی می باشد. این کشور. از نظر صنعتی، قدرت زیادی. داشته. و از نظر مساحت. رتبه 8 در اروپا را دارد. کشور فنلاند. از سمت شمال با نروژ. از سمت شرق با روسیه. و از سمت غرب با سوئد. هم مرز است. در صورتی. که متقاضی. از نظر مهارت. در وضعیت پایین. باشد. دستمزد وی 1800. یورو در ماه. و در صورتی. که مهارت بالایی. داشته باشد. دستمزد وی. حدودا 4250 یورو در ماه.  می‌شود.

اقامت دائم در فنلاند

میزان بهره‌وری. در کشور فنلاند. بر اساس نقاط. شاخص 107.80 است. طبق آمار. به‌دست آمده. هزینه زندگی. یک نفر. در کشور فنلاند. برای هر ماه حدودا. 1000 یورو است. کشور فنلاند. یک کشور گران قیمت. است. و زندگی. در این کشور. به گونه ای. دشوار است. جهت مهاجرت. به فنلاند. شما می توانید. با ثبت شرکت. در کشور فنلاند. از اقامت. صد در صد این کشور. بهره مند شوید.

در واقع ثبت شرکت.  جهت مهاجرت. به فنلاند. نیازی به شریک محلی. ندارد. و شما در این روش. می‌توانید. اقامت طولانی. داشته باشید.  پس از سه سال. شرایطی فراهم. می‌شود. که درخواست اقامت دائم. صورت بگیرد. و پس از 5 سال. اجازه دارید. که درخواست. اخذ پاسپورت. این کشور. را ارائه دهید.

مزایای زندگی در فنلاند

آنچه قبل از مهاجرت به فنلاند. باید دانست:

سیستم آموزشی در مدارس. و دانشگاه ها. بدون هزینه است. و سطح علمی. بالایی دارند. سیستم آموزشی. قوی. در تمام مقاطع. تحصیلی. فنلاند. را کشوری مناسب. برای تحصیل کردن. کرده است.

داشتن نرخ بیکاری. نزدیک به 9 درصد. فنلاند را برای مهاجرت. کاری. نیز مناسب می کند. میزان حقوق. و در آمد ماهیانه. 4250. یورو نیز نشان دهنده. بالا بودن. میزان در آمد. در کشور فنلاند. است.

 • صلح آمیز و آرام

فنلاند کشوری. پر از ارامش. امن و بدون جرم. و جنایت است. محیطی امن برای زندگی.

هزینه زندگی در کشور فنلاند

کشور فنلاند. یک کشور گران قیمت. و لوکس. برای زندگی است. و این موضوع. نیز سبب شده. است. که اغلب افراد. جهت مهاجرت. به فنلاند. روش سرمایه گذاری. در فنلاند. را انتخاب کنند. در اینجا به چند. نمونه از هزینه‌های زندگی. در این کشور. می ‌پردازیم.:

هزینه روزمره در فنلاند

 • هزینه آب و برق و گاز. مصرفی. در کشور فنلاند. در یک آپارتمان. 85 متری. حدود 133.32. یورو برای هر ماه. تعیین شده است.
 • تعرفه ای که. برای یک دقیقه مکالمه. با تلفن اعتباری. در نظر گرفته شده‌. 0.07 یورو است.
 • شما برای خرید. یک عدد بلیط سینم.ا در کشور فنلاند. باید 14.00 یورو هزینه. پرداخت کنید.
 • شما همچنین برای اجاره. یک ساعت زمین تنیس. در این کشور. باید 23.68 یورو. پرداخت کنید.

سایر هزینه ها در فنلاند

در صورتی که شما بخواهید. 

 • یک وعده غذا. در یک رستوران. گران قیمت. در کشور فنلاند. میل کنید. باید 12.00 یورو. هزینه کنید. 
 • حال اگر بخواهید. برای دو نفر. سه وعده غذا. در یک رستوران. معمولی. را لحاظ کنید. هزینه شما. 60.00 یورو. می‌شود.
 • هزینه تاکسی. یک کیلومتری. در این کشور. 1.40یورو تعیین شده. است. 
 • هزینه تاکسی. برای. یک ساعت انتظار. 47.04 یورو. 
 • هزینه ی تاکسی. مبدا. 6.00 یورو ارزیابی. شده است.
 

میانگین درآمد در فنلاند

کشور فنلاند. هرساله. نیاز به نیروی کار دارد. و لیست مشاغل. مورد نیاز. خود را هرساله. اعلام می‌کند. 

 • لیست اول. به شغل هایی اختصاص. می‌یابد. که کشور فنلاند. نیاز فوری به آن دارد.
 • و لیست دوم. مربوط به شغل هایی. است. که نیاز کمتری. به این نیروها. دارد.

در صورتی که. شما بتوانید. در یکی از شغل های. لیست اول پذیرش. شوید. حقوق شما مانند. یک شهروند. کشور فنلاند. ارزیابی. می‌شود. و مطابق. با شهروندان.آن کشور حقوق دریافت میکنید.

شغل های مورد نیاز در فنلاند

یکی از شغل های. بسیار مهم. و مورد نیاز. در کشور فنلاند. تعمیر و تجهیزات. برق و لوازم الکترونیکی. است. این شغل از دسته. شغل هایی. میباشد. که شاید نیروی کار. مورد نیاز آن. در داخل کشور فنلاند. نیز وجود داشته باشد. اما نیروی کار ماهر. در این زمینه. کم دیده می‌شود. برای همین هرساله. این کشور. تقاضای نیروی ماهر. میکند. درآمد این شخص. در فنلاند نسبت به درآمد. شخصی در همین شغل. در ایران. حدود 29 درصد. بیشتر است.