ویزای ازدواج انگلیس

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق ویزای ازدواج می باشد. همچنین برای مهاجرت به انگلستان هم می توانید از این روش استفاده کنید. با توجه به شرایط اقتصادی خوب انگلستان، امکانات رفاهی فراوان و اینکه کشوری توسعه‌ یافته می باشد. افراد بسیاری تمایل به مهاجرت و اقامت به این کشور دارند. در این مقاله به بررسی ویزای ازدواج انگلیس می پردازیم.

ویزای ازدواج در انگلستان

اخذ اقامت از طریق ازدواج:

اگر فردی، متقاضی اخذ اقامت کشور انگلیس باشد. و از طرفی با یکی از افرادی که تابعیت این کشور را دارد. رابطه‌ای عاطفی و طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند از طریق ازدواج در انگلیس، موفق به دریافت مجوز اقامت در این کشور شود. در این حالت، هر دو طرف باید با ارائه مدارک لازم ثابت کنند. که در طی مدت حداقل دو سال. با یکدیگر در رابطه‌ای مستمر بوده‌اند. چنین ویزایی امکان کاریابی و تحصیل را به متقاضی می‌دهد.

انواع ویزای ازدواج در انگلیس

از دیگر مورد هایی که باید توجه داشته باشید به آن این است. که چند همسری در انگلیس جرم به حساب می آید. همچنین وضعیت تأهل باید مشخص باشد. و در صورت مطلقه یا بیوه بودن ارائه مدارک الزامی می‌باشد.

ویزای نامزدی

ویزای نامزدی در انگلیس به دو شکل می باشد.

 • ویزای نامزدی معمولی.
 • ویزای نامزدی ویزیتوری.
 • در هر دو روش نامزدی در انگلیس فرد باید اثبات نماید، که در بازه زمانی اقامت خود در انگلیس. توانایی پرداخت هزینه‌های خود و همسرش را بدون اشتغال در کاری داشته. و پس از اتمام دوره شش‌ماهه ویزا. از خاک انگلیس خارج خواهد شد.

ویزا نامزدی معمولی

در این روش اخذ ویزا، پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم دو طرف برای ازدواج. یک ویزا شش‌ماهه به آن‌ها داده می‌شود. و در این بازه زمانی فرصت دارند ازدواج کنند. و پس‌ازآن یک ویزا سه‌ساله دریافت نمایند. درصورتی‌که در این شش ماه ازدواج نکنند. فرد باید به کشورش بازگردد.

ویزا نامزدی ویزیتوری

در این روش، همانند روش نامزدی معمولی. فرد طی دریافت یک ویزا شش‌ماهه. باید ازدواج کند ولی پس از شش ماه باید به کشور خود بازگردد. و ویزای سه ساله را از طریق کشور خود دریافت کند. البته لازم به ذکر است که اخذ اقامت از این روش در حال حاضر برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

قوانین ازدواج در انگلیس:

ازدواج در انگلستان مانند سایر کشورها دارای قوانینی خاص می باشد. برخی از این قوانین به این صورت می باشند:

 • ازدواج با مقیم یا شهروند انگلیسی مانند سایر کشورها اگرچه یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت است.
 • اما قوانین خاص خود را دارد.
 • برای مثال متقاضیان ازدواج باید آشنایی کامل از هم داشته و مدارکی ارائه کنند. تا هدف از ازدواج آن‌ها که باید تشکیل زندگی مشترک باشد. ثابت نمایند.

ویزای ازدواج انگلیس

برای اخذ ویزای ازدواج قوانینی در زمان ازدواج وجود دارد که در ادامه به برخی از قوانین اشاره میکنیم.

مقررات مهم ازدواج در انگلیس:

 • ازدواج قانونی انجام و ثبت شده باشد.
 • دائمی و واقعی بودن ازدواج ثابت گردد.
 • متقاضی تمکن مالی خود را به
 • سازمان مهاجرت این کشور ثابت کند.
 • پس از ازدواج مقیم دائمی انگلیس باقی بماند.

اقامت از طریق ازدواج در انگلیس:

برای اخذ این نوع ویزای ازدواج و پس‌ازآن اخذ اقامت این کشور. فرد باید به دولت ثابت کند. که سالانه حداقل حقوق لازم برای اداره زندگی که معادل 19000 پوند برای یک زوج است. را دارد و این ادعا را با ارائه مدارکی شامل گردش حساب بانکی. مدارک استخدام شغلی، داشتن کار آزاد و… اثبات نموده و مراجع قانونی را قانع کند. برای انجام مراسم ازدواج. طرفین باید واقعی بودن رابطه خود را ثابت کنند. و به مسئولین بقبولانند که هدف از ازدواج آن‌ها اخذ اقامت نیست.