ویزای تحصیلی انگلیس

اولین گام برای تحصیل در انگلیس دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می باشد. پذیرش تحصیلی به این معنی است. که یکی از کالج‌ها، دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزش عالی معتبر در انگلیس. نامه‌ای حاوی یک کد اختصاصی موسوم به (CAS) یا Confirmation of Acceptance of Studies. برای متقاضی ارسال کرده است. و این نامه به همراه تمکن مالی مهمترین عوامل در صدور ویزای تحصیلی انگلیس می باشند. در مجموع می‌توان گفت نامه پذیرش تحصیلی انگلیس شرط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی است. اما خود به تنهایی برای ورود به این کشور و ادامه تحصیل کافی نخواهد بود. برای ادامه تحصیل در انگلیس. متقاضی باید مواردی داشته باشد. که برای اخذ اقامت بتوان به آن اشاره کرد.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی چیست

ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای Tier 4 یکی از انواع 4 گانه ویزای انگلیس می باشد. که برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور صادر میگردد. در واقع پس از دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس. متقاضی می‌بایست برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نماید.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یا همان ویزای Tier 4. یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به انگلیس محسوب می‌شود. ویزای تحصیلی انگلیس را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

 • ویزای عمومی تحصیلی (Tier 4 General study visa)
 • ویزای کودکان (Tier 4 child study visa)
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی (Tier 4 short term study visa)
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa). برای دوره‌های آموزشی تا 6 ماه (آموزش زبان) صادر می‌شود. و متقاضی می‌تواند از 1 هفته پیش از آغاز دوره وارد خاک انگلیس شود.
 • ویزای عمومی تحصیلی انگلیس (Tier 4 General study visa). که به آن ویزای دانشجویی نیز گفته می‌شود. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم. (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) و متقاضیان بالای 16 سال صادر خواهد شد. و تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع ویزای تحصیلی قادر خواهند بود. از 1 ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی وارد انگلیس شوند.
 • ویزای کودکان (Tier 4 child study visa) که به ویزای دانش آموزی انگلیس نیز شهرت دارد. ویژه تحصیل تا پیش از مقطع کارشناسی خواهد بود. و برای متقاضیان واجد شرایط 4 تا 16 ساله صادر خواهد شد. از مزایای این ویزا امکان صدور ویزای همراه برای خانواده کودک است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس شرایط متفاوتی دارد. که موارد متعددی را شامل می‌شوند. اما بی‌تردید مهمترین آنها اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس و یا دانشگاه‌های. تحت پوشش ویزای Tier 4 می باشد. صدور ویزای تحصیلی انگلیس تابع سیستم امتیازبندی ویزا موسوم به point based visas است. و هر داوطلب می‌بایست دست کم 40امتیاز کسب نماید.

دو نکته جالب در خصوص این سیستم امتیاز بندی وجود دارد. نخست اینکه بر خلاف تمامی انواع دیگر ویزای انگلیس. که در نهایت نظر آفیسر پرونده سرنوشت آنها را مشخص خواهد کرد. در ویزای تحصیلی انگلیس، نمره کسب شده در این سیستم امتیازبندی بر نظر آفیسر مقدم است. نکته مهم دیگر اینکه از 40 امتیاز لازم، 30 امتیاز به پذیرش تحصیلی و نامه ارسالی از دانشگاه یا مدرسه در انگلیس مربوط می‌شود. و در واقع با یک ادمیشن معتبر و همچنین تمکن مالی مناسب و البته اقدامات اجرایی مناسب. و دقیق به راحتی می‌توان به صدور ویزای تحصیلی انگلیس امیدوار بود.

باید توجه داشته باشید. که پس از ارسال نامه پذیرش تحصیلی از سوی مدرسه و یا دانشگاه. تنها 6 ماه فرصت دارید برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایید.

 در بین تمامی شروط.. 3 عامل پایین جزء مهم ترین عوامل به حساب می آیند. 

 • نامه پذیرش تحصیلی غیر مشروط و معتبر.
 • تمکن مالی مناسب.
 • سطح مطلوب زبان انگلیس برای تحصیل در رشته مدنظر.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی انگلیس

برای ادامه تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باید آنلاین و از طریق سایت اقدام کنید. هر متقاضی با ورود به سایت ابتدا نوع ویزای تحصیلی خود را انتخاب کرده. و سپس کشوری که از آن برای ویزا اقدام می‌کند. را مشخص خواهد کرد. در مرحله بعد از متقاضی پرسیده می‌شود. آیا قادر خواهد بود برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر کنسولگری انگلیس در امارات، ترکیه و یا ایران مراجعه نماید یا خیر. در مرحله بعدی کاربر با وارد کردن آدرس ایمیل و تعیین یک گذرواژه اختصاصی یک حساب کاربری خاص برای خود تعریف می‌کند.

در ادامه در هر مرحله کاربر با وارد کردن اطلاعات فردی خود. و همچنین کد پذیرش تحصیلی مرحله به مرحله فرم آنلاین ویزای تحصیلی انگلیس را تکمیل خواهد کرد. و در نهایت با پرداخت هزینه مورد نظر به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت می کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

درخواست دادن ویزای تحصیلی: هر متقاضی باید مدارک مورد نیاز را بصورت کامل و دقیق. تهیه و ترجمه رسمی نماید. هر یک از این مدارک به شرحی که در بالا به آن اشاره شد. در جای خود بارگذاری خواهند شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از:

 1. کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس
 2. پاسپورت جدید با حداقل 6 ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی
 3. دو قطعه عکس تمام رخ در سایز 5/4 * 5/3
 4. پرینت حساب بانکی 6 ماه گذشته
 5. نامه تمکن مالی از بانک
 6. ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
 7. واچر هتل مهم اقامت در انگلیس در صورت نداشتن دعوتنامه
 8. اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر 18 سال باشند.
  باید توجه داشت در صورتی که برای بیش از یک نفر درخواست ویزای تحصیلی می‌دهید. برای هر کدام از آنها باید فرم اختصاصی پر شود و برای همراهان نیز باید فرم مخصوص فامیلی تکمیل شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس بسته به کشوری که از آن برای ویزا اقدام می‌کنید. متفاوت خواهد بود. عامل دیگری که در کاهش زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی تاثیر دارد. دسته بندی مناسب مدارک و پر کردن دقیق فرم مربوط برای درخواست ویزا است.

بنابر اعلام سایت رسمی خدمات دیجیتال دولت بریتانیا می‌توانید. تا 3 ماه پیش از تاریخ سفر به بریتانیا برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کرد. بطور تقریبی مدت زمان لازم برای بررسی مدارک. توسط سفارت و صدور ویزای تحصیلی انگلیس. 3 هفته تا 1 ماه خواهد بود. از طریق لینک نیز می‌توانید با انتخاب شهر و کشور محل درخواست ویزا و همچنین نوع ویزای درخواستی. مدت زمان لازم برای صدور انواع ویزای انگلیس را تخمین بزنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس

اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس بسته به رشته و یا مقطع تحصیلی در این کشور متفاوت است. و تا پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. همانطور که پیشتر اشاره کردیم. برای دوره‌های کوتاه مدت آموزشی به متقاضی اجازه داده می‌شود. یک هفته پیش از آغاز دوره وارد انگلیس شود. و این مدت برای ویزای دانشجویی جنرال یک ماه است.

از سوی دیگر پس از پایان دوره تحصیل به فارغ التحصیلان خارجی. مهلتی قانونی برای یافتن شغل مناسب در انگلیس داده می‌شود. در صورتی که متقاضی بتواند. در این مهلت قانونی کار تمام وقت مناسب بیاید. ویزای تحصیلی وی به ویزای کار تغییر کرده. و بعد از آن برای اخذ اقامت کشور انگلیس می تواند اقدام کند.

شرایط کار در حین تحصیل و پس از تحصیل در انگلیس

بر اساس قوانین کشور انگلیس هر دانشجوی تمام وقت بین‌المللی. (خارج از اتحادیه اروپا) محصل در این کشور می‌تواند با ویزای تحصیلی تا 20ساعت در هفته کار کند. البته اکثر دانشگاه‌های انگلیس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توصیه می‌کنند. با هدف تمرکز هرچه بیشتر بر تحصیل بیش از 6 ساعت در هفته کار نکنند.

دانشجویان مقاطع کارشناسی به بالا که می‌خواهند از پیشنهادات موجود برای کار در حین تحصیل در انگلیس مطلع شوند دو راه دارند. نخستین روش مشاوره با واحد کاریابی انجمن دانشجویی دانشگاه موسوم به (Student Union Job Shop) است که عموما فهرستی از فرصت‌های کار در حین تحصیل در انگلیس را ارائه می‌دهند.

از دیگر روش ها. وارد شدن به سایت کاریابی می باشد. که فرصت‌های شغلی پاره وقت برای دانشجویان را می‌توان در آنها یافت.

کار کردن در حین تحصیل

با کار دانشجویی در حین تحصیل در انگلیس می‌توان تا 600 پوند در ماه حقوق گرفت. که با توجه به هزینه های زندگی در انگلستان می‌تواند بسیار کارگشا باشد. از طرف دیگر کار در حین تحصیل (مخصوصا اگر کار مرتبت باشد). باعث غنی‌تر شدن رزومه دانشجو برای تحصیل در مقاطع بالاتر. و یا یافتن شغل تمام وقت پس از پایان دوران تحصیل شود.

مهمترین عامل در اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس یافتن شغل مناسب است. پس از پایان دوران تحصیل در انگلیس به فارغ التحصیلان 1 سال فرصت داده می‌شود. تا برای یافتن شغلی مناسب اقدام کنند. در صورتی که متقاضی بتواند طی این مدت شغلی مناسب پیدا کند. ویزای موقت برای وی صادر خواهد شد. که این ویزای موقت قابلیت تبدیل به اقامت را خواهد داشت.

از طریق مختلف می‌توان برای یافتن شغل پس از تحصیل در انگلیس اقدام کرد. دانشگاه‌های انگلیس به دلیل ارتباط بسیار نزدیک. با صنعت و تجارت این کشور همواره می‌توانند مشاوره لازم را در این زمینه به متقاضیان ارائه دهند. و یافتن شغل از طریق دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت اقامت موقت انگلیس محسوب می‌شود. از سوی دیگر همانطور که اشاره شد. هر دانشجوی خارجی مجاز است. بدون نیاز به دریافت اجازه کار تا سقف 20ساعت در هفته کار کند. کار در حین تحصیل علاوه بر مزایای مالی می‌تواند. زمینه ساز یافتن شغلی مناسب پس از پایان تحصیل در انگلیس باشد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه انگلیس

سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیل. و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف دغدغه‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان در چه شرایطی تحصیل می‌کنند. اسکان و خورد و خوراک آنها به چه شکل و کیفیتی می باشد. و در نهایت چه نظارتی بر آنها وجود دارد. همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته. تا با بهره‌مندی از ویزای همراه تحصیلی انگلیس که نوعی از ویزای خانوادگی این کشور محسوب می‌شود. بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد. و بسیاری تاکید دارند. همسر و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه برای والدین. همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور انگلیس. یکی دیگر از خدمات خوب دایانا مهاجر در زمینه ویزای تحصیلی انگلیس می باشد.

دریافت مشاوره برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل را دارند. بدانند هر متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی. و پس از آن ویزای تحصیلی انگلیس خواهد داشت. اینکه چه زمانی برای چه رشته‌ای و از طریق چه دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس اقدام شود. پس از آن با تکمیل دقیق مدارک و طی کردن مسیری صحیح. برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود. در واقع روندی حساس می باشد. که نیاز به تجربه و اشراف کامل به نظام آموزشی کشور انگلیس دارد.

سوالات متداول ویزای تحصیلی انگلیس

 1. عوامل مهم و تاثیرگذار در دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه مواردی هستند؟
  نامه تمکن مالی و نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه.
 2. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس. کسب حداقل چه امتیازی مورد نیاز است؟
  کسب حداقل 40 امتیاز.
 3. در صورت موفقیت در دریافت نامه پذیرش تحصیلی. تا چه زمانی می توانید برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید؟
  حداکثر 6ماه از زمان صدور نامه پذیرش دانشگاه.
 4. زمان مجاز کار دانشجویی در انگلیس چقدر است؟
  20 ساعت در هفته.
 5. صدور ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول می کشد؟
  به طور معمول بین 3 هفته تا یک ماه کاری.