ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان زیادی دوست دارند. برای ادامه تحصیلات خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. و مابقی دوره تحصیلی خویش را در دانشگاه های خارج از ایران بگذرانند. این افراد برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی به ویزای تحصیلی نیاز دارند. در این نوشته با نکات و شرایط گرفتن ویزای تحصیلی آشنا خواهید شد. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا تحصیلی:
1. پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان.
2. عکس جدید 3٫5*4٫5 زمینه سفید متقاضی. و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
3. سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان. (ترجمه رسمی همراه با مهر قوه قضاییه).

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزا تحصیلی (سرپرست و همراهان).

ج) ارائه مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزای تحصیلی.

د) ارائه مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزای تحصیلی.

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا تحصیلی. یک فرم کامل از اطلاعات شخصی. در غالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه. تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید.

قبل از گرفتن ویزای تحصیلی، باید چه کارهایی کرد

برای گرفتن ویزای تحصیلی، ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرید. پذیرش تحصیلی یعنی اینکه از دانشگاه موردنظرتان. اجازه ادامه تحصیل در رشته خاصی را بگیرید. در نتیجه، شما قبل از گرفتن ویزای تحصیلی باید مشخص کنید که در کدام رشته و کدام دانشگاه کانادا. قصد ادامه تحصیل دارید. برای انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کنید. زیرا باید چند سال از عمر و وقت خود را در آن دانشگاه و آن کشور بگذرانید.

انتخاب دانشگاه های خارج از کشور

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور. کشوری را انتخاب کنید که شرایط آن با روحیه و شرایط شما همخوانی داشته باشد. هزینه های تحصیل در همه کشورها یکسان نیست. در نتیجه شما باید به هزینه های تحصیلی خود توجه داشته باشید.
به این موضوع توجه کنید. که در دانشگاه های کشور موردنظرتان. درسها به چه زبانی آموزش داده می شوند. یادگیری بعضی از زبانها ساده است. و فهم آن زبان نیز کار راحتی خواهد بود. در نتیجه شما باید دانشگاهی را انتخاب کنید. که از نظر فهم زبان دروس، مشکلی نداشته باشید.

هنگام انتخاب دانشگاه، چه مهارتهای باید فرا گرفت

دانشگاهی را انتخاب کنید که با ایرانی بودن و مسلمان بودن شما مشکلی نداشته باشند.
اگر می خواهید بعد از اتمام تحصیلات خود. در ایران مشغول به کار شوید. دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرک آن مورد تایید وزارت علوم باشد. تا در آینده بتوانید به راحتی در ایران شغل پیدا کنید.

انتخاب رشته تحصیلی

بعد از اینکه دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب رشته دانشگاهی شما می رسد. شما باید رشته ای را انتخاب کنید که با علاقه، شرایط و شخصیت شما هماهنگی داشته باشد.
دانشگاه های دلخواهتان را اولویت بندی کنید. اگر رشته دلخواه شما در یکی از دانشگاه ها وجود نداشت. به سراغ اولویت های بعدی بروید.
مهارتهای خاصی را که باید برای پذیرش. در آن رشته تحصیلی داشته باشید را در نظر بگیرید. بعضی از مهارتها، لازمه ورود به رشته های دانشگاهی خاصی هستند.

گرفتن پذیرش تحصیلی

بعد از انتخاب رشته و دانشگاه، حالا باید به فکر گرفتن. پذیرش تحصیلی باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی آن دانشگاه را دریافت کنید. شما باید ابتدا مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی را آماده کنید. مدارکی مانند مدرک آخرین مقطع تحصیلی. ریز نمرات، توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاهی، انگیزه نامه. رزومه تحصیلی و… از جمله مدارک موردنیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی است.

بعد از اینکه مدارک تحصیلی خود را آماده کردید. باید به وب سایت دانشگاه موردنظرتان بروید و فرم پذیرش را پر کنید. لیست دانشگاه های محبوبتان را جلوی خود قرار دهید. و برای همه آنها درخواست بفرستید. و اعلام کنید که مایل به ادامه تحصیل دردانشگاه هستید. در این مرحله، نزدیک به 100 دلار از شما گرفته می شود. تا بررسی اطلاعات شما را شروع کنند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی به این بستگی دارد. که کدام کشور را برای تحصیل انتخاب کرده اید. کارهای زیر از جمله اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هستند:

ابتدا باید از سفارت کشور موردنظر خود وقت بگیرید. برای گرفتن وقت مصاحبه، ابتدا باید به وب سایت سفارت آن کشور. در ایران مراجعه کنید. با جستجو در اینترنت می توانید وبسایت سفارت موردنظرتان را پیدا کنید.
وقتی به وبسایت سفارت رفتید. از آنها درخواست مصاحبه کنید. البته معمولا چند روز طول می کشد. تا با درخواست شما موافقت شود.
بعد از این مرحله و تایید مصاحبه. باید فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کنید.
نام پذیرش تحصیلی که از دانشگاه موردنظر گرفته اید را ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

داشتن پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های خارج از کشور.
توانایی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا.
داشتن مدرک زبان و گذراندن دوره هایی مانند آیلتس و تافل و داشتن مدرک معتبر.
نداشتن گپ تحصیلی (نداشتن گپ تحصیلی برای گرفتن ویزای تحصیلی اهمیت دارد. گپ تحصیلی به معنای فاصله بین فارغ التحصیلی و پذیرش از دانشگاه مقصد است.) بهتر است که فاصله میان اتمام تحصیلات و درخواست برای ادامه تحصیل زیاد نباشد.
داشتن امتیازهای خاص نظیر داشتن سابقه کاری مرتبط.. با رشته ای که در آن پذیرش تحصیلی گرفته اید. باعث می شود که سطح سواد و تجربه شما بالاتر نشان داده شود. و گرفتن ویزای تحصیلی راحت تر انجام شود.

مزیت های گرفتن ویزای تحصیلی

زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشورتان می گیرید. ممکن است کمی بترسید و نگران شوید. که زندگی شما بعد از مهاجرت به چه صورتی در می آید. و اینکه آیا می توانید در کشور جدید به راحتی زندگی کنید یا خیر.

گرفتن ویزای تحصیلی مزایای زیادی دارد. یکی از مهمترین مزایای داشتن ویزای تحصیلی. این است که به شما اجازه زندگی در بهترین کشورها را می دهد. و این امکان را برایتان فراهم می کند. که در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید. علاوه بر این، شما اجازه دارید. در طول مدت تحصیلتان، به وطن خود رفت و آمد کنید.

یعنی داشتن ویزای تحصیلی با حداقل استرس های روحی. فرصتی مناسب را در اختیار شما می گذارد. که بتوانید از دانش روز دنیا و علم بهترین اساتید جهان استفاده کنید. بعضی از کشورها هستند که بعد از اعطای ویزای تحصیلی به دانشجوی پذیرفته شده. به او اجازه کار در حین تحصیل را نیز می دهند.

چند نکته مهم برای اخذ ویزای تحصیلی

تسلط به زبان انگلیسی، یکی از موضوعاتی است. که برای مهاجرت تحصیلی. و گرفتن ویزای تحصیلی باید به آن توجه داشته باشید. افرادی که در درسهایی مانند زبان انگلیسی، امار، ریاضی و … نمره بالاتری دارند. از شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی برخوردار هستند. ارائه مقاله های تحقیقاتی و رزومه تحصیلی پربار نیز از جمله چیزهایی هستند که باعث می شوند. راحت تر ویزای تحصیلی بگیرید.

پس اگر می توانید از عهده زندگی در کشور دیگری برآیید. به شما پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. و از مزایای تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا بهره مند شوید. یادتان باشد که پیگیری کارهای سفارت برای گرفتن ویزای تحصیلی وقت گیر است. در نتیجه زمان بندی درستی داشته باشید. تا قبل از رسیدن زمان موعد بتوانید. به تمام کارهای مهم خود برسید. و بتوانید ویزای تحصیلی خود را با آرامش کامل بگیرید. مراحل گرفتن ویزای تحصیلی را با راهنمایی. سفارت کشور موردنظر طی کنید. تا از صحت تمام مراحل لازم مطمئن شوید.