ویزای سرمایه گذاری انگلیس

کشور انگلستان، همواره در نظام اقتصادی جهان نقش تعیین کننده ای را ایفاء می کند. یکی از دلایل مهم گرایش افراد، به اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس، ثبات اقتصادی این کشور می باشد. سرمایه گذاران همواره تمایل دارند با سرمایه گذاری در کشوری مناسب، علاوه بر تامین امنیت سرمایه خود بتوانند. به سود آوری قابل توجه ای نیز دست یابند. خوب است بدانید با سرمایه گذاری در انگلستان میتوانید. به تمام اهداف خود از یک سرمایه گذاری برسید. اما از آنجایی که سرمایه گذاری امری حساس و پیچیده است. افراد نباید به تنهایی و بدون مشورت با مشاورین مجرب در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری کنند.

ویزاس سرمایه گذاری انگلستان

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان:

به طور کلی سه روش اصلی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد. 

  • ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی (entrepreneur)
  • سرمایه گذاری در انگلستان (investor)
  • سرمایه گذاری از طریق post-study work

در ادامه مطلب با روش های سرمایه گذاری ذکر شده در انگلستان اشنا خواهید شد.

ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی Entrepreneur

ویزای Entrepreneur یا تاسیس شرکت و کار افرینی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در کشور انگلستان می باشد. با توجه به اینکه این ویزا از یک سیستم امتیاز بندی پیروی میکند. متقاضی این ویزا باید 95 امتیاز برای دریافت این ویزا را کسب نماید. داشتن تمکن مالی به ارزش 200,000 پوند در بانک های معتبر، چه در داخل یا خارج از انگلستان، در صورتی که قابل انتقال به انگلستان باشد. مهم ترین عاملی است که به تنهایی 75 امتیاز به متقاضی می دهد. این میزان سرمایه می تواند متعلق به خود متقاضی و یا همسر او باشد. که در هر صورت باید مدارک لازم برای اثبات این امر ارائه گردد.

اگر شخص متقاضی شهروند کشوری به جز کشورهای انگلیسی زبان باشد. باید دارای مدرک آیلتس باشد. (در حال حاضر حداقل نمره آیلتس 4 در کلیه مهارت ها مورد نیاز است). مهارت آیلتس دارای 10 امتیاز می باشد و همزمان مهم ترین شرط لازم دریافت این نوع ویزاست.

سرمایه گذاری در انگلستان investor

این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز دارید. تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید. با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان. از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی باید. نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. (قبل از این تاریخ این مبلغ به میزان یک میلیون پوند (1000,000) بود.). این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد. گرچه این امکان وجود دارد. که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد. اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

برای دریافت امتیازات لازم دیگر در این شیوه از سرمایه گذاری در بریتانیا. متقاضی باید حداقل 1,750,000 پوند از 2,000,000 پوند. را برای خرید اوراق قرضه. اوراق سهام و یا دیگر اوراق دولتی بریتانیا صرف نماید. تا30 امتیاز دیگر را کسب کند. همچنین در صورتی که تا قبل از پایان ویزای خود برای سرمایه گذاری اقدام کند.  15 امتیاز دیگر نیز بدست می آورد. برای این نوع سرمایه گذاری در ابتدا باید حسابی در کشور انگلستان باز نمایید.

از مزایای دریافت این ویزا میتوان به موارد زیر اشاره کرد. 

  • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی.
  • عدم نیاز به سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک.
  • عدم نیاز به نگه داشتن مبلغی خاص در حساب بانکی برای تامین  هزینه همراهان خود.
  • اجازه همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال.

سرمایه گذاری از طریق post-study work

این ویزا یکی از ویزا های سرمایه گذاری و کار افرینی در کشور انگلستان می باشد. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید، در مجموع 95 امتیاز را کسب نماید. سرمایه گذارانی که میخواهند برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند. باید دارای 50000 پوند سرمایه نقد باشند. یا اینکه از سازمان ها و موسسات معتبر انگلستان این مبلغ را دریافت نمایند. دسترسی به این میزان سرمایه 75 امتیاز را برای فرد فراهم خواهد کرد. لازم به ذکر است، اشخاصی که در انگلستان تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل هستند. برای دریافت این ویزا واجد شرایط می باشند. چنین فردی میتواند با ایجاد یک کسب و کار در کشور انگلستان. اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

از دیگر ملزومات دریافت این ویزا ارائه مدرک ایلتس می باشد.(حداقل نمره 4 آیلتس در تمام مهارت ها) دارا بودن مدرک آیلتس تا 10 امتیاز برای فرد متقاضی دارد. شهروندان کشورهای انگلیسی زبان که برای دریافت این ویزا اقدام می نمایند از این شرط معاف هستند.

مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس

مدت زمان ویزا سرمایه گذاری انگلستان 3 سال و 4 ماه است. و پس از گذشت این مدت اگر سرمایه 2,000,000 همچنان باقی باشد. تا 2 سال دیگر تمدید می شود. و بعد از گذشت 5 سال فرد را به اقامت دائم میرساند. اگر میزان سرمایه گذاری فرد در حد 5,000,000 باشد. در مدت زمان 3 سال و اگر این میزان 10,000,000 پوند باشد. با گذشت 2 سال فرد را به اقامت دائم انگلستان میرساند. همان طور که ملاحظه می فرمایید. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری معمولاً با صرف هزینه های نسبتاً زیادی می باشد. ولی شخص به راحتی می تواند اقامت و تابعیت انگلستان را دریافت نماید.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در انگلستان:

  1. سرمایه گذاری در انگلستان با چند روش امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری در انگلستان از ۳ روش قابل انجام می باشد. که عبارتند از: ویزای تاسیس شرکت یا کار آفرینی در انگلستان. investor سرمایه گذاری در انگلستان و سرمایه گذاری در انگلستان. از طریق post study work.

2. روند کار سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به چه صورت می باشد؟

روند کار به این صورت است که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی. a business plan پروسه اخذ ویزای خود را اغاز می نماید. و در نهایت این مبلغ باید برای تاسیس یک شرکت. و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است. و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد. و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد. برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد. و با 5 سال اقامت در خاک این کشور فرد میتواند. به اقامت دائم انگلستان را به دست آورد.

3. آیا سرمایه گذاری investor در انگلستان بر اساس سیستم امتیاز بندی است؟

بله، ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان. نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز هستید. تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید.

4. میزان نقدینگی برای سرمایه گذاری investor چه مقدار می باشد؟

با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان. از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی باید نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد. گرچه این امکان وجود دارد که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد. اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

5. سرمایه گذاری investor در انگلستان چه مزایایی دارد؟

از مزایای دریافت این ویزا میتوان به عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و عدم نیاز به داشتن سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک اشاره کرد همچنین از طرف دیگر متقاضی الزامی ندارد که برای تامین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود نگه دارد. در این شیوه مهاجرتی فرد متقاضی میتواند. همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد.