مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان به حساب می آید. که دارای اقتصادی فعال و پویا متکی به بازار آزاد است. الگوهای اقتصادی و تولیدی کانادا شباهت فراوانی به اصلی ترین. شریک تجاری این کشور یعنی ایالات متحده آمریکا دارد.

از لحاظ حجم تولیدات ناخالص داخلی و صادرات. کانادا جزو 10 کشور برتر جهان می باشد. بخش اعظمی از تولیدات و صادرات کانادا. مربوط به وسایل نقلیه، چوب. کاغذ، محصولات کشاورزی و صنایع شیمیایی است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی. برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه داده است. درواقع کانادا به منظور رشد اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار. در کشور زمینه جذب افرادی نظیر کارآفرینان. مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران. کلان را فراهم نموده است.

میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا. با توجه به روش مورد نظر افراد متفاوت خواهد بود. در ادامه به معرفی رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک آسان و ساده ترین روش برای سرمایه گذاری در کانادا می باشد. که دارای مزایای زیادی می باشد. و هیچگونه ریسکی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. و بعد از ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به حساب می آید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا. منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز می باشد. میزان سرمایه مورد نیاز و قوانین کارآفرینی در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد. به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی 100 هزار دلار کانادا می باشد.

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا نوعی ویزای سرمایه گذاری. به حساب می آید که  با تمامی سرمایه گذاری های کانادا متفاوت است. اداره مهاجرت کانادا سازمان هایی را معرفی کرده. که متقاضیان اخذ ویزای استارت آپ کانادا می توانند. با ارائه یک برنامه و ایده جدید و قابل توجه و اخذ تاییدیه از سازمان مربوطه در ارتباط با سرمایه گذاری روی طرح ارائه شده. ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنند. این ویزا علاوه بر فرد متقاضی به خانواده وی نیز تعلق می گیرد. و پس از گذشت 2 الی 3 سال. امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) نیز وجود خواهد داشت.

تفاوت روش های رایج سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی تفاوت روش های سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان به میزان سرمایه و مدارک مورد نیاز ارتباط دارد. در این بخش به تفاوت های روش های سرمایه گذاری در کانادا اشاره خواهیم کرد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا از جمله 10 کشور ثروتمند جهان به شمار می آید. ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان در سطح بین المللی نرخ تورم در کانادا را به پایین ترین حد خود رسانده است. ذخایر عظیم نفت در سواحل انتاریو با کل ذخایر نفتی خاورمیانه برابری می کند. علاوه بر نفت از لحاظ منابع گاز طبیعی کانادا جزء سومین کشور غنی جهان به شمار می آید. این شرایط نشان دهنده ظرفیت و پتانسیل بالای سرمایه گذاری در کانادا می باشد. که مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

سهولت در اخذ اقامت دائم کانادا

قطعاً یکی از راحت ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا و بهره مندی از امتیازات بی شمار شهروندی در این کشور، سرمایه گذاری در کانادا است. همانطور که ذکر شد برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی وجود دارد، در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) و استفاده از مزایای شهروندی نظیر تحصیل رایگان فرزندان، استفاده از خدمات درمانی رایگان و … از بدو ورود به کانادا وجود دارد.

سهولت در سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است. همانگونه که اشاره گردید تنها با 100 هزار دلار کانادا امکان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز. جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان بسیار ناچیز است.

به طور مثال هزینه سرمایه گذاری. در ایالات متحده آمریکا 1  میلیون دلار و در استرالیا حداقل 200  هزار دلار است. از این رو افراد می توانند. با مبالغ بسیار معقول در کانادا سرمایه گذاری نمایند. و از درآمد قابل توجهی برخوردار گردند.

حمایت از سرمایه گذاران

 کانادا در راستای توسعه و رشد اقتصادی و بهبود هرچه بیشتر استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی. از افرادی که به هر نحوی برای این کشور مفید می باشند. محصوصا افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند حمایت می نماید.

ارائه تسهیلات بانکی درازمدت، حمایت های قضایی در چهارچوب قانون و تسهیل. در اجرای امور اداری برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی تنها بخشی از حمایت های دولت کانادا. از سرمایه گذاران خارجی می باشد.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

علاوه بر مزایای بی شمار مهاجرت و سرمایه گذاری در کانادا معایبی نیز در این مسیر وجود دارد. گرچه تناسب مزایای سرمایه گذاری در کانادا با معایب آن به هیچ وجه قابل قیاس نخواهد بود و مطمئناً باعث دلسردی سرمایه گذاران برای مهاجرت به کانادا نخواهد شد.

سیستم مالیاتی پیچیده

اخذ مالیات در کشور کانادا ارتباط مستقیم با درآمد افراد دارد. حتی رقم مالیات دریافتی از سوی دولت در هر ایالت متفاوت می باشد. در حال حاضر حداقل مالیات دریافتی در کانادا با توجه به شغل و درآمد افراد 15 درصد از درآمد کل و حداکثر33 درصد می باشد. از این رو کانادا از جمله کشورهایی به شمار می آید. که مالیات های سنگینی نسبت به درآمد افراد اخذ می نماید.

کانادا کشوری در دوردست

بعد مسافتی کانادا یکی از معایب این کشور به شمار می آید. موقعیت جغرافیایی کانادا باعث گردیده ساعات پرواز به این کشور بیش از 10 ساعت باشد و این موضوع از نظر رفت و آمد برای افراد بسیاری به یک معضل بزرگ تبدیل کرده است.

سرمایه گذاری در کانادا تا چه حد امکان پذیر است؟

بدون تردید یکی از راحت ترین و مطمئن ترین. روش های مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری. در این کشور است. با توجه به روش های سرمایه گذاری متنوع. در کانادا افراد با مبالغ و شرایط مختلف. می توانند جهت سرمایه گذاری در کانادا اقدام نمایند. و از مزایای بی شمار این روش مهاجرتی بهره مند گردند.