ویزای کار کانادا

بیشتر متقاضیان تمایل دارند. از راه های مختلفی مانند تحصیل، ویزای کاری کانادا. و سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و… برای مهاجرت اقدام کنند. می توان گفت ویزای انتخاب شده مهاجرتی ایرانیان. ویزای کاری کاناداست. از دیگر ویزاهای کشور کانادا، که کم خرج و پرطرفدار می باشد. ویزای کاری کانادا می باشد. اصولا مهاجرت از طریق ویزای کاری. یکی از بهترین روش های مهاجرتی به شمار می رود زیرا علاوه بر اینکه هزینه زیادی ندارد. بلکه درآمد نیز خواهد داشت. مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در کانادا. یا کار در این کشور می تواند گزینه مناسبی برای اخذ اقامت موقت. یا دائم این کشور به حساب بیاید. 

ویزای کار کانادا

انواع ویزای کاری کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا یا همان ورود سریع چقدر زمان می برد؟
هزینه های جانبی اخذ ویزای کاری کانادا چقدر است؟
مدارک و امتیازبندی ویزای کاری کانادا چگونه است؟
بیشتر ایرانیان برای انتخاب کشور و مسیر مهاجرتی خود به کشورهایی مانند. کانادا، استرالیا و نیوزلند می رسند. خوب است بدانید این کشورها انگلیسی زبانند. و دارای نرخ بیکاری پایینی هستند. و از اقتصادی قدرتمند برخوردار هستند. برای همین متقاضیان معمولا راهی که انتخاب می کنند. راه ویزای کاری است. زیرا سریع به درآمد و اقامت ختم می شود. در این مقاله. کارشناسان ما در دایانا مهاجر ویزای کاری کانادا را تحلیل می کنند.

مهاجرت به کانادا

 کانادا، با 10 استان و 3 قلمرو در شمال قاره آمریکا تشکیل شده. کانادا بین دو اقیانوس واقع شده است. و با تنها کشوری که مرز مشترک دارد. آمریکا می باشد. که البته یکی از طولانی ترین مرزهای دنیا می باشد. کانادا مقام دوم را از نظر وسعت کسب کرده است. و حال آن که تنها حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد. از جهت آب و هوایی می توان به آب و هوای سرد کشور کانادا. و در برخی نقاط معتدل اشاره کرد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی و فرانسه می باشد. که به طور کامل به این زبان ها مسلط هستند.

این کشور یکی از کشورهای صنعتی دنیا. و جزء ده کشور برتر به منظور کار و زندگی در جهان به شمار می رود. کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا به حساب می آید. و راه های قانونی متفاوتی بدین منظور وجود دارد. افرادی که تمایل دارند برای زندگی و اخذ اقامت به کشور کانادا مهاجرت کنند. ترجیح می دهند از روش های کم ریسک و کم هزینه برای ورود استفاده نمایند. روش Express Entry. ورود نیروی متخصص به استان کبک. و روش خود اشتغالی از راه های ورود متقاضیان ویزای کاری کانادا محسوب می شود.

روش Express Entry کانادا در سال 2021

با اینکه تمامی اطلاعات مربوط به روش های مختلف مهاجرت. در سایت canada.ca ثبت شده است. سیستم Express Entry یا ورود سریع برای جذب افراد متخصص و حرفه ای. و همچنین بهره مندی از این افراد در بازار کاری این کشور راه اندازی شده است. در این سیستم مهارت ها. توانایی ها و تخصص افراد امتیازبندی شده. و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

افرادی که رزومه برتری داشته و امتیازات بالاتری نسبت به سایر متقاضیان دارند. شانس بیشتری برای ورود به کشور کانادا خواهند داشت. این روش خود شامل دو مرحله می شود. که هر یک از فاکتورها، از ارزش های متفاوتی برای امتیاز بندی برخوردار است. در مرحله اول مطابق قوانین سال 2021 مانند قبل متقاضی باید. 67 امتیاز از 100 امتیاز را بدست آورد. تا بتواند به مرحله دوم راه پیدا کند. مرحله اول خود شامل 6 فاکتور برای امتیازبندی می باشد. که عبارتند از:

مدرک زبان برای ویزای کاری کانادا

مهارت های زبانی متقاضی شامل مهارت های speaking ،Listening ،Writing ،Reading مورد ارزیابی قرار گرفته. و شامل امتیازات خاص خود می باشد. این نکته دارای اهمیت است. که مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه برای این نوع از ویزا الزامی می باشد. نمرات زبان انگلیسی به شرح جدول زیر می باشد:

سطح زبان

پایین تر از 7CLB

CLB 7

CLB 8

CLB 9 و یا بالاتر

امتیاز Speaking

بدون نمره

4

5

6

امتیاز Listening

بدون نمره

4

5

6

امتیاز Reading

بدون نمره

4

5

6

امتیاز Writing

بدون نمره

4

5

6

معادل سازی آزمون های انگلیسی و فرانسوی در کانادا

به دلیل آنکه آزمون های زبان متعددی در کشور کانادا دارای ارزش و اعتبار قانونی هستند. جهت همسان سازی امتیاز این آزمون ها شاخص CLB طراحی شده است. نحوه امتیازبندی این شاخص در جدول زیر ارائه شده است.

سطح CLB

10

9

8

7

6

5

4

IELTS Reading

8

7

6.5

6

5

4

3.5

IELTS Writing

7.5

7

6.5

6

5.5

5

4

IELTS Listening

8.5

8

7.5

6

5.5

5

4.5

IELTS Speaking

7.5

7

6.5

6

5.5

5

4.5

مدرک تحصیلی برای ویزای کاری کانادا

مدرک تحصیلی متقاضی که در کانادا تحصیل کرده باشد. امتیاز خاص خود را دارد. متقضیانی که مدرک تحصیلی خود را از کشور کانادا دریافت نکرده اند. باید مدارک خود را توسط اداره مهاجرت این کشور ارزیابی و معادل سازی نموده. و به تایید دولت کانادا برسانند.

محاسبه امتیازات شرایط سنی و کار ویزای کاری کانادا

تجربه کاری متقاضیان در این بخش باید به صورت تمام وقت. یعنی حداقل 30 ساعت در هفته یا معادل آن به صورت پاره وقت محاسبه گردد. این سابقه کاری باید پس از پایان دوره تحصیل محاسبه گردد. و در حین دوره تحصیل به صورت سابقه نیمه وقت محاسبه می شود.

انطباق پذیری برای ویزای کاری کانادا

متقاضی می تواند قبل از اقدام از طریق SKILLED WORKER. با داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت و دائم با حقوق در کشور کانادا. در سطح مشاغل 0 یا A یا B. در لیست NOC تا حداکثر 10 امتیاز دریافت نماید. 

مرحله دوم روش Express Entry کانادا

در صورتی که متقاضی حداقل 67 امتیاز از مرحله اول را دریافت کند. می تواند برای اخذ ویزای کاری کانادا وارد pool یا استخر (مرحله دوم) شود. در صورتی که متقاضی بتواند از عوامل فردی و پیشنهاد کاری تا حداکثر 1200 امتیاز دریافت کند. می تواند به این کشور ورود نماید. متقاضیان واجد شرایط با اخذ بالاترین امتیاز با داشتن دعوت نامه در 25 نوبت می توانند. برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا گلچین شوند.

مدرک تحصیلی و زبان در مرحله دوم Express Entry کانادا

مدرک تحصیلی و مدرک زبان متقاضی در مرحله دوم امتیازات خاص خود را داراست که عبارتند از:

تحصیلات

دیپلم دبیرستان

مدرک یکساله از دانشگاه، کالج فنی حرفه ای یا سایر موسسات.

مدرک 2 ساله از دانشگاه کالج فنی حرفه ای یا سایر موسسات.

لیسانس یا دوره 3 ساله یا بیشتر در دانشگاه، کالج فنی حرفه ای یا..

دو مدرک یا بیشتر، یکی ازآن باید حداقل دوره 3 ساله یا بیشتر باشد.

مدرک کارشناسی یا مدرک تخصصی نظیر (رشته پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی. اوپتومتری، حقوق، داروسازی، کایروپراکتیک).

امتیازات فرد متاهل

28

84

91

112

119

126

امتیازات فرد مجرد

30

90

98

120

128

135

کار از طریق تحصیل در کانادا

 از دیگر فرصت های مناسب برای شهروندان خارجی در کانادا. کار ضمن تحصیل در این کشور است. تحصیل در کانادا به دلیل جایگاه بالای دانشگاه های این کشور. یک فرصت بسیار مناسب برای افزایش شانس کاریابی در کانادا. و یا سایر کشورهای جهان است. با این وجود دانشجویان خارجی در کانادا نیز اجازه خواهند داشت. در شرایطی خاص به صورت نیمه وقت در کشور کانادا کار کنند. میزان درآمد حاصل از کار نیمه وقت در کشور کانادا به گونه ای است. که به کمک آن می توان بخش قابل توجهی از هزینه های ماهیانه را پوشش داد. انواع کار دانشجوئی در کانادا به دو دسته داخل و خارج دانشگاه تقسیم می شود:

1. کار دانشجویی خارج از دانشگاه یا off campus

2. کار دانشجویی دانشگاهی یا on campus

درآمد دانشجوهای بین المللی در این کشور

متوسط درآمدی دانشجویان بین المللی ناشی از کار دانشجوئی در کانادا. در حدود 19$ (دلار) در ساعت و سالیانه حدود 37050$ (دلار) می باشد. علاوه بر دانشجو، همراهان وی که به صورت قانونی. به کشور کانادا مهاجرت کرده اند. نیز قادر خواهند بود تا در کشور کانادا کار کنند. در رابطه با کار همراه هیچ گونه محدودیت ویژه ای وجود ندارد. و وی قادر خواهد بود. تا همچون شهروندان رسمی کشور کانادا در خاک این کشور مشغول به کار شود. در این صورت با توجه به شرایط کار در کانادا فرد می تواند. از بیمه نیز بهرمند شود. و در این حالت بخشی از هزینه های سالیانه وی نیز کاهش پیدا می کند.

بهترین دانشگاه های کانادا

کسانی که موفق شوند از دانشگاه های برتر کانادا پذیرش بگیرند. پس از فارغ التحصیلی شانس بیشتری برای پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم. از طریق سیستم ورود سریع خواهند داشت. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا عبارت هستند از:

ردیف بهترین دانشگاه های کانادا

 QS Ranking 2021 Times Higher Education Ranking 2021
1 University of Toronto 25 18
2 University of British Columbia 45 34
3 McGill University 31 40
4 McMaster University 144 69
5 University of Montreal 118 73
6 University of Alberta 119 131
7 University of Ottawa 279 145
8 University of Calgary 246 200
9 University of Waterloo 166 201-250
10 Dalhousie University 291 251-300

روش خود اشتغالی‌ در کانادا

افرادی که هنر خاصی دارند مثل هنرمندان، عکاسان، نویسندگان، مترجمان. ورزشکاران و… این امکان را دارند. که بدون نیاز به مدرک زبان برای ورود به کشور کانادا اقدام کنند. و با توجه به توانایی خود به اشتغال زایی بپردازند. این روش لیست مشاغل مربوطه به خود را دارد که محدود است. ویزای کاری این کشور با وجود پیچیدگی و دشواری هایی که دارد. مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد. که در صورت داشتن شرایط و رزومه مطلوب می تواند. راه ورود خوبی به کشور کانادا محسوب شود.

متوسط هزینه زندگی در کانادا

در سال 2021 هزینه زندگی در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است. در نتیجه کار و تحصیل در این کشور طرفداران زیادی دارد. هزینه اجاره منزل. در کانادا نیز در سال 2021 به عنوان مثال اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه. در مرکز شهر تورنتو 1326.58$ (دلار کانادا) می باشد. البته کسانی که مستقیما برای کار به این کشور می روند. درآمد بالایی دارند. که کاملا پاسخگوی هزینه هاست.

دانشجویان نیز با ثبت نام در خوابگاه های دانشجویی یا اجاره منزل اشتراکی. با چند دانشجوی دیگر و اشتغال به کار نیمه وقت می توانند. قدری هزینه های زندگی خود را کاهش دهند. و حتی به ماهی 1100$ (دلار کانادا) نیز برسانند.