ویزای انگلستان

انگلستان

نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی. متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی. انگلستان به انگلیسی (england) معروف می باشد.

از اصلی ‌ترین بخش های تشکیل‌دهندهٔ ایالات بریتانیا. کشور انگلستان می باشد . انگلستان از شمال با اسکاتلند. و از غرب با ولز مجاور می باشد. مرزهای آبی این کشور. در شمال غرب دریای ایرلند. در جنوب غرب دریای سلتی. و در شرق دریای شمال هستند. و در جنوب نیز کانال مانش. آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

این کشوربیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ دارد. از دیگر جزیره های این کشور می توان. به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. لندن نیز پایتخت این کشور می باشد. و هم چنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. رود تیمز که پر آب ترین رود انگلستان می باشد. که از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

آب و هوا و فصل های انگلستان

بیشتر مردم فکر می کنند بریتانیا از دیگر کشور های همیشه بارانی می باشد. هوا در انگلیس در بیشتر وقت ها ابری می باشد. اما جالب توجه است که لندن از رم، نیویورک. بریسبان، ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است!

دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را به باهم می شناسند. این است که هوای آنجا قابل پیش بینی نمی باشد. امکان بارش باران در هر فصلی از سال زیاد می باشد. متقاضیان بیشتر آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را همه درکنارهم. دوست دارند که دایانا مهاجر مینواند به شما عزیزان کمک کند.

تغییرات آب و هوای انگلستان

درست است که می گوییم آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نیست. اما تابستان ها، متوسط دما بین 9 تا 18 درجه سلسیوس. (48 تا 64 درجه فارنهایت). متغیر می شود. در زمستانش هم متوسط دما بین 2تا 7 درجه سلسیوس می باشد. (36 تا 45 درجه فرانهایت) خوبی این است که بیشتر خانه ها. ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی با کیفیتی بالا می باشند.

فرهنگ انگلستان

هنر و فرهنگ انگلستان شباهت زیادی با هویت مردم این کشور دارد. بریتانیا زادگاه بزرگانی همچون نیوتن، داروین، شکسپیر و بیتلز. ثروتمند ترین باشگاه فوتبال دنیا – منچستر یونایتد. میزبان بزرگترین بازار ارز خارجی جهان، مخترع هواناو. و رولینگ JK و نویسنده کتاب های هری پاتر می باشد. بریتانیا از اسکاتلند تا کورنوال. (Cornwall)، پر از آداب و رسوم و سنت های متفاوت می باشد.

پول انگلستان

پوند و پنی

فرایند سیستمی پول بریتانیا بر اساس پوند. (£)) برابر با 100 پنی (است. بریتانیایی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های 1 و 2 پوندی و همچنین 1p. 50p. 20p. 1p. 5p. 2p.  هم وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های 5، 10، 20 و 50 پوندی عرضه می شود.

انگلستان

آداب و رسوم مردم انگلیس زبان مردم انگلیس

زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد.که به واسطه 98درصد از مردم صحبت می‌شود. البته باید بدانید که در این میان گویش‌های مختلف هم در آن وجود دارد. زبان‌های منطقه‌ای مانند ایرلندی، اسکاتلندی. و ولزی هم وجود دارند. که مورد آخری، یکی از پرمصرف‌ترین زبان‌های منطقه‌ای. می توان گفت حساب می شود.

خانواده

در اواسط قرن بیستم، ازدواج در انگلیس. برای خانواده‌های بریتانیایی یک رسم و هنجار بود. این هنجار از والدینی تشکیل می‌شد که پدر در رأس امور قرار داشت. هرچند در دهه‌های اخیر رشد چشم گیری در خانواده‌های تک والد بوده. و ازدواج بسیار کمرنگ شده است. حتی نیم‌قرن پیش هم زندگی زوج‌ها. در کنار هم بدون ازدواج یک گناه شمرده می‌شد.

اما هنوز هم رسمی مبنی بر مراقبت از بزرگان خانواده توسط جوان‌ترها وجود دارد و انجام می شود.

آداب‌ و رسوم اجتماعی

علاوه بر اینکه مردمان انگلیس. کمی کناره‌گیر به نظر می‌رسند. و احتیاط می کنند. اما درواقعیت از درون مردمی خون گرم. و صمیمی بوده. و نسبت به بازدیدکنندگان خارجی. خوشرو و مهمان نواز می باشند.

تقریبا میشه گفت. برای صدا کردن فردی که با او صمیمی نیستید. باید برای رسمی تر بودن. و حفظ احترام بیشتر از نام خانوادگی او استفاده کنید. بجز آن‌که خود فرد به شما اجازه استفاده. از نام کوچکش را داده باشد.

خیلی ازمردم اهل تجارت. و افرادی که از طبقه بالای جامعه برخوردار هستند. به‌ طور واقعی تابع قوانین از پیش تعیین‌شده اجتماعی بوده. و این قوانین را به‌طور رسمی می پذیرند.

مردم انگلیس انسان هایی بسیار رک. اما فروتن می باشند. اگر با کسی معاشرت داشته باشند. و یا دوستی باشند که. او را به خوبی بشناسند. معمولا به روشی صمیمانه‌تر رفتار می‌کنند. اما در غیر این صورت. با افراد غریبه همان قواعد رسمی خود را پیش میبرند.

در انگلیس هدیه بردن. یرای فردی که از شما میزبانی می‌کند. یک رسوم خوشایند به حساب می آید. این هدیه اغلب می‌تواند. گل، شکلات. یا نوشیدنی باشد. بعضی از مردم دسته گل را از قبل برای شام ارسال می کنند.

ترجیح بعضی از خانواده‌های انگلیسی این می باشد. که با کفش بیرون وارد خانه نشوند. می‌توانید از قبل دراین‌باره سؤال کنید. که آیا در رسم خانه آنان خوشایند می باشد یا خیر؟ .هرگز به کسی خیره نشوید. و هیچ وقت باکسی که نمی‌شناسید. زیادی خودمانی و صمیمی رفتار نکنید. سؤال‌های شخصی مانند. میزان درآمد یا کسی که به او رأی داده‌اند. نباید بر زبان آورده شوند. نباید خیلی بلند صحبت کرد. و صحیح نیست گفتگوی کسی را قطع کردن.