فنلاند

فنلاند

فنلاند کشوری که قرار است شما باقی عمر خود را در آنجا بگذرانید. بهتر است در کنار تمام کارهایی که برای دریافت ویزا انجام می‌دهید. کمی درباره با مقصد مهاجرتی خود اطلاعات کسب کنید. این اطلاعات شامل تاریخ، آداب و رسوم، زبان رسمی. مردم، اقتصاد. واحد پول، ارزش پولی. نرخ بیکاری و تورم، نرخ بهره بانکی. گرایشات سیاسی. و جاذبه‌های گردشگری آن کشور می باشد. ما در مطالب متفاوت در  هر بار به معرفی یک کشور. می‌پردازیم تا افراد را با مقاصد مهاجرتی خود بیشتر آشنا کنیم. این مقاله به معرفی کشور فنلاند اختصاص یافته. و به تمامی اطلاعاتی که برای شناخت این کشور نیاز دارید. گفته شده است:

جغرافیا

فنلاند کشوری واقع در شمال اروپا و در حوزه اسکاندیناوی می باشد. از نظر مساحت این کشور در رتبه ششم کشورهای اروپایی قرار داشته. و با روسیه، سوئد و نروژ همسایه است. این کشور یکی از اعضای حوزه اتحادیه اروپا می باشد. و در نتیجه برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن دریافت کرد. در حال حاضر بیشتر جمعیت این کشور در جنوب فنلاند ساکن می باشند.

تاریخ

جمعیت انبوهی از ساکنان فنلاند در اوایل قرن دوم میلادی بود. که وارد خاک این کشور شدند. و در سواحل جنوب فنلاند ساکن شدند. در قرن دوازدهم میلادی، فنلاند برای پیروز شدن در برابر دشمن. یعنی روسیه، از سوئد کمک گرفت. و در نتیجه جنگ. روسیه به تصرف سوئد درآمد. در سال 1709 کشور سوئد. به تزار روسیه فنلاند را تسلیم کرد. و به همین ترتیب بود. که کشور فنلاند به تصرف روسیه درآمد. در سال 1917 مجلس قانونگذاری این کشور. استقلال را اعلام کرد. و در آخر نیز در سال 1920 شوروی سابق. استقلال فنلاند را به رسمیت شناخت.

زبان رسمی

“فینی” زبان رسمی مردم فنلاند است.  که تنها زبان اروپایی می باشد. که ریشه ای در هند و اروپای ندارد. با وجود این که زبان سایر کشورهای اروپایی همگی یک ریشه هند و اروپایی میباشند. زبان اول و رسمی مردم این کشورکه زبان فینی است. بعضی از افراد در این کشور (حدود 5.5 درصد از این جمعیت). به سوئدی هم صحبت می‌کنند. با وجود اینکه زبان فینی زبان اول و رسمی مردم در فنلاند می باشد. 

جمعیت کشور فنلاند حدود 235 هزار نفر است. که از این بین 92 درصد فنلاندی اصیل. 5 درصد سوئدی و 3 درصد روس هستند.

اقتصاد

یک کشور اقتصادش. به موردهایی مثل: اندازه تولید ناخالص داخلی. و روابط سیاسی آن بستگی دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور حدود 9.2 میلیارد دلار است. که این اندازه در بخش‌های صنعتی زیر تقسیم می‌شود.

تولید ناخالص داخلی. در بخش کشاورزی. حدود 5.3 درصد می باشد.
تولید ناخالص داخلی فنلاند. در بخش خدمات. حدود 9.7 درصد می باشد.
تولید ناخالص داخلی این کشور. در بخش صنعت. حدود 7.5 درصد می باشد.

فنلاند

صادرات و واردات

 از جمله محصولات صادراتی فنلاند که مهم هم می باشد. به کشورهایی مانند.روسیه، سوئد. آمریکا. آلمان و هند فرستاده می شود.

 • الوار و چوب
 • مواد شیمیایی
 • آهن آلات
 • ماشین آلات
 • تجهیزات
 • خمیر کاغذ و کاغذ

از کشورهایی مانند. سوئد. هلند، آلمان، روسیه، چین. دانمارک. و انگلستان صنعت واردات کشور فنلاند. محصول دریافت می کند. محصولاتی مانند: 

 • تجهیزات برای حمل و نقل
 • مواد شیمیایی
 • آهن و فولاد
 • منسوجات
 • پشم
 • الیاف پارچه
 • نفت و گاز و سایر فرآورده‌های آن

سیاست در کشور فنلاند

فنلاندرا مجلس اداره می کند. در این کشور رئیس جمهور نخست وزیر را انتخاب و معرفی می کند. و کابینه دولت را نخست وزیر اداره می‌کند. مجلس کشور فنلاند دارای 200 کرسی است. و با رای مردم نمایندگان برای دوره 4 ساله انتخاب می‌شوند. رئیس جمهور نیز توسط انجمن انتخاباتی این کشور انتخاب می شود. و برای مدت زمان 6 سال در این مقام خواهد بود. نخستین رئیس جمهور زن کشور فنلاند. خانم تارجا هانون است که در سال 2006 برای دومین بار در این مقام برگذیده شد.

جاذبه‌های گردشگری درفنلاند

باتوجه به موقعیت جغرافیایی این کشور. از جاذبه‌های بسیار زیبایی در ماه‌های مختلف سال برخورداراست. برای مثال اگر در فصل زمستان به شمالی‌ترین نقطه سفر کنید. می‌توانید شفق قطبی را مشاهده کنید. ماهیگیری در خلیج و شنا کردن. در فنلاند را می توانید در تابستان فنلاند تجربه کنید. در پایین به محبوب‌ترین و معروفترین جاذبه‌های گردشگری فنلاند اشاره میکنیم:

شهر تامپره (Tampere City)

موزه تاریخ طبیعی واپریکی فنلاند در این شهر واقع شده است. باغ هاتانپا. از دیگر جاذبه های فنلاند. می توان به پارک سارکانیمی و پارک دوک اشاره کرد.

شهر کِمی (Kemi)

در شهرکمی یک قصر سه طبقه یخی وجود دارد. که هرسال مراسم های مختلف در آنجا برگزار می شود. که این شهر را مشهور کرده.

شهر قدیمی پروو (Porvoo City)

از دیگر شهرهای قدیمی فنلاند شهر پروو می باشد. دلیل معروف بودن شهر پروو. خانه‌های چوبی و زیبایی است. که در این شهر وجود دارد. خیابان‌ها در این شهر سنگ فرش شده. و بیشتر ساختمان‌های چوبی آن نیز مربوط به اواخر قرن نوزدهم می باشد.

شهر هلسینگی (Helsingi City)

پایتخت کشور فنلاند که هلسینگی می باشد. معماری که برای شهر هلسینگی کار شده. مشابه با معماری شهر سن پترزبورگ است. که در سال 1812 ساخته شده. ازدیگر جاذبه ‌های گردشگری این شهر. به کلیسای جامع لوتران و اسپنسکی اشاره می کنیم. همچنین موزه ملی فنلاند نیزدر هلسینگی قرار دارد.

شهر رووانیمی (Rovaniemi City)

 یکی از مهمترین جاذبه‌های این شهر. خانه بابانوئل می باشد. که در این شهر قرار دارد. شهر رووانیمی که در جنگ جهانی دوم به صورت کامل تخریب شد. و بعد از آن مجددا بازسازی شد. به همین دلیل در طراحی و بازسازی آن معماری قدیم یعنی قرن بیستم را می بینیم. 

دریاچه‌های فنلاند:

جاذبه های گردشگری فنلاند. بی شمارند. مانند: 55 هزار دریاچه که در این کشور قرار دارد. که در کل مجموع طول تقریبی آن‌ها حدود 200 متری می باشد. سایما بزرگترین دریاچه فنلاند می باشد. که در هر سال گردشگران و قایقرانان زیادی به دلیل طبیعت گردی. و زیبایی و گردش. از این دریاچه ها دیدن می کنند.

اقامتگاه زمستانی لِوی فنلاند (Levi)

اقامتگاه مکانی لوی زیبا و رویایی می باشد. برای افرادی که علاقه مند و دوستدار. ورزش‌های زمستانی در فنلاند هستند. در لِوی می‌توانید لذت ماهیگیری در آب‌های یخ زده، سورتمه سواری با گوزن‌های شمالی. و اسنوبرد را تجربه کنید.

شهر ساونلینا (Savolinna City)

یک شهر کوچک در میانه‌ دریاچه‌های فنلاند وجود دارد. که شهر ساونلینا می باشد. از دیگر جاذبه‌های زیبای گردشگری این شهر. می توان به قلعه اولاف یا اولاوینیلینا اشاره کرد. که در قرن 15 میلادی ساخته شده. و هر ساله توریست‌های زیادی برای دیدن این زیبایی ها به این شهر مسافرت می کنند. می‌توان به موزه استانی این شهر و موزه ارتودوکس. از جمله جاذبه های دیدنی ساونلینا اشاره کرد.

انواع روش‌های مهاجرت به فنلاند

عواملی مانند: 

که هر فردی را برای دریافت اقامت این کشور ترغیب می‌کند. همچنین از مهمترین و پرتقاضاترین روش‌های مهاجرت به فنلاند. به موارد زیر اشاره می کنیم.

ویزای کاری فنلاند

 در این کشور باعث شده.

 • یک کشور خوب برای مهاجرت باشد.
 • برای همین همواره به دنبال افراد متخصص به عنوان نیروی کار می باشد.

فقط دو راه برای مشغول شدن به کار در این کشور وجود دارد. یا باید در این کشور تحصیل کرده باشید. و بعد از آن ویزای تحصیلی این کشور خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. یا از همان اول باید با دریافت دعوت‌نامه کاری یا پیشنهاد کاری. ویزای کاری را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی فنلاند

یکی دیگر از روش های خوب برای مهاجرت. مهاجرت تحصیلی می باشد. زیرا دولت این کشور. بعد از فاارغ‌التحصیلی به افراد یک سال زمان می‌دهد. تا یک شغل خوب مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند. با این کار می توانند. ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند بین 3 الی 4 سال طول می کشد. به عنوان فردی که دانشجوی این مقطع است. باید بتوان مدرک زبان آیلتس 6 را ارائه داد. بودجه مورد نیاز برای تحصیل. به زبان انگلیسی نیز در این مقطع بین 8 هزار تا 10 هزار یورو می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع بین 1 الی 2 سال زمان می برد. و برای اخذ پذیرش نیز باید مدرک زبان آیلتس حداقل 5و 6 ارائه دهید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی. بین 10 هزار تا 12 هزار یورو است.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری

 •  بین 3 الی 5 سال زمان بر می باشد.
 • و باید توجه داشت که نیاز به مدرک آیلتس بالاتر از 7 را دارد.

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

نرخ مصادره اموال یکی از مهمترین موردها برای اخذ ویزای سرمایه گذاری است نرخ مصادره اموال فنلاند 1 است. که نشان دهنده ریسک پایین سرمایه گذاری در این کشور است از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور به عنوان یک متقاضی خارجی می توانید اقدام به سرمایه گذاری کنید.