مهاجرت به انگلستان

انگلستان (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر. و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

انگلستان اصلی‌ترین بخش تشکیل ‌دهندهٔ ایالات بریتانیا است. این کشور از شمال با اسکاتلند. و از غرب با ولز مجاور است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند. در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند. و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای. و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره می باشد. که از آن‌ها جزیره وایت و جزیره من را می توان نام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و هم چنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است. که از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

انگلستان

آب و هوا و فصل های انگلستان

اکثر مردم گمان می کنند بریتانیا همیشه باران می بارد. انگلستان باران زیاد می بارد. و هوا در انگلستان بسیاری مواقع ابری است. اما جالب توجه است که لندن از رم، نیویورک، بریسبان. ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است!

دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را باهم می شناسند. این است که هوای انگلستان غیر قابل پیش بینی است. باران ممکن است در هر فصلی از سال ببارد. شما اغلب آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را همه باهم. در یک روز می توانید تجربه کنید.

اگر چه آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نیست. اما در تابستان، متوسط دما بین 9 تا 18 درجه سلسیوس. ( 48 تا 64 درجه فارنهایت ) تغییر می کند. در زمستان متوسط دما بین 2 تا 7 درجه سلسیوس است. ( 36 تا 45 درجه فرانهایت ). خوشبختانه بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی خوبی هستند.

 

فرهنگ انگلستان

هنر و فرهنگ کشوری مانند انگلستان تا حد زیادی، به هویت افراد آن شبیه است. بریتانیا زادگاه نیوتن، داروین، شکسپیر و بیتلز. ثروتمند ترین باشگاه فوتبال دنیا – منچستر یونایتد، میزبان بزرگترین بازار ارز خارجی جهان. مخترع هواناو و رولینگ JK و نویسنده کتاب های هری پاتر است. بریتانیا از اسکاتلند تا کورنوال (Cornwall). سرشار از آداب و رسوم و سنت های مختلف است.

پول انگلستان

سیستم پولی بریتانیا بر اساس پوند ( £ ) برابر با 100 پنی است. بریتانیایی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های 1 و 2 پوندی و همچنین 1p ، 2p ، 5p . 10p ، 20، 50p. نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های 5 ، 10 . 20 و 50 پوندی عرضه می شود.

مهاجرت به انگلستان

افراد مقيم در كشور انگلستان از استاندارد بالای زندگی. آموزش و سـرگرمی برخوردار می گردند. نظام آموزشی بريتانيا از جايگاه والايی در جهان برخوردار است. استانداردهای تدريس و دستاوردهای دانشجويان از سطح مطلوبی برخوردار است. و دانشگاهها و ديگر موسسات آموزش عالی شهرت جهانی دارند. سيستم بهداشت انگلستان، كه با سرمايه عمومی ايجاد شده می كوشد. همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رايگان به عموم نيازمندان ارائه دهد.

برخی واقعيت ها در نظر اول ممكن است. تعجب بيننده را برانگيزد. مراجعه به كتاب های عمومی در انگلستان بيش از رفتن به سينما متداول است. و تعداد بيشتری از افراد به جای رفتن به پارك های سرگرمی و كنسرت های پاپ. به ديدار از موزه ها می پردازند.
مجموعه ای از امكانات ورزشی قابل استفاده عموم با قيمت مناسب توسط مسئولين محلی فراهم شده. و در عين حال تعداد باشگاهها و ورزشگاههاي خصوصی نيز روبه افزايش است.
زمين های مخصوص بازی گلف بسياری در سراسر انگلستان در اختيار علاقمندان قرار دارد.

مجوزهای اقامت در انگلستان

اجازه اقامت مجوزی است. كه توسط يك كشور عضو اتحاديه اروپا صادر شده. و به اتباع ديگر كشورها اجازه مي دهد. از طريق قانونی در خاك آن كشور اقامت كنند.
براساس توافق كشورهای عضو، كليه مجوزهای اقامت. بايد از چهارچوب واحدی برخوردار باشند. اين مجوز درمورد هر فردی كه اقامت وی در خاك انگلستان تمديد شده. و يا بيش از 6 ماه مايل به اقامت دراين كشور باشد. صادر می شود. درمورد افراد مقيم و اتباع كشورهای حوزه اقتصادی اروپا (EEA) اعمال نمی گردد.
اتباع ده كشوری كه نياز به دريافت رواديد ندارند. لازم است قبل از سفر و در صورتي كه مايل باشند. بيش از 6 ماه درخاك انگلستان اقامت كنند. براي دريافت مجوز ورود اقدام نمايند. اين كشورها عبارتند از :
استراليا، كانادا، هنگ كنگ، ژاپن، مالزی. زلاندنو، سنگاپور، افريقای جنوبی. كره جنوبی و ايالات متحده آمريكا.
مجوز ورود برای كل مدت اقامت به شما اجازه ورود به انگلستان را خواهد داد. در صورت دريافت مجوز ورود. ديگر نيازی به درخواست اجازه اقامت نخواهيد داشت. مگر لازم باشد مدت اقامت خود را تمديد كنيد.

اجازه كار در انگلستان

اگر به عنوان سرمايه گذاری خارجی در انگلستان وارد می شويد. در صورت دريافت مجوز ورود ديگر. نيازی به دريافت اجازه كار نخواهيد داشت. اين امر در مواردی لازم خواهد بود كه شما:
* تجارت جديدی راه اندازی نمائيد.
* تصدی يك موسسه تجاری فعال را برعهده بگيريد.
* به عنوان شريك. مدير يا بازرگانان منحصر به فرد به يك مجموعه تجاری ملحق شويد.
* شعبه يا دفتر يك شركت خارجی را در انگلستان تاسيس كنيد.
با اين حال پرسنلی كه مايل هستيد. از خارج به انگلستان وارد كنيد. عموماً مشمول مقررات ذيل خواهند بود.

ملاك های مهارتی در انگلستان

اتباع خارجی متقاضی مجوز بايد از حداقل يكی از ملاك های ذيل برخوردار باشند:

* دارا بودن حداقل معادل مدرك مهارتی انگلستان
* صلاحيت حرفه ای مرتبط با شغل مورد نظر و معادل سطح ديپلم عالی انگلستان
* معادل مدرك ديپلم عالی انگلستان به علاوه يك سال سابقه كاری مرتبط
* حداقل سه سال تجربه كاری با استفاده از مهارتهای عالی تخصصی. كه از طريق انجام نوع كار مورد نظر بدست آمده. و بايد در سطح ملاك صلاحيت حرفه ای ملی (NVQ) يا بالاتر باشد.
اجازه كار برای مشاغل غير حرفه ای صادر نمی شود.
لازم است عدم امكان استفاده از كارگر مقيم در پست مورد نظر خود را به اثبات برسانيد.

مسکن در انگلستان

شايد در نظر داريد در بدو ورود به انگلستان. يك منزل يا آپارتمان مسكونی اجاره نموده. و سپس درآينده ملكی خريداری كنيد. دراين زمينه بنگاه های مسكن عهده دار امور اجاره هستنـد. بسيـاری از اين بنگـاه هـا در عيـن حال كارگزار رهن نيز محسوب می شوند. شمـا می توانيد فهرست بنگاه های مسكن و كارگزاران اجاره و رهن. در تمام شهرها و پيوندهای مرتبط با سايت های اين مراكز را در وب سايت زير بيابيد:
www.ukpropertyshop.co.uk
درتمام نقاط انگليس خانه و آپارتمان برای اجاره موجود است. با مراجعه به نشانی های اينترنتی زير می توانيد. از قيمت انواع ملك و اجاره بها مطلع شويد.
www.torent.co.uk
www.accommodation.com
www.londonpropertynews.co.uk

بهداشت در انگلستان

سرويس ملی بهداشت (NHS)، سيستم مراقبت بهداشتی دولتی در انگلستان است. معالجه رايگان منوط به اقامت در انگلستان و نه براساس مليت يا پرداخت ماليات. يا پرداخت حق بيمه دولتی است.
مراقب اوليه (NHS Primary Care)

عموم افراد مقيم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رايگان. كه توسط يك پزشك خانواده محلی يا پزشك عمومی (GP) ارائه می شود. برخوردار می گردند. در موارد اورژانس، صرف نظر از وضعيت اقامتی فرد. معالجات به صورت رايگان انجام می شود.
هر پزشك عمومی حسب صلاحديد خود می تواند. هر بيمار را اعم از مقيم يا غير مقيم به صورت رايگان بپذيرد.
در صورتی كه خارج از ساعات كاری معمول پزشك خود به درمان و مشاوره پزشكی نياز پيدا كنيد. مي توانيد با خط مستقيم تماس NHS به شماره 08454647 تماس بگيريد. اطلاعات و راهنمايی لازم در مورد بيماری های شايع و روش های معمول مقابله با آنها را نيز می توانيد. از سايت وب NHSDirect ، به نشانی زير، دريافت داريد:
www.nhsdirect.nhs.uk

خدمات بيمارستانی NHS در انگلستان

هر يك از اتباع عادی انگلستان می توانند. از خدمات بيمارستانی رايگان NHS در انگلستان استفاده كنند. گروه های ديگری از افراد منجمله كسانی كه براي كار به انگلستان آمده اند. نيز از اين حق برخوردارند.
برخی خدمات بيمارستانی NHS. از قبيل درمان اورژانس و مشاوره خانواده. صرف نظر از وضعيت اقامتی فرد، به صورت رايگان ارائه می شود.
غير از موارد اورژانس، خدمات بيمارستانی NHS پيرو ارجاع توسط پزشك عمومی بيمار صورت می گيرد.
شما مي توانيد مشروح شرايط برخورداری از خدمات رايگان NHS را با مراجعه. به سايت وب NHS در نشانی زير دريافت كنيد:
www.nhs.uk

خدمات پزشكی خصوصی در انگلستان

يك پزشك عمومی می تواند شما را به عنوان بيمار خصوصی بپذيرد. كه در آن صورت پرداخت حق ويزيت لازم خواهد بود. در صورت تمايل به مراجعه به يك پزشك متخصص به طور خصوصی و پولی می توانيد. از طريق پزشك عمومی معالج خود. و با مراجعه مستقيم به مطلب پزشكان متخصص اقدام نماييد
به منظور كسب اطلاعات بيشتر در زمينه خدمات درمانی خصوصی. به English Community Care Association در نشانی زير مراجعه كنيد:
www.ecca.org.uk

رانندگی در انگلستان

حداقل سن مجاز برای رانندگی در بريتانيا 17 سال. برای خودروهای با اندازه متوسط. و 21 سال برای كاميونهای بزرگ و اتوبوس است.
اعتبار گواهينامه در انگلستان در بريتانيا به كشوری كه گواهينامه در آن صادر شده. و نيز صلاحيت شما به عنوان يك مقيم جديد. و يا يك بازديد كننده بستگی دارد.
و در اغلب موارد دارندگان گواهينامه رانندگی می توانند. براي مدت زمان مشخص و يا تا زمان اعتبار گواهينامه خود. در بريتانيا رانندگی كنند. سپس عموماً می توانند گواهينامه خود را به گواهينامه GB تبديل كنند.
در صورت خرید اتومبیل سالانه باید مبالغی جهت بیمه شخص ثالث. معاینه فنی اتومبیل و همچنین مالیات. استفاده از خیابانها و جاده ها هزینه کنید.

هزینه های زندگی در انگلستان

افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی. اخذ ویزای کاری انگلستان، اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان. و دیگر روش های مهاجرت به کشور انگلستان برای ادامه تحصیل. در انگلیس کار در انگلیس و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلیس. و کسب تابعیت انگلیس اقدام می نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا. در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود. و خانواده در کشور انگلیس نیاز داشته اند.
هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است. و بستگی به شهر انتخابی و نوع زندگی فرد دارد. اما با این حال می توان پیش بینی قابل اعتمادی در رابطه با هزینه زندگی در انگلستان ارئه داد. به طور کلی هزینه زندگی در شهر لندن مبلغی در حدود 1020 پوند. به صورت ماهیانه می باشد که فرد متقاضی می بایستی این مبلغ را در حساب بانکی خود. جهت اقدام برای اخذ ویزای کشور انگلیس به سفارت آن کشور ارائه دهد. و هزینه زندگی در شهرهای به غیر از لندن ماهیانه حدود 850 پوند می باشد. و همانطور که ذکر شد فرد متقاضی می بایستی. این میزان پول را جهت اخذ ویزای انگلیس داشته باشد. بدیهی است که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به شیوه زندگی افراد متغییر است. اما پیش بینی مذکور می تواند عددی را در شرایط متعادل به ما نشان دهد. البته لازم به ذکر است. که می توان با صرف هزینه ای کم تر از این مقدار نیز در کشور انگلستان زندگی کرد. هم چنین دانستن این مطلب خالی از لطف نیست. که هزینه زندگی دو نفر در شهر لندن را می توان حدود 1500 تا 2000 پوند. و در شهری به غیر از لندن. را می توان حدود 1200 تا 1600 پوند تخمین زد.

هزینه های مورد نیاز

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه در مناطق مختلف شهر لندن. مبلغی حدود 650 تا 850 پوند می باشد.
• هزینه متوسط غذا و نوشیدنی به صورت ماهانه در انگلیس می تواند. مبلغی در حدود 100 تا 150 پوند تخمین زده شود.
• هزینه های تحصیل در مقاطع و دوره های دانشگاهی کشور انگلیس. هزینه ی تحصیل در کشور انگلیس در مقاطع مختلف. بسته به نوع دوره ،رشته ی تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو. متفاوت می باشد ولی به طور کلی می توان گفت. که تحصیلات دانشگاهی در کشور انگلستان هزینه ای در حدود 10 تا 18 هزار پوند به صورت سالیانه در بردارد. همانطور که ذکر گردید رشته ی تحصیلی و به خصوص دانشگاه محل تحصیل شما. تأثیر به سزایی در تعیین هزینه ی تحصیل شما دارد.
• این در حالی است که تحصیل در دوره دبیرستان. و دوره های A level و Foundation. هزینه ای در حدود 14 هزار پوند و بیشتر را در بردارد.

هزینه زندگی در شهرهای مختلف انگلیس

هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است. و بستگی به شهر انتخابی و نوع زندگی فرد دارد. اما با این حال می توان پیش بینی قابل اعتمادی. در رابطه با هزینه زندگی در انگلستان ارئه داد.

به طور کلی هزینه زندگی در شهری غیر از لندن در ماه حدود 1020 پوند می باشد. که فرد متقاضی می بایستی این مبلغ را در حساب بانکی خود جهت اقدام برای اخذ ویزای کشور انگلیس. به سفارت آن کشور ارائه دهد. هزینه زندگی در شهر لندن ماهیانه حدود 1260 پوند می باشد.

که همانطور که ذکر شد فرد متقاضی می بایستی این میزان پول. را جهت اخذ ویزای انگلیس داشته باشد. بدیهی است که هزینه های زندگی هر فرد. با توجه به شیوه زندگی افراد متغییر است.اما پیش بینی مذکور می تواند عددی را در شرایط متعادل به ما نشان دهد. البته لازم به ذکر است که می توان با صرف هزینه ای کم تراز. این مقدار نیز در کشور انگلستان زندگی کرد. هم چنین دانستن این مطلب خالی از لطف نیست. که هزینه زندگی دو نفر در شهر لندن را می توان حدود1700 تا 2200 پوند. و در شهری به غیر از لندن را می توان. حدود 1400 تا 1800 پوند تخمین زد.

هزینه های اقامت در لندن

اگر بخواهیم هزینه های اقامت در لندن را با جزئیات بیشتری بیان کنیم می توان گفت:

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه. در مناطق مختلف شهر لندن مبلغی حدود 650 تا 850 پوند می باشد.
هزینه متوسط غذا و نوشیدنی به صورت ماهانه در انگلیس می تواند. مبلغی در حدود 100 تا 150 پوند تخمین زده شود.
هزینه های تحصیل در مقاطع و دوره های دانشگاهی کشور انگلیس. هزینه ی تحصیل در کشور انگلیس در مقاطع مختلف. بسته به نوع دوره رشته ی تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو متفاوت می باشد. ولی به طور کلی می توان گفت. که تحصیلات دانشگاهی در کشور انگلستان هزینه ای در حدود 10 تا 18 هزار پوند. به صورت سالیانه در بردارد همانطور که ذکر گردید. رشته ی تحصیلی و به خصوص دانشگاه محل تحصیل شما تأثیر به سزایی. در تعیین هزینه ی تحصیل شما دارد.
این در حالی است. که تحصیل در دوره دبیرستان در انگلستان و دوره های A level و Foundation. هزینه ای در حدود 14 هزار پوند و بیشتر را در بردارد.

هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان

بیشتر مردم در این کشور از خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار هستند. خدمات بهداشتی به صورت رایگان و توسط پزشک عمومی و یا پزشک محلی. صورت می گیرد باید به این نکته اشاره کرد. که در موارد اضطراری بدون در نظر گرفتن. اینکه فردی دارای اقامت این کشور می باشد یا خیر. از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند می شود. ولی در کل هزینه اقلام درمانی و پزشکی به شرح زیر می باشند:

هزینه درمان سرما خوردگی( برای 6 روز) 2.42 £ (پوند)
هزینه آنتیبیوتیک (12 عدد ) 8 £ (پوند)
هزینه ویزیت دکتر خصوصی 76 £ (پوند)
هزینه خمیر دندان 1.58 £ (پوند)
هزینه دستمال کاغذی (4 رول) 1.84 £ (پوند)

هزینه مالیات، آب، برق، گاز و تلفن در انگلستان

اگر فردی در انگلستان زندگی می کند. باید مالیات بپردازد که به طور کلی بستگی به تعداد اعضای خانواده و محلی است. که در آن زندگی می کند اما می توان گفت. میانگین 25£ (پوند) در هفته به ازای هر نفر باید مالیات پرداخت شود. هزینه های خدمات مانند آب و برق، گاز.اگر در اجاره گنجانده نشده باشد. کل هزینه برق، آب و گاز حدود 40£ (پوند) تا 60£ (پوند) در هفته است. هزینه های تلفن همراه نیز با توجه به شرکت و خدماتی که ارائه می دهد. متفاوت است. همانطور که ملاحظه می شود مهم ترین نکته در خصوص مهاجرت به انگلستان. توانایی پرداخت هزینه زندگی در این کشور است.

هزینه تحصیل در انگلستان

یکی از مطالب مهمی که تمامی داوطلبین تحصیل در انگلستان باید از آن اطلاع داشته باشند. هزینه های تحصیل و زندگی یک دانشجو در انگلستان می باشد. از این رو در این قسمت از مقاله شما را با این هزینه ها بیشتر آشنا می کنیم.

باید توجه داشته باشید. که شهریه دانشجویان بین المللی از شهریه دانشجویان انگلیسی. در تمامی رشته ها و مقاطع بیشتر است.

هزینه تحصیل در انگلیس

شهریه دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی. از حدود 10،000 پوند (1.430 دلار) تا 38،000 پوند. (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر برای گروه پزشکی است. البته باید متذکر شویم که، شهریه دانشگاه. در همه سطوح رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی هزینه کمتری دارند. ولی دوره های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گران تر هستند.

اما وقتی این هزینه ها را با میانگین هزینه زندگی در انگلیس که حدود 12.200 پوند. ( 16.950 دلار ) در هر سال می باشند. می توان متوجه شد که هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان سالانه هزینه بالایی نیست. و جزو دسته مهاجرتهای ارزان محسوب می شود.

بعبارت دیگر برای جمع بندی می توان گفت. متوسط هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان حداقل 22.200 پوند. در سال (31.380 دلار) تخمین زده می شود. البته برای دسته از دانشجویانی که می خواهند هزینه های زیادی برای مهاجرت تحصیلی در انگلیس نکنند. توصیه می شود که، شهری را بغیر از لندن برای تحصیل و زندگی انتخاب کنند. چون تحصیل در لندن بسیار گران است.

تخفیف دانشجویی در انگلیس

همچنین دانشجویان برای کنترل شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان وقتی در محیط هستید. می توانید با بهره گیری از تخفیف های دانشجویی. هزینه زندگی در انگلستان را مقرون به صرفه تر کنید. برای مثال: دانشجویان در لندن می توانند. یک کارت ویزیت 18+ Student Oyster دریافت کنند. و 30 درصد از مبلغ کارت های مسافرتی و اتوبوس یا تراموا را با تخفیف بخرند.

مسکن دانشجویان

از نظر مسکن باید گفت که بسیاری از دانشجویان سال اول. پیش از نقل ‌مکان به اتاق ‌های اجاره‌ای خصوصی در سال ‌های بعد. در تالار های دانشگاه اقامت می‌کنند. بسیاری از دانشگاه‌ ها هم self و هم سالن ‌های پذیرایی را پیشنهاد می‌کنند. که در آن غذا شامل قیمت اجاره می‌شود. بزرگ‌ ترین تفاوت در هزینه زندگی در لندن در مقایسه با بقیه شهرهای انگلستان. در اجاره مسکن است. با تخمین، هزینه‌ های اقامت از 8.073 پوند. معادل 11.400 دلار در سال تحصیلی یعنی نه ماه یا 39 هفته می باشد. با این حال، ممکن است. شما بتوانید در سالن‌ های دانشگاه اقامت داشته باشید. و یا یک آپارتمان مشترک با دیگری را پیدا کنید. نتایج تحقیق ملی اسکان دانشجویان در سال 2017 نشان داد که. دانشجویان با تنوع منطقه ای زیادی به طور متوسط 125 پوند. معادل 175 دلار در هفته را برای اجاره در انگلستان هزینه می کنند.
دانشجویان در ایرلند شمالی فقط 91 پوند. را خرج می کنند. که معادل 129 دلار در هفته است. و یعنی دقیقاً نیمی از هزینه کسانی که در لندن خرج می کنند.

هزینه مسکن و اجاره خانه در انگلیس

در حال حاضر اجاره یک آپارتمان در لندن. به طور متوسط بیش از 1000£ (پوند) در ماه می باشد. اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر. به طور متوسط 1649£ (پوند)است. یک آپارتمان بزرگتر اجاره اش به راحتی می تواند بیش از 3000£ (پوند) در ماه باشد.

ولی اگر بخواهیم در این باره دقیق تر صحبت کنیم. می توان گفت که، میزان اجاره بها در انگلستان بنا به نوع مسکن. مناطق شهری متفاوت و امکانات، متفاوت خواهد بود. بعنوان مثال:

اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر بین 500 تا 1400£ (پوند)
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر بین 400 تا 1000£ (پوند)
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر بین 700 تا 2200£ (پوند)
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر بین 600 تا 1600£ (پوند)
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی ( داخل لندن) 650 پوند.
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی ( خارج لندن) 550 پوند.

هزینه خرید خانه در انگلستان

فرد می تواند برای خرید ملک در انگلیس. قیمت برخی از املاک را با امکانات متفاوت. که در اینجا معرفی شده اند. توسط مشاورین املاک در انگلستان و یا از طریق کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر بررسی نماید. ولی در کل می توان بطور تقریبی گفت که. هزینه خرید منزل در انگلستان به شرح زیر است. ( البته قیمتهای ذکر شده بر اساس متر مربع می باشند )

هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز شهر. متری 2000 تا 9200£ (پوند)
هزینه خرید یک آپارتمان خارج از مرکز شهر. متری 1400 تا 5920£ (پوند)

هزینه سوپر مارکت و مواد غذایی در انگلستان

در مورد خرید مواد خوراکی در انگلستان میتوان گفت که:

یک قرص نان بین 0.62 الی 1.30
یک کیلوگرم برنج بین 0.80 تا 2
12 عدد تخم مرغ بین 1.20 تا 2.50
یک کیلوگرم پنیر محلی بین 3 تا 8.78
یک کیلو گرم مرغ بین 4 تا 8
یک کیلو گوشت قرمز بین 4.98 تا 12

هزینه وعده غذایی در انگلستان

هزینه وعده های غذایی در انگلستان به صورت زیر می باشد.

یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران ارزان 8 تا 18 پوند.
یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط 32 تا 60 پوند.
یک وعده عصرانه برای یک نفر در رستورانهای مک دونالد 4.50 تا 6 پوند.
یک فنجان کاپوچینو در یک کافه شاپ معمولی 2 تا 3 پوند.
یک نوشابه کوکاکولا یا پپسی بین 0.75 تا 2 پوند.
یک بطری آب کوچک 0.50 تا 1.40 پوند.
یک بطری آب یک و نیم لیتری بین 0.50 تا 1.50 پوند.
یک پاکت شیر 1 لیتری بین 0.60 الی 1.05 پوند.

هزینه تفریحات سالم در انگلستان

علاقه مند به تفریحات سالم در انگلیس می توانند. از مراکز تفریحی و فرهنگی این کشور استفاده کنند. که میزان هزینه های استفاده از این مراکز به شرح زیر است:

هزینه یک ماه ثبت نام در باشگاه بین 19 تا 50£ (پوند)
هزینه یک سانس سینما بین 8 تا 12£ (پوند)
هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در هفنه بین 5 تا 15£ (پوند)

هزینه حمل و نقل در انگلستان

بلیط یک طرفه مترو بین 1.80 تا 3£ (پوند)
هزینه یک لیتر بنزین در انگلستان بین 1.15 تا 1.30£ (پوند)

هزینه پوشاک در انگلیس

خرید یک عدد شلوار 35 تا 80£ (پوند)
یک تی شرت تابستانی 20 تا 40£ (پوند)
یک جفت کتانی ورزشی 40 تا 80£ (پوند)

مقایسه هزینه زندگی در انگلستان و ایران در سال 2020

نتایج مقایسه هزینه زندگی در انگلستان. و ایران در سال 2020 به شرح ذیل است:

قیمت مصرف کننده. در انگلستان 60.3% بالاتر از ایران است.
قیمت های مصرفی از جمله اجاره در انگلستان 69.71% بالاتر از ایران است.
قیمت اجاره در انگلستان 98.69% بالاتر از ایران است.
قیمت رستوران در انگلستان 188.32% بالاتر از ایران است.
قیمت مواد غذایی در بریتانیا 29.09% بالاتر از ایران است.
قدرت خرید محلی در انگلستان 284.07% بیشتر از ایران است.