مهاجرت به یونان

موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر برای علاقه مندان مهاجرت به یونان مقاله زیر را گردآوری کرده است. امید بر اینکه مطالب گردآوری شده پاسخگوی تمامی سوالات دوستداران مهاجرت به یونان باشد.

کشور یونان یکی از کشورهای جنوبی شبه جزیره بالکان است. قسمت وسیعی از مساحت این کشور از جزایر تشکیل داده شده اند. در واقع جزایر یک پنجم مساحت کشور یونان را تشکیل می دهند. کشور یونان از لحاظ اندازه و مساحت، با کشور انگلستان قابل قیاس می باشد. 

یونان بیش از دو هزار جزیره دارد که 170 جزیره از این تعداد آباد می باشد و مردم در آن سکونت دارند. واحد پول این کشور یورو است و پایتخت این کشور آتن است. این کشور دارای آثار باستانی بسیاری است و مقصد گردشگری بسیاری از توریست ها می باشد. اخیرا این کشور به یکی از مقاصد بزرگ سرمایه گذاران تبدیل شده است. اقامت سریع یونان و امکان اخذ اقامت برای خانواده و پدر و مادر برای کسانی که سرمایه گذاری می کنند، یکی از عواملی است که این کشورها یکی از جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری تبدیل نموده است. 

مهاجرت به یونان

کار و فرصت های شغلی

واقعیت امر بر این است که ، اگر با زندگی مدرن در این کشور آشنایی نداشته باشید پیدا کردن کار در این کشور می تواند برای شما مشکل ساز باشد. اما در زمینه هایی مانند تدریس زبان انگلیسی، صنعت توریسم، نگهداری و پرستاری از کودکان و کشاورزی فرصت های شغلی خوبی در کشور یونان می توان پیدا کرد. بسیاری از شرکت های چند ملیتی هم که به زبان انگلیسی صحبت می کنند اغلب به دنبال کارمندانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و زبان اصلی آنها یونانی نیست می گردند.

نکاتی کلیدی در خصوص زندگی در یونان

نکات کلیدی که مهاجران به یونان برای زندگی در کشور یونان نیاز دارند بدانند اینست که:

  • برای استفاده از سیستم های درمانی، مراقبتی و بهداشتی کشور یونان داشتن بیمه سلامت خصوصی یکی از حیاتی ترین و مهم ترین چیزها است. پس بدون بیمه تامین اجتماعی و یا هر گونه بیمه خصوصی برای استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی این کشور فرد دچار مشکل می شود.
  • در یونان کشور هر ایالت برای خود قوانین مشخص و مخصوص به خود را دارد، بنابراین نباید انتظار داشت که آنچه برای یک مهاجر در یک ایالت فراهم است در مناطق دیگر نیز همان شرایط به طور یکسان پابرجا باشد.
  • همواره در کشور یونان پول نقد به یورو همراه خود داشته باشید. پرداخت ها در کشور یونان به یورو و اغلب نقد است. البته برخی مکان ها مانند هتل ها کارت های اعتباری را میپذیرند.

هزینه مسکن در این کشور

قیمت خرید و یا اجاره مسکن در یونان نیز مانند دیگر کشورها بستکی به مکانی دارد که ملک واقع شده است و حتی می توان گفت در شهر های مختلف قیمتها تا حدی نیز با یکدیگر تفاوت دارند ولی در کل برای قیمت اجاره خانه در ماه برای شهری مثل آتن می توان گفت:

آپارتمان ( 1 خوابه) در مرکز شهر حدودا 300 یورو
آپارتمان ( 1 خوابه) خارج از مرکز حدودا 250 یورو
آپارتمان ( 3 خوابه) در مرکز شهر حدودا 500 یورو
آپارتمان ( 3 خوابه) خارج از مرکز شهرحدودا 450 یورو می باشد

هزینه خورد و خوراک و سوپری

یکی از ویژگی های زندگی در یونان ارزان بودن زندگی در یونان است. که شما در ادامه شاهد این هزینه های ارزان خوراک و غذا در این کشور خواهید بود:

هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی 10 یورو
هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده30یورو
هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی) 6 یورو
کاپو چینو 2.93 یورو
نوشابه ی کوکاکولا یا پپسی ( بطری0.33 لیتری) 1.37 یورو

هزینه حمل و نقل

هزینه های حمل و نقل در این کشور عبارتند از:

بلیط یک طرفه ( حمل و نقل داخلی) 1.20 یورو
بلیط ماهیانه ( قیمت ثابت) 30.00 یورو
مبداء تاکسی ( تعرفه معمولی) 3.00 یورو
تاکسی 1 کیلومتری ( تعرفه معمولی) 0.77 یورو

هزینه تسهیلات ماهیانه در یونان

هزینه تسهیلات زندگی در یونان بطور ماهانه محاسبه می شوند و عبارتند از:

هزینه های اصلی ( برق، وسیله ی گرمایشی، آب، نظافت) برای آپارتمان 85 متر مربع 139.95 یورو
پرداخت تعرفه 1 دقیقه مکالمه داخلی موبایل (بدون تخفیف یا طرح ها) 0.23 یورو
اینترنت 19.49 یورو

هزینه ورزش و گذران اوقات فراغت در یونان

ورزش و فراغت:

باشگاه بدنسازی، شهریه ماهیانه برای 1 نفر بزرگسال 31.79 یورو
اجاره ی زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته) 13.22 یورو
سینما، هر صندلی 7.50 یورو