ویزای ازدواج انگلیس

از دیگر راه های مهاجرت به کشورهای خارجی. اخذ اقامت ازطریق ازدواج است. با توجه به شرایط اقتصادی خوب. امکانات رفاهی فراوان و اینکه کشوری توسعه‌یافته است. یکی از کشورهایی است که افراد تمایل زیادی به مهاجرت و اقامت در آن دارند. در این مقاله به بررسی ویزای ازدواج انگلیس می پردازیم.

دلیل تمایل به ازدواج در انگلیس

داشتن امکانات رفاهی، منظره های زیبا. شرایط مناسب برای تحصیل. کار و زندگی افراد تمایل زیادی به ازدواج و اقامت در انگلیس دارند. انگلیس یا پادشاهی متحده از چهار کشور انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل‌شده است. انگلیس پرجمعیت‌ترین کشور این پادشاهی است. که توسط ولز به غرب و اسکاتلند به شمال محدودشده است. جمعیت انگلستان حدود 63 میلیون نفر است.

پایتخت انگلیس شهر لندن است. و از شهرهای مهم و بزرگ انگلیس می‌توان به بیرمنگام، منچستر. نیوکاسل، شفیلد، لیورپول و لیدز اشاره کرد. انگلیس جزایر کوچک بسیاری مانند جزیره وایت و جزیره هیلینگ می‌باشد. انگلیس دارای اقتصادی قوی بوده و واحد پولی این کشور پوند است. همچنین جالب است بدانید. میان انگلیس و فرانسه تنها حدود 34 کیلومتر فاصله وجود دارد.

ازدواج در انگلیس

اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در انگلیس را دارید. برخی موارد را باید از قبل بدانید. تا هر اقدامی را با آگاهی لازم انجام داده. و برای از ورود به کشور به مشکل برنخورید. 

ازدواج در انگلیس از دیدگاه‌های مختلف به چند دسته تقسیم می‌شود:

 •  ازدواج مدنی (این ازدواج با رجوع به مقامات کلیسا انجام می شود) 
 • ازدواج مذهبی (این نوع ازدواج با مراجعه به مقامات دولتی انجام می شود)

اخذ اقامت از طریق ازدواج

اگر فردی، متقاضی اخذ اقامت کشور انگلیس باشد. و از طرفی با یکی از افرادی که تابعیت این کشور را دارد. رابطه‌ای عاطفی و طولانی‌مدت داشته باشد. می‌تواند از طریق ازدواج در انگلیس، موفق به دریافت مجوز اقامت در این کشور شود. در این حالت، هر دو طرف باید با ارائه مدارک لازم ثابت کنند. که در طی مدت حداقل دو سال. با یکدیگر در رابطه‌ای مستمر بوده‌اند. چنین ویزایی امکان کاریابی و تحصیل را به متقاضی می‌دهد.

اثبات توانایی مالی برای حمایت از همسر برای پرداخت. هزینه های زندگی در این کشور و همچنین اثبات داشتن زندگی مشترک. با همسر پس از ازدواج از الزامات مهاجرت از این روش است. میزان تمکن مالی موردنظر 18600 پوند در سال است. مدت‌زمان اعتبار این نوع ویزا 2.5 ساله است. و برای یک‌بار قابلیت تمدید دارد. پس از پایان این دوره متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

قوانین ازدواج در انگلیس

ازدواج با مقیم یا شهروند انگلیسی مانند سایر کشورها اگرچه یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت است. اما قوانین خاص خود را دارد. برای مثال متقاضیان ازدواج باید آشنایی کامل از هم داشته و مدارکی ارائه کنند. تا هدف از ازدواج آن‌ها که باید تشکیل زندگی مشترک باشد. ثابت نمایند.

مهم‌ترین نکته در مهاجرت از طریق ازدواج داشتن تمکن مالی. جهت تأمین هزینه‌های زندگی در انگلیس می‌باشد. هم‌چنین زوجین باید در انگلیس اقامت داشته و محل سکونت آن‌ها مشخص و معین باشد.  به‌طورکلی دریافت اقامت انگلیس از روش ازدواج مستلزم دریافت ویزای ازدواج می‌باشد. اما فرد متقاضی می‌بایست واجد شرایط لازم باشد. با توجه به سودجویی و کلاه‌برداری برخی افراد. از این روش مهاجرتی. به‌تبع سخت‌گیری مسئولان صادرکننده ویزا افزایش‌یافته است. لذا مهم‌ترین امر اثبات واقعی بودن رابطه ازدواج است.

مقررات مهم ازدواج در انگلیس

 1. ازدواج قانونی انجام و ثبت شده باشد.
 2. دائمی و واقعی بودن ازدواج ثابت گردد.
 3. متقاضی تمکن مالی خود را به سازمان مهاجرت این کشور ثابت کند.
 4. پس از ازدواج مقیم دائمی انگلیس باقی بماند.

اقامت از طریق ازدواج در انگلیس

برای اخذ این نوع ویزای ازدواج و پس‌ازآن اخذ اقامت این کشور. فرد باید به دولت ثابت کند. که سالانه حداقل حقوق لازم برای اداره زندگی که معادل 19000 پوند برای یک زوج است. را دارد و این ادعا را با ارائه مدارکی شامل گردش حساب بانکی. مدارک استخدام شغلی، داشتن کار آزاد و… اثبات نموده و مراجع قانونی را قانع کند. برای انجام مراسم ازدواج. طرفین باید واقعی بودن رابطه خود را ثابت کنند. و به مسئولین بقبولانند که هدف از ازدواج آن‌ها اخذ اقامت نیست.

انواع ویزای ازدواج در انگلیس

از دیگر مورد هایی که باید توجه داشته باشید به آن این است. که چندهمسری در انگلیس جرم به حساب می آید. همچنین وضعیت تأهل باید مشخص باشد. و در صورت مطلقه یا بیوه بودن. ارائه مدارک الزامی می‌باشد.

ویزای نامزدی

ویزای نامزدی در انگلیس به دو شکل است. ویزای نامزدی معمولی و ویزای نامزدی ویزیتوری. در هر دو روش نامزدی در انگلیس فرد باید اثبات نماید. که در بازه زمانی اقامت خود در انگلیس. توانایی پرداخت هزینه‌های خود و همسرش را بدون اشتغال در کاری داشته. و پس از اتمام دوره شش‌ماهه ویزا. از خاک انگلیس خارج خواهد شد.

ویزا نامزدی معمولی

در این روش اخذ ویزا، پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم دو طرف برای ازدواج. یک ویزا شش‌ماهه به آن‌ها داده می‌شود. و در این بازه زمانی فرصت دارند ازدواج کنند. و پس‌ازآن یک ویزا سه‌ساله دریافت نمایند. درصورتی‌که در این شش ماه ازدواج نکنند. فرد باید به کشورش بازگردد.

ویزا نامزدی ویزیتوری

در این روش، همانند روش نامزدی معمولی. فرد طی دریافت یک ویزا شش‌ماهه. باید ازدواج کند ولی پس از شش ماه باید به کشور خود بازگردد. و ویزای سه ساله را از طریق کشور خود دریافت کند. البته لازم به ذکر است که اخذ اقامت از این روش در حال حاضر برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

ویزای ازدواج

در اخذ ویزا از طریق ازدواج در انگلیس. پس‌ازانجام مراسم ازدواج ابتدا یک ویزا 33 ماهه دریافت خواهید کرد. پس از اتمام دوره، پرونده شما مجدد مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت نبودن مشکل و بعد از آنکه ازدواج طرفین پابرجا شد. ویزا برای 33 ماه دیگر تمدید می شود.

پس از گذشت این 5 سال. زوج می‌توانند درخواست اقامت دائم بدهند. که البته این درخواست باید خارج از انگلیس و از طریق کشور خود. با ارائه مدارک ازدواج و مدارک شناسایی همسر ثبت شود.

ازدواج در انگلیس پس از مهاجرت

انگلیس جزو کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و حوزه شنگن است. همان‌طور که می‌دانید برای ورود به این کشور موظف به اخذ ویزا شنگن هستید. درصورتی‌که این ویزا را نداشته باشید. حضور شما در این کشور غیرقانونی محسوب می‌گردد.

افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق ازدواج را دارند. تابعه این کشور نباشند باید مراحل خاصی را طی کنند. اولین مورد اینکه بررسی می‌گردد. آیا حضور شما در کشور قانونی است؟ در صورت نداشتن ویزا و حضور غیرقانونی. انجام مراسم ازدواج امکان ندارد. افرادی که متقاضی ازدواج مدنی هستند. باید قوانین ازدواج در انگلیس در این مورد را رعایت نمایند.

درصورتی‌که افراد متقاضی ازدواج در انگلیس تبعه کشورهای اتحادیه اروپا یا ناحیه شنگن نباشند. باید حدود 28 روز قبل از برگزاری ازدواج. نزد مقامات مسئول درخواست خود را ثبت نمایند. و ثبت درخواست بنا بر شرایط درخواست‌کننده. متفاوت است.

شرایط ازدواج در انگلیس

برای اخذ ویزا و اقامت انگلیس از طریق ازدواج. می‌بایست حتماً یک سری شرایط را داشته باشید. که برخی آن‌ها عبارت‌اند از:

 • یکی از طرفین ازدواج باید مقیم قانونی انگلیس باشد.
 • زوج باید از قبل یکدیگر را بشناسند یا مدتی با یکدیگر زندگی کرده باشند.
 • اثبات حقیقی بودن ازدواج و ارتباط مستمر با همسر
 • پس از ازدواج قصد اقامت دائم در انگلیس را داشته باشند.
 • محل اقامت پس از ازدواج باید مشخص باشد.
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ها در این مدت از طریق مدارک. (داشتن شغل یا وجه نقد در حساب بانکی به ارزش 63.000 پوند برای مدت شش ماه)

اخذ تابعیت از راه ازدواج در انگلیس

یکی از راه‌های کسب اقامت انگلستان. دریافت ویزای ازدواج است. که البته پیچیدگی‌های خود را دارد. و پس از یک دوره 5 ساله امکان‌پذیر می‌باشد. رسیدگی به درخواست ازدواج توسط سفارت معمولاً 3 هفته زمان می‌برد.

برای کسب اقامت انگلیس از طریق همسر. موظف به اجرای قوانین ازدواج در این کشور هستید. به‌عنوان‌مثال برای ازدواج فرد مقیم دائم این کشور. زیرا چندهمسری را رایج نمیدانند. نمی‌توانید همسر دوم فردی شده یا زن دوم بگیرید. در این صورت مراسم ازدواج باطل است.

اسناد و مدارک لازم جهت ثبت اقامت و ازدواج در انگلیس

برای اقامت و ازدواج در انگلستان اسناد و مدارک شناسایی هر دو طرف ازدواج شامل نام و نام خانوادگی. تاریخ تولد، ملیت و نشانی، شناسنامه و پاسپورت را به همراه درخواست ازدواج. اداره مربوطه ارائه می دهند. در صورتی که یکی از زوجین تابعه کشورهای خارج از حوزه شنگن یا اتحادیه اروپا باشند. باید در مورد وضعیت مهاجرتی همراه خود اطلاعات مورد نیاز را در اختیار اداره ثبت ازدواج. قرار دهند و بنا بر قوانین تصویب شده در انگلیس. هزینه های لازم را پرداخت نمایند.