ویزای تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا یکی از جذاب ترین رویدادهایی است. که شخص میتواند در دوران زندگی خود تجربه کند. با اینکه تحصیل در دانشگاه های استرالیا و کسب کردن تمامی مدارک مورد نیاز به ظاهر راحت می رسد. اما درخواست و دریافت ویزای تحصیلی استرالیا روندی بسیار سخت و تخصصی است. همچنین اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از سخت ترین و قابل اهمیت ترین ویزاهای استرالیا به حساب می آید. متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر قصد دارند. کلیات پروسه اخذ ویزای تحصیلی را در این مقاله برایتان شرح دهند.

ویزای تحصیلی استرالیا

مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در ویزای تحصیلی استرالیا این امکان وجود دارد. که شما تا 5 سال در موسسه بین المللی که در آن ثبت نام و تحصیل می کنید. در استرالیا ساکن شوید. با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما قادر خواهید بود:

 • شما قادر به تحصیل در رشته ای که پذیرش شده اید هستید.
 • اعضای خانواده تان همراه شما باشند. 
 • بصورت آنلاین از داخل یا خارج استرالیا اپلای کنید.
 • همچنین با شروع دوره تحصیلی، تا 20 ساعت در هفته به فعالیت کاری مشغول باشید.

شرایط اولیه برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که می دانید. پرونده ویزای افراد جدا از نوع ویزا با در نظر گرفتن شرایط خاص خود شخص ارزیابی می شود. بنابراین به طور قاطع نمی توان گفت اگر این شرایط را داشته باشید. شما قادر به اخذ ویزای استرالیا خواهید بود. ویزای تحصیلی استرالیا نیز از این شرایط  مستثنی نیست. به گونه ای که به جرات می توان گفت. درخواست هر نوع ویزای استرالیا برای هر فردی یک درصد احتمال قبول نشدن را دارد. اما موارد زیر احتمال قبول نشدن را کاهش می دهند.

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا:

شما می توانید در هر رده سنی که باشید. دانشگاهی را بیابید. که شما را قبول کند. اما برای اقدام به ویزا این آپشن از اهمیت زیادی برخوردار است. نمی توان به طور قطع سن مشخصی را برای هر مقطع تعیین کرد. (به جز مقاطع زیر دیپلم که بر اساس قوانین آموزش و پرورش استرالیا محدودیت سنی مشخص دارد). اما در نظر داشته باشید. که برای تحصیل در هر مقطع باید از نظر منطقی سن شما با مقطع مورد نظر iماهنگی داشته باشد. برای مثال نباید انتظار داشته باشید. که با 37 سال سن اقدام به پذیرش برای مقطع کارشناسی کنید. و بتوانید ویزا را دریافت کنید. با این حال این حساسیت برای مقطع دکترا کمتر می باشد.

داشتن پذیرش از یک موسسه‎ معتبر:

هرچقدر دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده باشید دارای اعتبار بیشتری باشد. شانس شما در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بیشتر خواهد بود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که پذیرش در همان دانشگاه ها نیز سختی های زیادی دارد.

داشتن بورسیه برای مقطع دکترا:

به دلیل اینکه طول مدت تحصیل در مقطع دکترا زیاد است. از همین جهت هزینه تحصیل و سکونت نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. با ذکر این نکته که مقطع دکترای استرالیا بیشتر به صورت تحقیقاتی است. بنابراین زمان برای فعالیت شغلی بسیار کم است. اگر شخصی قادر به دریافت بورسیه تحصیلی نشود. احتمال دریافت ویزا بسیار کم می شود. مژده به افرادی که موفق به دریافت بورسیه شده اند. برای اخذ ویزا با متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر احتمال قبول نشدن درخواست شما به صفر می رسد!

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا:

مدارک مالی جزء مدارک بسیار مهمی است. که نشان می دهد. تا چه میزان شما قادر به پرداخت هزینه تحصیل و طول مدت زندگی خود هستید. حال اینکه چه مدارکی لازم است. و چگونه تنظیم شوند و مقدار آن چقدر باشد. مواردی است که متخصصان دایانا مهاجر به طور کامل برای شما شرح می دهند. همچنین با مشاهده پرونده شما به شما خواهند گفت که چگونه آن ها را آماده سازی کنید.  

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 • پاسپورت معتبر 
 • یک تائیدیه ثبت نام (CoE) برای یک دوره تمام وقت در یکی از موسسه های ثبت شده در CRICOS داشته باشید.
 • ارائه مدرک زبان
 • شما، و اگر عضوی از خانواده همراه شما است. آنها نیز باید تحت پوشش بیمه تحصیلی OSHC از یکی از شرکت های معتبر داخل استرالیا باشند. و این بیمه به اندازه‎ مدت زمان سکونت تحصیلی شما در استرالیا باشد.
 • اگر سن شما زیر 18 سال است. تسهیلات رفاهی اقامت شما در استرالیا تدارک دیده شده باشد.
 • واجد شرایط شخصیتی و سلامت باشید.
 •  بوجه کافی برای طول مدت تحصیل داشته باشید.
 • انگیزه نامه
 • تسهیلات رفاهی برای افراد زیر 18 سال

بعضی از موارد بالا را شرح می دهیم:

تائیدیه ثبت نام:

حال اینکه برای تحصیل در استرالیا به تنهایی پذیرش از کالج یا مدرسه مورد قبول نیست. شما بعد از اخذ پذیرش باید یک سری مراحلی را طی کنید که در زیر به آنها می پردازیم:

 •  مبلغ درج شده در پذیرش نامه پرداخت شود.
 • دریافت بیمه نامه. 

 بعد از گذراندن این دو مرحله شما قادر خواهید بود. تاییدیه ثبت نام خود را بگیرید. این تاییدیه ثبت نام به شما این امکان را می دهد. تا برای درخواست ویزا اقدام کنید. 

مدرک زبان:

شما در دو مرحله به داشتن مدرک زبان نیاز پیدا می کنید.

 • اول در مرحله اخذ پذیرش استرالیا
 • دوم در مرحله اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا است.(مگر این‎که در 10 سال گذشته یا پیش از آن اقدام کرده باشید).

اگر شما نمره مورد قبول دانشگاه را نگرفته باشید. جای نگرانی نیست. زیرا قادر خواهید بود. قبل از آغاز دوره های اصلی، در کشور استرالیا دوره های زبان خود را تکمیل کنید. به همین جهت دانشگاه به شما پذیرش مشروط به شرط موفقیت در تکمیل مراحل زبان آموزی را  می دهد. با کسب موفقیت در دوره های زبان شما باید هر دو تاییدیه را که یکی شامل دوره زبان و دیگری شامل دوره اصلی می شود. را به سفارت ارائه کنید.

OSHC) Overseas Student Health Cover):

برای تاییدیه ثبت نام شما حتما نیاز به یک بیمه نامه تحصیلی هستید. تا به دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنید. همانطور که گفته شد. برای دریافت تائیدیه ثبت نام، باید حتما بیمه نامه تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه کنید. همچنین این بیمه نامه تحصیلی فقط مختص دانش آموزان یا دانشجویان که جزء اتباع خارجی محسوب می شوند است. این بیمه نامه به مدت طول تحصیل و همچنین چند ماه بیشتر است. بیمه نامه باید به دانشگاه و سفارت ارائه شود.

تسهیلات رفاهی برای افراد زیر 18 سال:

برای افراد زیر 18 سال معمولا گزینه Home Stay در نظر گرفته شود. اگر شما زیر 18 سال هستید. این مطلب را از دست ندهید. اگر شما به دنبال خوابگاه نیستید. Home Stay پیشنهاد ما به شما است. کسانی در استرالیا وجود دارند. که داوطلب می شوند. تا شما در خانه آن ها اسکان یابید. که این مطلب توسط دولت و آموزش و پرورش بررسی می شود. و در صورت قابل قبول بودن شرایط شان می توانند در منزل خود پذیرای شما باشند. این امر به گونه ای است. که شما طی مدت تحصیل خود در خانه آنها ساکن می شوید. و با انها زندگی می کنید. البته شما این حق را دارید. تا جزئیات زیادی از این خانواده در اختیار تان بگذارند. مانند: داشتن حیوان خانگی یا نه. خانواده فرزندی اگر داشته باشد. در این صورت شما اتاق خصوصی خودتان را داشته باشید. و …. 

شرایط شخصیتی و سلامت:

در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا سوالات متداولی راجب سوء سابقه و سوابق بیماری شما پرسیده خواهد شد. و این شرایط شخصی و سلامتی برای تمامی افراد خارجی می باشد. حتی اگر افرادی به تازگی به کشورهای مشخصی سفر کرده اند. نیز باید به مراکز خاصی که از طرف سفارت استرالیا ارائه می شوند. رفته و این گواهی سلامت را دریافت کنند.

مدارک مالی:

همان طور که شما در مرحله پذیرش باید مدارک مالی خود را ارائه کنید. تا توانایی مالی شما جهت پرداخت هزینه های تحصیلی سنجیده شود. در مرحله اخذ ویزا نیز باید مدارک ارائه شود. با این تفاوت که در مرحله اول دانشگاه مدارک مالی شما را بررسی می کند. ولی در مرحله ویزا سفارت که بسیار در این زمینه سخت گیرانه عمل می کند. مدارک شما را مورد بررسی قرار می دهد. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای سفارت استرالیا مهم است. ارائه مدارک مالی کافی که به طور صحیح تنظیم شده باشد. شما را به سمت داشتن یک پرونده کامل و قوی سوق می دهد. ارائه مدارک مالی کافی که به طور کامل تنظیم شده باشند. میزان موفیت شما را در دریافت ویزا افزایش می دهد. یکی از شایع ترین دلایل رد درخواست ویزا نداشتن قدرت مالی است. 

انگیزه نامه:

انگیزه نامه نیز جزء موارد تعیین کننده در مرحله درخواست ویزا است. همانطور که در مرحله اخذ پذیرش استرالیا از شما انگیزه نامه می گیرند. در مرحله‎ اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا نیز باید انگیزه نامه خود را تکمیل و ارائه کنید. در این انگیزه نامه شما باید به سفارت استرالیا این اطمینان را بدهید. که قصد شما از مهاجرت به استرالیا تنها تحصیل است. و این قصد را ندارید. که به صورت غیر قانونی در این کشور بمانید. همچنین متخصصان دایانا مهاجر به شما توصیه می کنند. که به طور کامل هدف از مهاجرت به استرالیا را که برای تحصیل است. را برای سفارت استرالیا به طور دقیق شرح دهید. زیرا سفارت استرالیا بر این عقیده است. که شما برای پناهندگی یا اقامت غیر قانونی می خواهید. وارد این کشور بشوید. . که این جای نگرانی نیست. زیرا متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با دقت بررسی های لازم و نحوی انگیزه نامه نویسی را به شما آموزش می دهند. و انگیزه نامه شما را ویرایش خواهند کرد. زیرا امکان دارد. انگیزه نامه ای که حال مناسب است 6 ماه دیگر با تغییر برخی شرایط دیگر مناسب نباشد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی به مدت تحصیل شخص و همچنین چند ماه بیشتر خواهد بود. همانطور که در بخش بیمه ی دانشجویی استرالیا گفته شد. مدت زمان اعتبار بیمه شما چند ماه از طول مدت تحصیل شما بیشتر خواهد بود. به گونه ای که اعتبار ویزای شما به اندازه مدت زمان بیمه دانشجویی تان می باشد. اگر بنا به دلایلی مدت زمان تحصیل شما افزایش داشت. شما باید درخواست تمدید ویزا کنید. 

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

کسانی که در مقطع زیر دیپلم تا کمتر از دکترا برای تحصیل در استرالیا مشتاق هستند. حدودا یک ماه و نیم زمان صرف می شود. در صورتی که ممکن است. ویزای شما زودتر یا حتی تا 3 ماه به طول بی انجامد.البته این مدت زمان برای مقطع دکترا طولانی تر خواهد بود. در طی اقدام شما برای ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا زرومه شما تحت Security Check قرار می گیرد. به همین دلیل این پروسه 3 تا 6 ماه زمان می برد. همچنین به دلیل معلوم نبودن مدت زمان نتیجه ویزا اگر ترم تحصیلی شما شروع شود. ولی نتیجه ویزا به شما ابلاغ نشده است. در این هنگام گزینه دیفر کردن(Defer) به شما داده خواهد شد. به این صورت که شما می توانید تاریخ آغاز شروع دوره های خود را یک-دو ترم عقب بی اندازید. برای این روش شما باید به دانشگاه خود خبر بدهید. که نتیجه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا هنوز به دست شما نرسیده است. بنابراین شما نمی توانید برای شروع ترم در استرالیا باشید. در این هنگام دانشگاه برای شما نامه پذیرش جدید و همچنین بیمه نامه شما را با توجه به تاریخ های جدید شروع و در پایان ترم عوض می شود. در نتیجه شما تاییدیه ثبت نام جدید را دریافت می کنید. در همین حین نیز تاریخ جدید ثبت نام را دریافت کرده و این مدارک نیز به سفارت ارائه می کنید. اگر شما دچار سردرگمی شده اید. و شرایط را سخت و پیچیده می بینید. به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. زیرا متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر در طی این مسیر همراه شما خواهند بود. تا این مراحل را در طی مدت زمان کوتاهی شما طی کنید. همچنین به سادگی شما را از این مراحل دشوار عبور خواهند داد.

دلایل رایج رد شدن ویزای تحصیلی استرالیا

نداشتن شرایط GTE:

شرایط GTE شرایطی است. که نشان دهنده این است. که شما تنها برای تحصیل در کشور استرالیا قصد مهاجرت دارید. همچنین بسیاری از مدارک شما حاکی از این موضوع در سفارت باشد. برای این موضوع انگیزه نامه کاملی باید از خود ارائه کنید. و اگر شما نتوانید مواردی که در انگیزه نامه قید می کنید. را به سفارت ارائه دهید. شانسی در دریافت ویزا نخواهید داشت.

نداشتن نمره زبان مناسب:

نمره زبان شما در زمان پذیرش اهمیت زیادی دارد. بنابراین شما باید در زمان اپلای ویزای تحصیلی استرالیا حواس تان به تاریخ اعتبار مدرک زبان خود باشد. (از تاریخ آزمون بیش از 2 سال نگذشته باشد).

داشتن منابع مالی کافی:

یکی از حساس ترین مراحل اپلای ویزای تحصیلی استرالیا ارائه مدارک مالی صحیحی است. همانطور که گفته شد. ارائه مدارک مالی به بهترین شکل توسط متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر برای شما آماده می شود. 

مدارک ناقص یا اشتباه در فرم‎ ها:

اگر به هر طریقی ویزای شما مورد قبول واقع نشود. این امکان وجود ندارد. که شما اعتراض کنید. بنا به دلایلی که برای مورد قبول واقع نشدن ویزا گفته شد. اگر امکان رفع اشکالات را داشته باشید. شما قادر خواهید بود. مجددا اپلای خود را ارسال کنید. اما قابل به ذکر است. که با ثبت یک رد اپلای در پرونده مهاجرتی شما این امکان وجود دارد. میزان درصد قبول شدن اپلای دوم شما به طور زیادی کاهش پیدا می کند. بنابراین در مرحله اول اپلای کردن برای ویزای تحصیلی استرالیا شما باید از مدارک خود اطمینان کامل داشته باشید. که به طور دقیق آماده سازی شده باشد.

پس از فارغ التحصیلی

پس از تمام شدن درس تان اگر قصد ماندن دارید. باید به شما بگوییم. کار بسیار راحتی دارید. روند اقامت دائم در استرالیا به صورت امتیاز بندی است. کمترین امتیاز برای اقامت دائم استرالیا 65 است. این روند امتیاز دهی بر مبنای مواردی مثل :

 •  سن
 • میزان تحصیلات
 • سابقه کار مرتبط با تحصیل در داخل استرالیا
 • نمره زبان

است. پس از تمام شدن تحصیل از مقطع دانشگاهی شما می توانید. برای اخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید. مدت زمان این ویزا بستگی به مدت زمان تحصیل و مقطع تحصیلی 3-2 سال است. شما می توانید با انتخاب شغلی که در راستای رشته تحصیلی تان است. به آسانی امتیازات مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم استرالیا را کسب کنید.