ویزای تولد فرزند ترکیه

اخذ اقامت و تابعیت کشور بی نظیر ترکیه. از طریق ویزای تولد فرزند ترکیه مسیر سخت تابعیت. را برای شما هموار می سازد. و برای نوزاد و خانواده ان اینده درخشانی را رقم میزند. این مقاله که توسط مشاوران ما در موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر. برای شما تهیه شده است. و به چگونگی اخذ اقامت از طریق تولد نوزاد در ترکیه می پردازد.

برای زایمان در ترکیه باید از اوایل بارداری بیمارستان مناسبی را انتخاب کنید. در ترکیه تعداد بسیاری از بیمارستان ها و مراکز زایمان دولتی و خصوصی وجود دارد. همچنین هزینه های زایمان در این کشور تا حدودی و یا کاملا توسط بیمه پرداخته می شود. در این کشور زایمان به شیوه هایی از جمله: زایمان خانگی ( زایمان طبیعی و زایمان در اب). و زایمان در بیمارستان صورت می گیرد. 

ویزای تولد فرزند ترکیه

چگونگی زایمان در ترکیه

زایمان در بیمارستان:

طی سالهای اخیر زنان زایمان سزارین را بیشتر از زایمان طبیعی انتخاب می کنند.  با وجود هزینه های بالاتر این نوع زایمان. تعداد تولد طبیعی در حال افزایش می باشد. زمان بستری بودن پس از زایمان به نوع زایمان بستگی دارد. مادر معمولا پس از گذشت دو روز از زایمان طبیعی می تواند. از بیمارستان مرخص شود. 

زایمان خانگی:

در بعضی از مناطق شهری، در موارد استثنا. مادران فرزند خود را با کمک ماما به دنیا می اورند. همچنین در مناطق روستایی، زایمان در خانه هنوز هم رایج می باشد. برای زایمان در خانه عوامل زیادی وجود دارد. که مهم ترین عامل ان گزینه های محدود برای مراقبت های پزشکی می باشد. 

ثبت تولد نوزاد های خارجی

اقدامات لازم برای ثبت تولد نوزاد های تازه متولد شده خارجی چیست. در صورتی که پدر نوزاد خارجی و مادر آن اهل ترکیه باشد. نوزاد از زمان تولد به عنوان شهروند ترکیه شناخته می شود. در صورتی که مادر خارجی و پدر ترک باشد. نوزاد می تواند در ترکیه کارت شناسایی دریافت کند. با این شرایط، نوزاد متولد ترکیه به جزء اخذ تابعیت. شناسنامه نیز دریافت می کند. براساس قانون ملیت ماده ی 3 / 7 ، صادر کردن شناسنامه برای نوزادان متولد شده از یک مادر خارجی. بدین صورت می باشد: فرزند یک پدر اهل ترکیه. و یک مادر غیر ترک در روابط خارج از ازدواج می توانند. تابعیت را دریافت کنند، مشروط بر این که اصول ایجاد نسبیت را انجام داده باشند. 

هزینه تولد فرزند در ترکیه

زندگی در ترکیه برای افراد مختلف شرایط متفاوتی دارد. ترکیه به روابط خانوادگی(خونی) اهمیت زیادی می دهد. نوزادان تازه متولد شده، مادامی که مادر یا پدر او تبعه ترکیه باشند. صرف نظر از محل تولد نوزاد، می توانند شهروندی ترکیه را کسب کنند. تابعیت دو گانه در ترکیه مجاز است و شهروندان خارجی می توانند. در موقیعت های خاص از جمله ازدواج، تولد، اقامت دائم، تابعیت ترکیه را بدست آورند. 

هر سفارت خانه یا کنسولگری برای ثبت نام نوزاد تازه متولد شده. شرایط مختلفی خواهد داشت. مهاجرین برای اخذ شناسنامه و پاسپورت کودک باید به سفارت خانه یا کنسولگری مربوطه مراجعه کنند. و هزینه های آن را پرداخت نمایند. پس از صدور شناسنامه و پاسپورت، والدین باید برای مجوز اقامت فرزند خود. در دفتر مرکزی پلیس منطقه درخواست دهند. اما کودکی که از بدو تولد تابعیت ترکیه را بدست می آورد. باید در اداره آمار اصلی ((Nufus Mudurlugu) ثبت شود.

دریافت اقامت از طریق تولد فرزند

در صورتی که شما اهل ترکیه نیستید ولی فرزندتان در ترکیه متولد شده است. گواهی تولد فرزندتان اجازه 6 ماه اقامت را به شما خواهد داد. مگر اینکه مجوز اقامت شما زودتر به پایان برسد.

در صورتی که یکی از والدین شهروند ترکیه باشد. یا به عنوان فرد خارجی حداقل یک سال در ترکیه زندگی کرده باشد. فرزند ایشان واجد شرایط دریافت مجوز خانوادگی است. در غیر اینصورت باید برای کودک مجوز اقامت کوتاه مدت درخواست کرد.

قوانین دریافت ویزای تولد در ترکیه

قوانین زیر به منظور درخواست ویزا برای اقامت. در زمان تولد فرزند در ترکیه اعمال می شود.

  • گواهی تولد که تصدیق میکند کودک برای شش ماه. بسته به تاریخ مجوز اقامت والدین در ترکیه ساکن بوده است.
  • در شرایطی که مجوز اقامت والدین کمتر از شش ماه باشد. حق اقامت در ترکیه به این تاریخ بستگی دارد.
  • برای کودکانی که حق اقامت بواسطه گواهی تولد دارند. الزامی است که در مدت شش ماه مجوز اقامت مناسب برای کودک دریافت کنند.
  • گواهی تولد حق خروج و ورود بدون ویزا به ترکیه بدون مجوز اقامت را ارائه نمی کند.
  • کودکانی که به واسطه گواهی تولد در ترکیه اقامت دارند. و در مدت تعیین شده برای مجوز اقامت درخواست نکرده اند. باید جریمه پرداخت کنند.

امار انواع زایمان

زایمان یکی از تجربه های مهم زندگی هر فردی می باشد. که به مراکز سازمانی و اجتماعی و محیطی و همچنین. عوامل روانشناختی و فیزیولوژیکی مرتبط است. تجربه زایمان میتواند. در دراز مدت اثاری از خود در سلامت مادر و فرزند به جا گذارد. سزارین که یکی از راه های اصلی زایمان است. طی 10 سال گذشته 2.5 برابر افزایش یافته است. 

با توجه به اخرین خبرهای وزارت بهداشت ترکیه. میزان سزارین در سال 2002، 51% و در سال 2014، 21% افزایش داشته است. در بیمارستان های خصوصی ترکیه. اکثرا ترجیح پزشکان و مادران سزارین می باشد. که همین موضوع یکی از دلایل افزایش میزان سزارین می باشد. طبق امار ها 18% از سزارین ها به درخواست مادر انجام شده است. و 50 % به خاطر علائم پزشکی و 32% باقی مانده. به صلاحدید پزشک انجام شده است.
سیاست های درمانی در ترکیه باعث  کاهش نرخ سزارین شده است. اما با توجه به افزایش سزارین این سیاست ها با موفیقت رو به رو نشده اند. 

بیمارستان ACIBADEM TAKISM

این بیمارستان حدود 24.000 متر مربع مساحت دارد. و داراری اعتبار بخشی JCI می باشد. این بیمارستان جزء گروه مراقبت های درمانی بزرگ ACIBADEM می باشد. این بیمارستان یکی از بیمارستان های مدرن ترکیه می باشد. که دارای 99 تختخواب و 16 اتاق عمل است. اتاق های این بیمارستان تماما به سیستم ماژولار مجهز هستند. بیماران  می توانند برای انجام تمام خدمات تشخیص و درمان یک بار به بیمارستان مراجعه کنند. و نیاز به رفت و امد نداشته باشند. این بیمارستان همچنین دارای هماهنگ کننده بین الملل ویژه بیماران می باشد. که کمک برای سفر، اقامت، هماهنگی بیمه، ویزا و ترجمه را ارائه می کنند. بیمارستان اتاق ها و سوئیت های استانداردی ارائه می کند. تمام اتاق ها دارای WIFI، تلفن، تلوزیون، کیترینگ و مینی بار هستند.

بیمارستان AMERIKAN

این بیمارستان با ارائه خدماتی خاص تمام نیازها. حقوق و انتظارات بیماران را برآورده می کند. در این این بیمارستان همه چیز مطابق با قوانین، مقررات و اصول اخلاق حرفه ای می باشد. همچنین کادر درمان در این بیمارستان. اهمیت ویژه ای به حقوق و حریم شخصی بیماران می دهند. این بیمارستان دارای سیستم یکپارچه هماهنگ از پزشکان. پرستاران، تکنسین ها و مراقبان بیمار است. که به صورت مشترک با بیمار کار می کنند.

بیمارستان KOC UNIVERSITY

بیمارستان دانشگاه کوچ در سپتامبر سال 2014. به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی و آموزشی فعالیت کرد. و در سال 2016، بیمارستان ظرفیت خود را. به 404 اتاق بیمار، 37 واحد مراقبت های ویژه ( 336 بزرگسال و 111 کودک ) افزایش داد. با 13 اتاق عمل و 14 اتاق احیا. این بیمارستان بیش از 4000 عمل انجام می دهد.

بیمارستان MEDICAL PARK BACILIRVLER

بیمارستان MEDICAL PARK BACILIRVLER یکی از بزرگترین بیمارستان های مجموعه MEDICAL PARK است. که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. در این بیمارستان مردم می توانند تمام خدمات درمان پزشکی را دریافت کنند. بیمارستان از قوانین کیفیت و ایمنی سختی در برنامه های تشخیص و درمان پیروی میکند. عملکرد کارکنان به طور مرتب نظارت می شود. و مثل همیشه نیازهای بیمار در اولویت قرار دارد.

بیمارستان ISTINYE UNIVERSITY

مرکز تحقیقات و آموزش پزشکی دانشگاه ایستنیه در سال 2016 بر پایه 23 سال دانش و تجربه MLP CARE. شرکت مادر MEDICAL PARK ،UM MEDICAL PARK و بیمارستان LIV در زمینه مراقبت های بهداشتی تاسیس شد. این بیمارستان شامل 307 تخت، 84 تخت مراقبت های ویژه و 12 اتاق عمل ( IVF و چشم پزشکی ) است. مساحت داخلی بیمارستان 62.500 متر مربع است. خدمات در 39 شاخه پزشکی با 11 استاد، 10 استادیار و 52 متخصص ارائه می شود.

موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر

مشاوران و همکاران ما در موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر. به شما مهاجران نوید اینده ای روشن را می دهند. این موسسه با مدیریت استاد حمیدی (بهترین مدرس آیلتس). بهترین و مناسب ترین گزینه مهاجرت را به شما ارائه می کند. اخذ تابعیت ترکیه به واسطه ویزای تولد فرزند در ترکیه نیازمند. داشتن دانش در امور مهاجرتی و حقوقی است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه یا سایر ویزاها. یا اقدام به مهاجرت با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر. و مشاورین ما در تماس باشید.