ویزای خرید ملک استرالیا

در این مقاله که توسط دایانا مهاجر جهت آشنایی شما متقاضیان ویزای خرید ملک استرالیا تدوین شده. سعی داریم تا شما عزیزان را با بسیاری از نکات مهم و ضروری خرید ملک در استرالیا و روشهای اخذ ویزای خرید ملک در استرالیا بیشتر آشنا کنیم. 

خرید ملک در کشور استرالیا برای اشخاصی که اقامت این کشور را دارند. گزینه ایی بسیار جذاب و مورد پسند این افراد می باشد. ارزش املاک در کشور زیبای استرالیا بطور معمول در هر سال 5% رشد حداقلی خواهد داشت. از آنجا که بانک های استرالیا به افراد وام های متفاوتی جهت خرید ملک ارایه می کنند. پس خرید ملک یکی از توصیه های دایانا مهاجر به شما مهاجران به کشور استرالیا می باشد. در صورتیکه شما ویزای موقت کشور استرالیا را اخذ کرده اید. و دوره انقضا ویزای شما کمتر از یک بازه زمانی ساله است. شما برای خرید منزل یا هرگونه ملک دیگری در استرالیا شرایط مناسبی را ندارید. و شما قادر به خرید ملک در استرالیا نیستید. چنانچه شما ویزای موقت کشور استرالیا را با مدت بیشتر از یکسال در دست دارید. شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط‌ ذکر شده امکان خرید خانه  را در کشور استرالیا برای خود فراهم آورید. مثلا اگر فردی با ویزای سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیلی و یا … وارد کشور استرالیا شد. البته با مدت انقضای ویزای بیش از ۱۲ ماه، این فرد می‌تواند. هر نوع ملکی را  خریداری  کند. اما فرا رسیدن انقضا ویزا، فرد باید خانه و ملک خود را فروخته و از کشور استرالیا خارج شود. باید متذکر شد. که خرید ملک در استرالیا هیچ کمکی در دریافت اقامت متقاضیان زندگی در استرالیا نخواهد داشت. پس در صورتی که فرد قصد اخذ اقامت استرالیا را داشته باشد. باید از روش‌های دیگری بجز خرید ملک اقدام کند.

چنانچه شما دارای ویزای اقامت دائم استرالیا می باشید و یا سیتیزن کشور استرالیا می باشید. شرایط مناسبی برای خرید ملک دارا هستید. ولی برای خرید منزل در استرالیا باید شروط پایه آن را فراهم نمایید. در کشور استرالیا می توانید  90% بها ملک را وام  بگیرید. البته درصورتیکه قادر به پرداخت اقساط بانک باشید. وام منزل در کشور استرالیا به میزان 2 تا 4 درصد سود بانکی می باشد . وام بانکی استرالیا برای اشخاصی می باشد که اقامت دائم داشته باشند. و یا شهروند کشور استرالیا باشند. 

چنانچه اقامت دائم کشور استرالیا را نداشته باشید. و یا شهروند کشور استرالیا نباشید به شما وامی داده نمی شود . همچنین باید برای خرید ملک مراحل اخذ مجوزهای لازم را سپری نمایید. که این مورد را ما در دایانا مهاجر به شما پیشنهاد  نمی کنیم. برای خرید منزل در کشور استرالیا باید تعیین نمایید. که در کجای استرالیا و همچنین کدام منطقه شهری یا روستایی قصد خرید ملک را دارید. انتخاب شهر یا منطقه نیازمند به یکسری اصول می باشد. که برایتان شرح خواهیم داد. بعد از تعیین کردن منطقه نوبت به انتخاب نوع منزل می رسد. موارد مختلفی از ملک در کشور استرالیا وجود دارد که با توجه به بهای ملک و نوع استفاده از آن. یکی را باید انتخاب کنید. و بعد از تعیین ملک باید روند خرید ملک را طی نمایید .

ویزای خرید ملک در استرالیا

اقامت از طریق خرید ملک

توجه داشته باشید. چنانچه هیچ نوع ویزا کشور استرالیا را نداشته باشید. و قصد دارید برای اقامت دائم کشور استرالیا  از طریق خرید ملک اقدام نمایید. دایانا مهاجر به شما پیشنهاد می کند. از این مورد صرف نظر کنید. و از طریق دیگری عمل نمایید. به دلیل اینکه ممکن است آژانس های نامعتبر شما را گول بزنند. و اگر قصد دارید. از طریق خرید منزل اقامت دائم از کشور استرالیا را اخذ نمایید. دایانا مهاجر به شما توصیه می کند که با استفاده از این روش ممکن است هزینه و وقت خود را هدر دهید. 

مفهوم CBD یا Suburbs برای خرید خانه در استرالیا

هر شهر به دو قسمت کلی city center و suburbs تقسیم می شود. با نزدیکی شما به City Center یا (CBD) یا مرکز شهر قیمت خانه ها افزایش می یابد. بنابراین هر اندازه از مرکز شهر دورتر شوید. و به سمت محله ها یا همان Suburb بروید. قیمت خانه ها به طور چشم گیری کاهش می یابد. تمامی محله‌ها یا Suburbs ها یک کد پستی دارند. که 4 رقمی می باشد. با وارد کردن اسم محله یا این کد 4 رقمی در سیستم شما قادر خواهید بود. به راحتی خانه و محله مورد نظرتان را پیدا کنید.

به طور معمول محله ها سیستم حمل و نقل راحتی دارند. و شما قادر خواهید بود. از این سیستم حمل و نقل عمومی در تمامی نقاط شهر استفاده کنید. همچنین شما قادر خواهید بود. از طریق گوگل مپ به صورت دقیق فاصله خانه تا محل مورد نظر را متوجه شوید. همه محله ها تمامی امکانات مورد نیاز را دارند. شما باید به مدارس هر محله توجه زیادی کنید. زیرا شما باید مدرسه فرزندتان را هم در محله خود انتخاب کنید. 

انتخاب محله برای خرید خانه در استرالیا

برای خرید خانه شما باید به مواردی توجه کنید. که شاید شخص دیگر به این موارد توجه نکند. و برای آن شخص مهم هم نباشد. زیرا  هدف و منظور هرکسی از خرید خانه در استرالیا متفاوت است. به طور کلی در انتخاب محله باید به فاکتورهایی مثل مدرسه، دسترسی به شهر، دسترسی به قطار و مترو و … را باید مورد متوجه قرار دهید.

انواع خانه در استرالیا

 میزان بوجه ای که دارید. باعث می شود که چه نوع خانه ای را در استرالیا بخرید. همچنین اگر در فکر سرمایه گذاری از طریق خرید خانه هستید. باید یک تصمیم بگیرید. و اگر در فکر زندگی در آن خانه را هستید. باید فکر های دیگری کنید. در این نوع انتخاب هدف نقش مهمی دارد. خرید ملک انواع متفاوتی دارد. که در این مقاله متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر برای شما شرح می دهند:

خانه(House):

در این نوع، خانه‌ ها به طور معمول مستقل هستند. و در جلو و عقب خانه محوطه ای وجود دارد. که مثل حیاط و باغچه است. خانه های استرالیا به طور معمول بزرگ و راحت هستند. همچنین خانه ها سند دارند. به طوری که علاوه بر اختیار کامل بخش های خانه شما می توانید. هر تغییراتی در خانه ها راحت انجام دهید. همچنین اگر شما برای سرمایه گذاری می خواهید به استرالیا بروید. پیشنهاد متخصصان دایانا مهاجر به شما خرید خانه و زمین است. زیرا با خرید خانه و زمین به دلیل اینکه تمامی اختیاراتش در دست شما است. روند رو به رشدی را طی می کند. اگر خانه شما زمین بزرگی داشته باشد. و همچنین در محله ای باشد. که دولت اجازه ساخت خانه دوم را بدهد. شما قادر خواهید بود. برای افزایش سرمایه خانه دومی در آن زمین بسازید. 

آپارتمان ها(Apartment):

بر خلاف ایران در استرالیا آپارتمان ها کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری در استرالیا با خرید آپارتمان هستید. پیشنهاد متخصصان دایانا مهاجر به شما این است. که خرید آپارتمان چندان گزینه مناسب و مطلوبی نیست. زیرا معمولا آپارتمان ها یک هزینه بیشتری جهت نگه داری ساختمان و بخش های عمومی آن باید پرداخت کنید. بنابراین رشد قیمت آپارتمان ها از خانه ها کمتر است. البته قابل عرض است. که اگر شما مایل هستید در مرکز شهر (CBD) زندگی کنید. باید انتخاب شما خرید آپارتمان باشد. البته در محله ها نیز آپارتمان کمتر وجود دارد. برج های مسکونی نیز در این دسته قرار می گیرند.

یونیت(Unit):

به ساختمان هایی که در یک بلاک وجود دارند. این ساختمان ها در استرالیا یونیت نامیده می شوند. در یک بلاک ممکن است دو یونیت یا تعداد بیشتری یونیت وجود داشته باشد. زمینی که بلاک در آن وجود دارد. متعلق به تمامی یونیت ها و به طور مشترک بین تمام یونیت ها است. این موضوع به این معنا است. که به شما اجازه تغییرات در نمای ساختمان و بخش های بیرونی ساختمان را ندارید. زیرا همه یونیت ها داخل یک بلاک هستند. یونیت ها به شما تجربه زندگی در خانه را می دهند. به طور تقریبی زندگی در یونیت ها از زندگی در خانه ها هزینه کمتری دارد. یونیت ها یک انتخاب مطلوبی برای کسانی است. که در فکر زندگی در استرالیا و خرید خانه هستند. افزایش قیمت یونیت ها از خانه ها کمتر و از آپارتما ها بیشتر است.

تاون هاس(Townhouse):

 این سبک از خانه ها ترکیبی از آپارتمان و یونیت هستند. به دلیل اینکه متراژ زمین رفته رفته در محله ها کاسته می شود. تاون هاوس ها یک گزینه بسیار مطلوبی هستند. زیرا این کاهش متراژ در این سبک خانه ها تاثیری ندارد. چون شما عزیزان با دو طبقه کردن خانه ها به طور زیادی این مشکل کاهش متراژ زمین در داخل خانه حل می شود. زندگی در تاون هاس ها جدا از اینکه یک خانه راحت دارید. شما یک خانه جمع و جور و شیک نیز دارید. در این چند سال گذشته رشد ساخت و ساز تاون هاوس ها به طور چشم گیری افزایش داشته است.اگر شما مایل هستید. حس و حال زندگی در آپارتمان اما سختی های آپارتمان را تجربه نکنید. پیشنهاد متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر به شما زندگی در تاون هاوس ها هست. زیرا شما در این صورت یک خانه که از ترکیب یک یونیت با یک آپارتمان دوبلکس دارید.

Studio:

 این سبک از خانه ها متقاضیان کمتری دارد. زیرا یک مقدار کوچک هستند.

Villa:

ویلاها به طور معمول در محله هایی هستند. که یک مقدار از محله های اطراف شهر دورتر هستند. خانه های ویلایی خانه های بزرگی هستند. که امکانات جانبی و فضاهای بسیار ریلکس دارد. این نوع خانه ها نیز مورد توجه مردم ایران نیست.

شرایط وام خرید خانه در استرالیا برای دارندگان ویزاهای اقامت دائم

اگر شما ویزای اقامت دائم استرالیا دارید. یا شهروند استرالیا هستید. و در فکر خرید خانه در استرالیا هستید. باید این خبر را به شما بدهیم. که برای خرید خانه دولت استرالیا به شما 90% ملک وام می دهد. البته این موضوع دلیل نمی شود. شما هر خانه ای که خواستید خریداری کنید. شا می توانید برای اخذ وام تا حدود 6 برابر حقوق سالیانه خود وام داریافت کنید. مثلا اگر حقوق سالیانه شما 70 هزار دلار باشد. شما تا سقف 420 هزار دلار می توانید وام دریافت کنید. و اگر خانه ای که می خواهید خریداری کنید. از این مقدار بیشتر باشد باید شما از جیب خودتان پول بپردازید.

 بنابراین اگر شما سالانه 70 هزار دلار حقوق دارید. می توانید 420 هزار دلار وام را دریافت کنید. مثلا اگر شما در فکر خرید یک خانه 470 هزار دلار هستید. باید در مرحله اول 10% آن را یعنی 47 هزار دلار را از جیب خود پرداخت کنید. یعنی شما با حقوق سالانه 70 هزار دلاری و با 10% اولیه قادر خواهید بود یک خانه 470 هزار دلاری خریداری کنید.  اگر شما کسب و کار خودتان را دارید. و می خواهید وام خانه بگیرید. باید حتما از این تایم شروع کسب کار تان 2 سال گذشته باشد. در این صورت شما قادر خواهید بود 6 برابر سود سالیانه خود وام دریافت کنید.

خرید خانه در استرالیا برای ویزاهای اقامت موقت استرالیا

همان طور که اول این مقاله متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر گفتند. اگر ویزای موقت شما کمتر از یک سال باشد. به هیچ عنوان نمی توانید برای خرید خانه اقدام کنید. اگر شما ویزای اقامت موقت استرالیا به مدت حداقل 1 سال دارید. (برای مثال ویزاهای سرمایه‌گذاری و یا ۴۹۱ و ۴۸۹ و ۴۸۵.) شرط و شروط متفاوتی برای خرید خانه‌خواهید داشت اگر شما کل مبلغ خرید خانه را دارید. و به دنبال خرید خانه هستید. در مرحله اول باید از سازمان firb مجوز خرید خانه را دریافت کنید. پس از دریافت مجوز شما تا یک سال امکان خرید خانه را دارید. البته قابل به ذکر است. که فقط باید برای سکونت خریداری کنید.

خانه‌هایی که قادر خواهید بود خریداری کنید. عبارتند از:‌ ساختمان ساخته شده، ساختمان نوساز، ساختمان کلنگی، زمین و یا ساختمان در حال ساخت.
شما باید یک مالیات عمومی که همه می پردازند. (تقریبا 6% البته بسته به ایالت فرق دارد.) همچنین یک مالیات دیگری نیز که تقریبا 8% است. نیز شما باید بپردازید. قابل به ذکر است. که 3 ماه قبل از پایان مهلت ویزای موقت. (اگر تبدیل به دایم نمی‌شود. و مجبورید به کشور خود برگردید.)‌ باید حتما خانه را به فروش برسانید.

همچنین اگر شما ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دارید. که تقریبا تا 30% پرداخت اولیه قادر خواهید بود. وام دریافت کنید و خانه خریداری کنید. البته  مالیات شما تقریبا ۱۲ تا ۱۴% خواهد بود. که عدد قابل توجهی است. البته راه حل متخصصان مهاجرتی دایانا مهاجر به شما این است. که صبر کنید. تا ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنید. و بعد راحت خانه خود را بخرید.

هزینه های خرید خانه در استرالیا

 هزینه های خرید خانه در استرالیا عبارتند از:

پیش پرداخت خانه:

همان طور که گفتیم شما قادر خواهید بود. 6 برابر درآمد خود در استرالیا برای خرید خانه وام بگیرید. و مبلغ باقی مانده را باید خودتان بپردازید. به طور معمول شما باید 10% قیمت خانه را به صورت پیش پرداخت بپردازید. مثلا اگر شما می‌خواهید خانه ای بخرید که ۶۰۰ هزار دلار است. باید حدود ۶۰ هزار دلار از جیب خود بپردازید.

هزینه مالیات یا stamp duty:

این هزینه مالیات را شما باید خودتان بپردازید. و برای پرداخت آن قادر نخواهید بود وام بگیرید. هزینه مالیات در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت است. همچنین این مالیات به قیمت خانه نیز بستگی دارد.

هزینه‌های انتقال Transfer Fees:

هزینه های انتقال خیلی زیاد نیستند. مثلا برای یک ملک ۶۰۰ هزار دلاری تقریبا ۱۵۰۰ دلار که هزینه انتقال است. باید بپردازید.

هزینه‌های دولت Mortgage Registration Fees:‌

هزینه دولت استرالیا یک رقم بسیار کم و نا چیز است.

هزینه‌هایConveyancer:

کسانی که باید قرار داد خانه شما را بررسی کنند. تا اگر مشکلی این قرار داد نداشته باشد. به شما خبر دهند. البته تایید این اشخاص ضرورت ندارد. البته بیشتر افراد از این اشخاص برای خرید خانه کمک می گیرند. هزینه این افراد نیز معمولا 1000 دلار است.

کارگزار وام:

راهنمایی و کمک گرفتن از کارگزار وام برای شما هزینه ای ندارد. زیرا کارگزار وام همه خدمات را به شما ارائه می کند. تا بتواند از بانگ مبلغی را به عنوان پور سانت دریافت کند. توصیه متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر به شما استفاده از کارگزاران وام است. 

هزینه بیمه وام بانکی:

اگر شما مقدار وامی که شما از بانک می گیرید. بیش از 80% مبلغ خانه باشد. در این صورت شما باید وام خود را بیمه کنید. برای اینکه وام خود را بیمه کنید. لاید مبلغی به نام LMI به قیمت خانه شما افزوده می شود. البته یک خبر خوش به شما عزیزان اینکه این مبلغ نیز روی وام شما اضافه می شود. و همان اول کار نیاز نیست. این مبلغ را به صورت نقدی بپردازد.

به عنوان مثال: برای خرید یک خانه 600 هزار دلاری شما 10% مبلغ خانه را دارید. چون 10% مبلغ خانه را دارید. باید LMI  را بپردازید. یعنی حدود 9966 دلار به عنوان LMI باید بپردازید. که این مبلغ به مبلغ وام اصلی شما افزوده می شود. یعنی این مبلغ LMI را هم به شما وام می دهند. هر اندازه قیمت خانه پیش پرداخت شما از 20% کمتر باشد. مبلغ  LMI آن نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت خانه در استرالیا

قیمت خانه دارای فاکتور هایی مانند متراژ و انواع ملک و … است. که باعث تفاوت در قیمت خانه می شوند.  برای مثال در شهر ملبورن با تقریبا 600 هزار دلار شما قادر خواهید بود. یک یونیت حدودا 200 تا 250 متری در یک منطقه خوب خریداری کنید. و اما اگر به دنبال آپارتمان هستید. با حدود 500 هزار دلار می توانید یک آپارتمان شیک خریداری کنید. همچنین اگر شما یک مقدار محله خود  را دورتر کنید. قادر خواهید بود. با 400 هزار دلار نیز خانه بخرید. برای خرید یک خانه 500 هزار دلاری شما باید 50 هزار دلار آن را نقدا داشته باشید. و دیگر هزینه های آن که تقریبا 30000 دلار تخمین بزنیم. یعنی با 53000هزار دلار شما قادر خواهید بود. در استرالیا خانه بخرید. قابل به ذکر است. خانه های بزرگ تر و محله های نزدیک به شهر قیمت بالاتری دارند. تقریبا قیمت خانه ها در شهر ملبورن 834 هزار دلار می باشد.

  • در شهر Sydney قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 1,168,806 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 744,672 دلار بوده است.
  • در شهر Melbourne قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 918,350 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 554,306 دلار بوده است.
  • در شهر Brisbane قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 584,778 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 374,054 دلار بوده است.
  • در شهر Adelaide قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 542,418 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 323,846 دلار بوده است.
  • در شهر Perth قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 527,322 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 348,535 دلار بوده است. 
  • در شهر Hobart قیمت خانه در مارچ 2000 میلادی 514,097 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 514,097 دلار  بوده است. 
  • در شهر Canberra قیمت هر خانه در مارچ 2000 میلادی 779,050 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 20200 میلادی 441,055 دلار بوده است. 
  • در شهر Darwin قیمت هر خانه در مارچ 2000 میلادی 494,281 دلار بوده است. و میانگین قیمت یونیت در مارچ 2020 میلادی 262,562 دلار بوده است.

مراحل خرید خانه، مغازه یا خرید مزرعه در استرالیا

1_ در مرحله اول باید از یک بروکر وام مشورت بگیرید. تا متوجه شوید. که شرایط حقوقی و پیش پرداختی چه مقدار وامی به شما می دهد. بنابرابین اگر شما در این مرحله واجد شرایط و صلاحیت باشید. برای شما مدرکی با نام pre approval صادر شده. که تا مقدار زیادی فکر شما را از این وام بانکی آسوده می شود. 

2_ در مرحله دوم زمانی که شما بودجه متناسب خود را پیدا کردید. حال نوبت به انتخاب محله مورد نظر برای خرید خانه می رسد. انتخاب محله دارای فاکتور هایی است. که برخی از آنها را برای شما شرح دادیم.

3_ در مرحله سوم نوبت به انتخاب خانه می رسد. در انتخاب خانه هدف شما حرف اول را می زند. که آیا هدف شما سرمایه گذاری است. یا سکونت. همچنین نوع هزینه های هر خانه نیز مهم است. مانند هزینه نگهداری شهرداری و …. هدف سرمایه‌گذاری است یا. نوع هزینه هر خانه نیز مهم است. هزینه‌های نگه‌داری و شهرداری و …

3_  با ورود به سایت realestate.com.au و در آنجا خانه‌های مد نظرتان انتخاب کرده و برای آنها تایم دیدن خانه می گذارید. یک نکته مهم که توسط متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر ارائه می شود. این است که نوع خرید خانه چگونه باشد. برخی از خانه‌ها private sales هستند. یعنی اختصاصی فروخته می شوند. برخی دیگر auction هستند. یعنی شما باید در مزایده شرکت کنید. و در صورت برنده شدن خانه مال شما است. برخی دیگر به eoi نیاز دارند. و قیمت ندارند. یعنی برای این ملک مبلغی اعلام نشده است. در این صورت شما و مشاورتان باید روی قیمتی که می خواهید. درخواست خرید بدهید. 

5_ زمانی که دیدن خانه ها را آغاز کردید. و یک خانه را پسندیدید. حال موقع قیمت گذاری بر روی خانه است. برخی خانه ها با مبلغ بالاتر و برخی خانه ها با مبلغ کمتر قیمت گذاری می شوند. در این مرحله شما باید یک تحلیل قیمت دقیق و خوبی را انجام دهید.  اگر خانه مورد علاقه خود را با قیمت بیشتری خریداری کنید. تا ریسک آن بیشتر باشد. اگر خانه مورد علاقه شما در مزایده باشد. که باید خدمت تان عرض کنیم. کار بسیار مشکلی دارید. حال وقتی خانه ای مورد پسند شما قرار گرفت. باید از ای جنت یا فروشنده خانه بخواهید. تا قرارداد خانه را همراه section 32 (متنی که تمام تاریخچه خانه در آن نوشته‌شده است.) را برای شما ارسال کرده تا شما آن را برای وکیل یا conveyansor خود بفرستید. بعد از اینکه وکیل شما یا conveyansor بررسی های لازم را انجام داد. و در صورت نبود مشکل شما قادر خواهید بود. برای آن خانه درخواست بدهید. 

6_ بعد گذراندن این مراحل درخواست خود را اعلام می‌کنید. هنگام درخواست مبلغ امکان دارد. کارگزار خانه شما برای اطمینان 2 تا 5 هزار دلار دریافت کند. در هنگام اعلام درخواست شما باید مبلغ پیش خود را مشخص کنید. همچنین میزان درخواست وام خود را مشخص کنید. ستلمنت دیت خود را تعیین کنید. ستلمنت دیت یعنی روز و موقعی که شما کلید را می گیرید. پیشنهاد متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر به شما این است. که  موقع درخواست حتماً این شروط را اعمال کنید:

subject to finance: یعنی شما شرط بگذارید. که اگر تمام وام ما از طرف بانک تایید نشد. بدون هیچ ضرری باید تمام مبلغ ما به خودمان برگردانده شود.
subject to building:‌ یعنی شما شرط بگذارید. که اگر در تایم دید و بازدید و بررسی خانه به مشکلات ساخت و سازی رسیدیم. خانه را پس میدهیم.
subject to pests:  به دلیل اینکه خانه ها در استرالیا از چوب هستند. باید شما شرط کنید. در صورت وجود موریانه و دیگر حشرات که باعث آسیب به خانه می شوند. شما قرارداد را لغو می کنید.

7_ حال اگر شما خانه ای را بردید. در  این هنگام شما باید 10% پیش پرداخت را بپردازید. مراحل وام خود را در بانک کامل و پس از آن باید منتظر تایید بانک شوید. حال اگر آکشن باشد. معمولا ضررهای زیادی می‌دهید. زیرا  آکشن ها مشکل تر و تعهد شما زیاد تر است. زمانی که وام شما تایید شد.  در این هنگام وکیل شما با کارگزار بانک این واگذاری را انجام می دهند. یک هفته قبل از زمان دریافت کلید به شما این اجازه را می دهند. تا دوباره خانه را ببینید. تا در صورت وجود مشکلی که با روز اول در تضاد است. آن را برای شما حل کنند. حال اگر  وام شما دچار مشکلی شد. همه مبلغ  به شما پس داده می شود. البته قابل به ذکر است. که اگر در حالت مزایده وام شما دچهار مشکلاتی شود. و به دست شما نرسد. شما بیشتر از موارد دیگر ضرر خواهید کرد. 

8_  و در روز آخر ستلمنت دیت شما به بنگاه رفته. و کلید را می گیرد. و تبریک دایانا مهاجر به شما زیرا موفق شدید. در استرالیا صاحب خانه شوید.