ویزای سرمایه گذاری انگلیس

کشور انگلستان همواره در نظام اقتصادی جهان نقش تعیین کننده ای را ایفاء کرده. همچنین ثبات اقتصادی این کشور یکی از دلایل گرایش افراد به سرمایه گذاری در انگلستان است. سرمایه گذاران همواره تمایل دارند با سرمایه گذاری در کشوری مناسب. علاوه بر تامین امنیت سرمایه خود بتوانند به سود آوری قابل توجیحی نیز دست پیدا کنند. خوب است بدانید. با سرمایه گذاری در انگلستان میتوانید. به تمام اهداف خود از یک سرمایه گذاری مناسب دست پیدا کنید. اما از آنجایی که سرمایه گذاری امری حساس و پیچیده است. افراد نباید به تنهایی و بدون مشورت با وکلای مجرب در این زمینه اقدامی را انجام دهند.

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان:

سه روش سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد. که به صورت خلاصه در پایین به آنها اشاره شده است:

1. Entrepreneur ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی

ویزای Entrepreneur یا تاسیس شرکت و کار افرینی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در کشور انگلستان است. از آنجا که این ویزا از یک سیستم امتیاز بندی پیروی میکند. متقاضی این ویزا باید 95 امتیاز لازم برای دریافت این ویزا را کسب نماید. دسترسی به منابع مالی به ارزش 200,000 پوند در بانک های معتبر. چه در داخل چه خارج از انگلستان در صورتی که قابل انتقال به انگلستان باشد. از مهم ترین ملزومات این نوع از سرمایه گذاری در انگلستان است. که 75 امتیاز را برای فرد تامین می نماید. لازم به ذکر است. این میزان سرمایه می تواند متعلق به خود متقاضی و یا همسر او باشد. که در هر صورت باید مدارک لازم برای اثبات این امر ارائه گردد.

اگر شخص متقاضی شهروند کشوری به جز کشورهای انگلیسی زبان باشد. باید مدرک آیلتس از خود ارائه دهد. (در حال حاضر نمره آیلتس 4 در کلیه مهارت ها مورد نیاز است). این مهارت زبان به فرد 10 امتیاز میدهد. و از شرایط لازم برای دریافت این ویزاست.

هزینه های زندگی در انگلیس

از طرف دیگر متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان. از طریق این روش باید بتواند هزینه های زندگی در انگلستان برای خود و همراهانش را در کشور انگلستان تامین نماید. واین امر را ثابت کند. اگر متقاضی و همراهانش خارج از کشور انگلستان هستند. مبلغ مورد نظر برای شخص اصلی 3310 پوند و برای هر همراه 1890 پوند است. و اگر در خاک انگلستان حضور دارند. 945 پوند برای شخص اصلی و 630 پوند برای هر همراه است. این امر 10 امتیاز برای فرد تامین میکند. و در مجموع متقاضی به 95 امتیاز لازم دست میابد.

روند کار به این صورت است. که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی a business plan پروسه ویزای خود. را اغاز می نماید و در نهایت این مبلغ باید. برای تاسیس یک شرکت و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است. و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد. و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد. و با 5 سال اقامت در خاک این انگلستان. فرد میتواند به اقامت دائم انگلستان دست پیدا کند. در صورتی که شخص با مبلغ مذکور مشکلی نداشته باشد. اقدام از این طریق یکی از روش های خوب مهاجرت به انگلستان است.

با دریافت این ویزا شما امکان این را دارید. که شرکت یا کسب و کاری برای خود راه اندازی کنید. و خودتان نیز در آن کار کنید. همچنین میتوانید اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد. که همزمان دو خانواده با یکدیگر برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. 

2. investor سرمایه گذاری در انگلستان

این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز هستید. تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید. با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان. از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی باید. نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. (قبل از این تاریخ این مبلغ به میزان یک میلیون پوند (1000,000) بود.). این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد. گرچه این امکان وجود دارد. که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد. اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

برای دریافت امتیازات لازم دیگر در این شیوه از سرمایه گذاری در بریتانیا. متقاضی باید حداقل 1,750,000 پوند از 2,000,000 پوند. را برای خرید اوراق قرضه. اوراق سهام و یا دیگر اوراق دولتی بریتانیا صرف نماید. تا30 امتیاز دیگر را کسب کند. همچنین او 15 امتیاز دیگر را بدست می آورد. اگر قبل از به اتمام رسیدن 3 ماه از زمان دریافت ویزای خود. به سرمایه گذاری بپردازد. از طرف دیگر لازم است. متقاضی این روش در ابتدا حسابی در کشور انگلستان باز نماید.

از مزایای دریافت این ویزا آن است. که فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. همچنین سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک مورد نیاز نیست. از طرف دیگر متقاضی الزامی ندارد. که برای تامین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد. در این شیوه مهاجرتی فرد متقاضی میتواند. همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد.

مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس

مدت زمان این ویزا 3 سال و 4 ماه است. و پس از گذشت این مدت اگر سرمایه 2,000,000 همچنان باقی باشد. تا 2 سال دیگر تمدید می شود. و بعد از گذشت 5 سال فرد را به اقامت دائم میرساند. اگر میزان سرمایه گذاری فرد در حد 5,000,000 باشد. در مدت زمان 3 سال و اگر این میزان 10,000,000 پوند باشد. با گذشت 2 سال فرد را به اقامت دائم انگلستان میرساند. همان طور که ملاحظه می فرمایید. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری. معمولاً با صرف هزینه های نسبتاً زیاد است. ولی شخص به راحتی می تواند اقامت و تابعیت انگلستان را تحصیل نماید.

3. سرمایه گذاری از طریق post-study work

این ویزا یکی از ویزا های سرمایه گذاری و کار افرینی در کشور انگلستان است. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید. در مجموع 95 امتیاز را کسب نماید. شخصی میتواند برای دریافت این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلیس اقدام نماید. که دارای 50000 پوند سرمایه نقد باشد. و یا اینکه از سازمان ها و موسسات معتبر انگلستان این مبلغ را دریافت نماید. اگر فرد خود این میزان سرمایه تهیه میکند. باید ثابت نماید این سرمایه متعلق به او و یا همسر او است. دسترسی به این سرمایه 75 امتیاز را برای فرد فراهم می آورد. لازم به ذکر است. اشخاصی که در انگلستان تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل هستند. برای دریافت این ویزا واجد شرایط هستند. چنین فردی میتواند با ایجاد یک کسب و کار در کشور انگلستان. اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

از دیگر ملزومات دریافت این ویزا آن است. که فرد متقاضی باید مدرک آیلتس.(آیلتس حداقل 4 در تمام مهارت ها) ارائه نماید. این امر میتواند 10 امتیاز به امتیازات فرد اضافه نماید. شهروندان کشورهای انگلیسی زبان که برای دریافت این ویزا اقدام می نمایند. از این شرط معاف هستند.

سرمایه گذاری در انگلیس

در این روش سرمایه گذاری در انگلستان نیز شخص متقاضی باید. با ارئه مدارک مالی ثابت نماید. که توانایی تامین هزینه های خود و همراهانش را دارد. که این مبلغ برای شخص متقاضی و هر همراهش اگر در خارج از انگلستان باشند. به ترتیب 3310 پوند و 1890 پوند است.

لازم به ذکر است برای اقدام به سرمایه گذاری در انگلیس از این طریق فرد متقاضی باید. یک طرح با توجیه اقتصادی (a business plan) ارائه نماید. با ارائه این مدارک فرد میتواند برای خودش. همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود برای دریافت این ویزا اقدام نماید. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است. و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 50000 پوند موجود باشد. و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد. برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد. و با 5 سال اقامت در خاک انگلستان فرد میتواند به اقامت دائم انگلستان دست پیدا کند. همراهان متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان اجازه کار و تحصیل در کشور انگلستان را دارند. و متقاضی میتواند 6 ماه در سال در خارج از خاک انگلستان باشد.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همواره با ریسک همراه است. بهتر است متقاضیان ورود به انگلستان ابتدا گزینه های کم ریسکتر. مانند تحصیل در انگلستان را در دستور کار خود قرار دهند. و سپس با حضور در انگلستان و با توجه به علاقه همیشگی دولت ها. به جذب سرمایه خارجی و با سرمایه کمترخود. به سرمایه گذاری اقدام نمایند. سایت UKBA نیز اطلاعاتی درباره با پیرامون ویزا های انگلستان در اختیار شما قرار می دهد. شرکت مهاجرتی دایانا مهاجر با برخورداری از کادر وکلای مجرب خود. مشاوره ای تخصصی را در رابطه با سرمایه گذاری در انگلستان و مهاجرت به این کشور در اختیار شما قرار میدهد.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در انگلستان:

1- سرمایه گذاری در انگلستان از چه روش هایی انجام می شود؟

سرمایه گذاری در انگلستان از ۳ روش قابل انجام می باشد. که عبارتند از: ویزای تاسیس شرکت یا کار آفرینی در انگلستان. investor سرمایه گذاری در انگلستان و سرمایه گذاری در انگلستان. از طریق post study work.

2- روند کاری سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی به چه شکل می باشد؟

روند کار به این صورت است. که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی. a business plan پروسه ویزای خود را اغاز می نماید. و در نهایت این مبلغ باید برای تاسیس یک شرکت. و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است. و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد. و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد. برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد. و با 5 سال اقامت در خاک این کشور فرد میتواند. به اقامت دائم انگلستان را به دست آورد.

3- آیا سرمایه گذاری در انگلستان investor بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد؟

بله، ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان. نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز هستید. تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید.

4- میزان نقدینگی برای سرمایه گذاری از طریق investor چه مقدار می باشد؟

با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان. از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی. باید نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. (قبل از این تاریخ این مبلغ به میزان یک میلیون پوند (1000,000) بود.) این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد. گرچه این امکان وجود دارد. که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد. اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

5- سرمایه گذاری در انگلستان از طریق investor چه مزایایی برای متقاضی دارد؟

از مزایای دریافت این ویزا آن است. که فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. همچنین سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک مورد نیاز نیست. از طرف دیگر متقاضی الزامی ندارد. که برای تامین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد. در این شیوه مهاجرتی فرد متقاضی میتواند. همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد.