ویزای کار انگلستان

از بهترین ویزاهای کاری در جهان. می توان به ویزای کاری انگلستان اشاره کرد. و با اسم Tire2 شناخته می شود. و اجازه اقامت انگلستان را برای متقاضیان صادر می کند. در صورت اینکه علاقه داشته باشید. به اخذ ویزای انگلستان برای کار در این کشور. به عنوان یک شهروند ایرانی. برای ویزای کار اقدام کنید. فرآیند دریافت ویزای کار در انگلستان. بابت اینکه این کشور ویزاهای کاری متنوعی دارد متفاوت است. عمومی ترین نوع ویزای کار این کشور معروف به ویزای Tire 2 است. که با ارائه یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در انگلستان می­ توان دریافت نمود. در میان روش های مهاجرتی به این کشور. روش تحصیلی و کاری بسیار آسان تر می باشد. 

انواع ویزای کار برای انگلستان

اخذ ویزای کار برای انگلستان انواع متفاوتی دارد. و افراد باید با توجه به حرفه و فن و هدف کاری خودشان. یکی از بهترین راه ها را انتخاب کنند. باید توجه داشت. که عمومی ترین ویزا برای افرادی است. که مهارت و مشاغل متفاوت و خاصی داشته باشند. صادر می ­گردد. کشور انگلستان به نیروهای کم مهارت و معمولی نیازی ندارد. و اکثرا درخواست ویزا برای کارهای معمولی پذیرفته نمی ­شود. در این زمینه بهتر است. ابتدا با مشاوران دایانا مهاجر در تماس باشید. تا با داشتن اطلاعات کافی برای مهاجرت خود اقدام کنید.

مهاجرت به انگلستان

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

طبق آخرین قوانینی که کشور انگلستان تصویب کرده است. انواع متعددی از ویزاهای کاری در سال 2021 در این کشور وجود دارد. ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت کلی ترین تقسیم بندی ویزاهای کاری انگلستان است. اگر شما بخواهید برای کار کردن به انگلستان بروید. می توانید برای خود به عنوان یک کارآفرین و یا سرمایه گذار کار کنید. همچنین می توانید برای سرمایه گذاری و خرید سهام یک بیزینس. ویزای کار داشته باشید. ولی بیشتر مردم به دنبال اشتغال در یک کمپانی انگلیسی می باشند. تا با حداقل هزینه وارد انگلستان شده و درآمد داشته باشند. ویزای کار در چنین شرایطی حالت های متفاوتی دارد. که هم کوتاه مدت است. و هم بلند مدت. در ادامه شرایط این ویزاها را بیشتر بررسی می کنیم.

شرایط کاریابی قانونی در این کشور به صورت زیر گفته شده:

 شرایطی را برایتان به وجود اورده. که برای صدور ویزای کاری این کشور تعیین نموده است. و طبق شرایط تعیین شده امتیازاتی را برای داشتن یک شاخصه هایی قرار داده است.

از همین نظر متقاضیان باید با برخورداری از شرایط زیر. نسبت به کسب امتیاز لازمه اقدام نمایند.

مهارت شغلی 

مدارک آموزشی یا تحصیلی

پیشنهاد کاری که حامی کاری ایفای نقش می­ نماید.
تمکن مالی متقاضی برای ماهه ای نخست زندگی در این کشور
دانش و یا ارائه مدرک زبان
بنا به نوع ویزای کاری برخی شهروندان می توانند. از داشتن پیشنهاد کار محروم باشند. شهروندان ایرانی متاسفانه در اکثر ویزاهای کاری انگلستان. نیاز به یک پیشنهاد کاری از خاک انگلستان دارند. اکثر شهروندان ایرانی در این سالها جهت اشتغال در انگلستان اول همراه با ویزای تحصیلی وارد این کشور می شوند. و بعد از ان با بدست آوردن موقعیت شغلی اقدام به اخذ ویزای کاری نموده اند. در مقاله های بعد بیشتر با انواع ویزاهای انگلستان اشنا می شوید.

انواع ویزای کار انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند. بسته به هدف و نوع مشاغل خود می­ توانند. یکی از ویزاهای کاری این کشور را دریافت نمایند.

انواع ویزای کاری کشور انگلستان:
ویزای Tire 1 این ویزا برای متخصصین حوزه های علوم انسانی مهندسی پزشکی. فناوری دیجیتال و هنر صادر می ­گردد که دارای 5 سال اعتبار است. و قابلیت تمدید دوباره را نیز دارا می­ باشد.
ویزای Tire 2 این ویزا برای افراد با مهارت های خاص صادر می ­گردد. که دارای پیشنهاد کاری هستند. و حداقل حقوق درج شده در قرارداد کاری 25000£ (پوند) تعیین شده باشد. این ویزا دارای اعتباری 6 ساله می­ باشد.
ویزای Tire 2 (انتقال نیروهای درون شرکتی). این ویزا برای افرادی که قصد انتقال شعبه­ شرکت خود را به انگلستان دارند. و دارای اعتباری بین 6 ماه تا 9 سال می ­باشد.
ویزای Tire 2 (ورزشکاران) این ویزا دارای اعتباری 3 ساله و با قابلیت تمدید دوباره می باشد. و برای ورزشکاران و مربیان صادر می­ گردد.
ویزای Tire 5 (ویزای موقت) این ویزا برای افرادی که قصد انجام کارهای موقت در انگلستان را دارند. صادر می گردد و دارای حامی و پشتوانه هستند. اعتبار این ویزا با توجه به اهداف متقاضیان بمدت 1 الی 2 سال دارای اعتبار می باشد

ویزای کاری انگلستان بر حسب اقامت

ویزاهای کاری انگلیس را می توان به 2 دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرد. بدیهی است که اعتبار انواع ویزای کاری این کشور. نقش ویژه ای در اقامت بلند مدت فرد خواهد داشت.

انواع ویزای کاری انگلستان عبارتند از:

انواع ویزای بلند مدت انگلستان:   

ویزای کار امور خیریه در انگلستان
 • ویزای کار ماموران دولتی سایر کشورها
 • ویزای ورزشکاری موقت
 • ویزای کار موقت نیروهای مذهبی
 • ویزای کار موقت و فصلی
 • ویزای کاری توافقات بین المللی

پیشنهاد شغلی در بریتانیا

همانطور که خواندید اخذ عموم ویزاهای کاری نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی است. پس در ابتدا بایستی به دنبال یک موقعیت کاری در انگلستان بود. همچنین برخی ویزاهای خاص دیگر نیز وجود دارد. که برای کار به عنوان مشاغل مذهبی و یا کارهای داوطلبانه. نیز قابل درخواست است. البته عموما یک فرد عادی برای دریافت ویزاهای کاری پروسه ای خیلی سخت. را از خاک ایران پیش روی خود دارد.

روند اخذ پیشنهاد کاری در این کشور. ابتدا با ارسال رزومه معتبر به کارفرمای این کشور می باشد. کارفرما پس از بررسی های لازم و در صورت. مناسب دیدن متقاضی برای موقعیت شغلی مذکور. تاییده را از طریق ایمیل ارسال خواهد نمود. متقاضی پس از اخذ تاییده از جانب کارفرمای این کشور می تواند. اقدامات لازم در خصوص اخذ ویزای کار این کشور را پیش گیرد..

ویزای همراه انگلستان

متقاضیان انجام کار در انگلستان. امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده خود به این کشور را دارند. و به همین ترتیب باید ویزای همراه را نیز اخذ نمایند. همراهان در انگلستان اجازه انجام کار را نخواهند داشت. و برای انجام کار نیازمند دریافت مجوز کاری این کشور می­ باشند.

هزینه ویزای کاری کشور انگلستان

اعتبار ویزا / هزینه ویزا به پوند

ویزا با اعتبار بیش از 3 سال / 1220£

ویزای با اعتبار 3 ساله / 610£

ویزا با اعتبار بیش از 3 سال و مشاغل مورد نیاز انگلستان / 928£

همراهان نیز به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی گفته می شود. همسر او می تواند برای تحصیل در انگلستان اقدام نماید. او اجازه کار هم دارد اما همانطور که خواندید. زمانی که ابتدا یک پیشنهاد کاری قانونی دارا باشد. کارفرما برای اخذ مجوز کاری وی اقدام نماید. تحصیل فرزندان زیر 18 سال نیز می تواند. در این کشور با داشتن ویزای کار والدین رایگان در مدرسه های دولتی انجام میشود.

ویزاهای خاص کاری در انگلستان

 در این کشور ویزاهای خاصی نیز برای برخی شهروندان و برخی افراد پیش بینی شده است. و از جمله ویزاهای خاص این کشور. می توان به ویزای اجداد یا تبار اشاره داشت. نوعی ویزای کاری در انگلستان وجود دارد. که اگر شما شهروندان یکی از 54 کشور مورد نظر در رابطه با انگلیس باشید. می توانید برای این ویزای کار اقدام نمائید. در لیست این کشورها نیز کشورهایی از آسیا نیز وجود دارد. که نامی از ایران متاسفانه در آن دیده نمی شود. نوع دیگری از ویزا نیز به شهروندان کشورهای مشترک المنافع انگلستان تعلق می گیرد. که اگر شما از سوی دولت این کشور به عنوان فرد دیپلمات و یا غیره دعوت به کار شود. می توانید. برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

ویزای کار انگلستان برای استارت آپ

نوع دیگری از ویزای کار در انگلیس شامل حال افرادی می شود. که قصد ایجاد یک کار جدید و نوآورانه را در این کشور دارند. این ویزا برای ملیت ها محدودیتی ندارد. اما شرایط خاصی برای این نوع ویزا وجود دارد. که باید در مورد اطلاعات بیشتری کسب نمائید. شما باید شرایط اولیه را برای استارت آپ در انگلستان داشته باشید.

 باید از نهادی که مایل به ایجاد کار در آن هستید. ابتدا مجوز را بگیرید. 

سازمان تجاری در انگلستان شما را تائید نماید.

ایده جدید داشته باشید.

سرمایه گذاری در انگلستان انجام دهید. و یا در آن شراکت داشته باشید.

این برنامه خاص، جدید و قابل رشد در انگلستان باشد.

مزایای ویزای استارت آپ

این ویزا اجازه می دهد. تا شما برای مدت 2 سال در انگلستان بمانید. البته این ویزا قابلیت تمدید ندارد. و بعد از این مدت تنها می توان این ویزا را به ویزای کارآفرینی تبدیل کرد. با اخذ ویزای کارآفرینی می توان پس از گذشت 3 سال دیگر و یعنی جمعا 5 سال. انجام تعهدات به اقامت دائم این کشور دست یابید. البته اگر شخص بتواند بعد از مدت 2 سال دیگر یک بیزینس جدید افتتاح نماید. و تائبدات جدید بگیرد می تواند. فرد بایستی اقامت جدیدی را برای مدت 2 سال مجددا. به عنوان همان اقامت استارت آپ تمدید و درخواست کند.

ویزای کاری انگلستان برای کارآفرینی

از دیگر اقامت های کاری در بریتانیا برای افرادی است. که برای کارآفرینی به این کشور می روند. اقامت کارآفرینی تنها برای افرادی است. که به عنوان یک مبتکر در این کشور بتوانند یک بیزینس تشکیل دهند. این بیزنیس اگر یک بیزینس جدید باشد. باید حداقل 50000£ (پوند) در آن سرمایه گذاری کرده. و  همین طور افراد نمی توانند. در بیزینسی که قبلا تاسیس شده ورود نمایند. این بیزینس باید متعلق به خود شما باشد. با راه اندازه این بیزینس شما می توانید حداقل 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین بعد از 3 سال می توانید این اقامت را به مدت 3 سال دیگر تمدید نمائید . در سال پنجم می توانید برای اخذ اقامت. اقدام به اخذ ویزای انگلستان کنید. 

مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان 2021

ویزای کار بریتانیا برای افراد با مشاغل معمولی صادر نمی ­گردد. اما افرادی که دارای مهارت های خاصی باشند. با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در سال 2021 در این کشور. حتی برای دریافت این ویزا می­ توانند. اقدام نمایند.

در پایین به مهمترین مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان اشاره شده :

توسعه دهنده نرم افزار
آرشیتکت
استخدام کننده
توسعه دهنده وب
دستیار اجرایی
مهندسی نرم افزار
تحلیلگر اجرایی
مدیر طراحی
مدیر اجرائی
این مهارت ها در برخی شهرها بیشتر مورد نیاز است. همچنین لیست به روز شده هر ساله از سوی اداره مهاجرت معرفی می شود. شما می توانید با مراجعه به Shortage list انگلستان. از آخرین مهارت های مورد نیاز در سال 2021 انگلستان آگاه شوید.

 

نرخ بیکاری در این کشور

نرخ بیکاری در انگلستان در سال 2021 کمتر از 4% است. با این توصیف شرایط اشتغال در این کشور بسیار مناسب است. قوانین اشتغال در بریتانیا به گونه ای است. که انجام کار برای افراد کمتر از 16 ساله جرم محسوب می­ شود. سن قانونی برای انجام کار در این کشور 18 سال به بالا است. میزان ساعات کاری 48 ساعت می ­باشد. علاوه بر این افراد اجازه انجام اضافه کاری را نیز دارند. و دارای یک ماه مرخصی با حقوق می­ باشند. بر اساس داده های آماری. نرخ بیکاری در این کشور به صورت چشمگیری در 5 سال گذشته کاهش پیدا کرده. اما در سال 2020 به دلیل روبرویی با بحران کرونا. برخی از مشاغل در این کشور. نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر از بین رفته.

مهم ترین موسسات کاریابی در انگلستان

پیدا کردن کارفرما در انگلستان جهت دریافت پیشنهادی کاری از طریق های مختلف امکان پذیر می باشد. یکی از معروفترین راه های جستجوی کار در انگلستان مراجعه کردن به شرکت های معتبر و دارای اعتبار کاریابی در انگلیس می باشد. اکثر این موسسات دارای وب سایت هایی می­ باشند که امکان جستجوی شغل را به صورت آنلاین میسر نموده اند. در برخی از موارد متقاضیان با ارائه رزومه های کاری خود به این موسسات از فرصت های شغلی موجود در این کشور مطلع می­گردند.

مهمترین موسسات کاریابی در انگلستان

Addeco
Adzuna
Indeed
Reed
TotalJobs
Monster
این موسسات را با آگاهی و شناخت به شما معرفی می نمائیم. به یاد داشته باشید. که با هر موسسه ای برای کاریابی اقدام نکنید. زیرا امکان این است که برخی افراد سودجو به شما وعده های دروغ بدهند. در میان روش های مهاجرتی به این کشور. تحصیل در انگلستان یکی از بهترین روش ها شناخته شده می باشد. 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار انگلستان

شرایط ویزای کار انگلستان و دریافت این نوع ویزا. مستلزم ارائه مدارکی است که به شرح زیر هستند.

 1. اصل مدارک ملکی شامل سند مالکیت یا اجاره ‌‌نامه به صورت ترجمه رسمی
 2. پرینت حساب بانکی متقاضی در 6 ماه اخیر. (صرفا بانک ‌های پاسارگاد و پارسیان مورد قبول می باشند.)
 3. تکمیل و ارائه فرم اینترنتی درخواست ویزا همراه. با تاییدیه وقت سفارت
 4. در روز مصاحبه. یکسری کپی از تمامی مدارک فوق بایستی همراه متقاضی باشد.
 5. پرداخت مبلغ هزینه مصاحبه
 6. اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمی
 7. اسناد مربوط به اسپانسر یا کارفرمای انگلیسی
 8. دعوتنامه‌ ای که از سوی کارفرما. برای متقاضی ارسال گردیده است.
 9. اجاره نامه یا سند مالکیت. محل زندگی اسپانسر در کشور انگلیس
 10. آخرین برگه مالیات پرداختی اسپانسر به انگلیس
 11. چند نمونه قبوض پرداختی اسپانسر مانند آب. برق، تلفن و سایر
 12. گواهي اشتغال به کار همراه با میزان درآمد سالانه
 13. مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای کار انگلستان

در این بخش از مقاله به بررسی پاسخ سوالات پرتکرار ویزای کار انگلستان می پردازیم. 

شرایط اخذ ویزای کارانگلستان برای ایرانیان چیست؟ ویزای کار انگلستان برای ایرانیان با نام Tier2 صادر می گردد. که ایرانی ها ابتدا باید از طریق سایت های بین المللی کاریابی. یا با ورود تحصیلی به این کشور اقدام به یافتن Job Offer. یا همان کارفرمای انگلیسی اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار انگستان چیست؟ پس از پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای انگلیسی فرد با ارائه مدارک هویتی. ترجمه مدارک تحصیلی و فنی حرفه ای. و مدرک زبان می تواند به سفارت مراجعه کند.
آیا ایرانیان می توانند ویزای جستجوی کار انگلستان دریافت نمایند؟ خیر این امکان وجد ندارد. افراد برای مهاجرت کاری به انگلستان حتما باید. از قبل از سوی یک کارفرمای انگلیسی قرارداد کاری دریافت کنند.
هزینه مورد نیاز ویزای کار انگلستان چقدر می باشد؟ هزینه این ویزا از سوی سفارت این کشور اخذ می شود. و به عواملی مانند نوع ویزا، مدت زمان ویزا و شرایط شخص. بستگی دارد مثلا ویزای Tier2 هزینه 610£ (پوند) است.