کانادا

کانادا کشوری با مساحت 9984670 کیلومتر مربع است دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه کانادا می باشد در این کشور وسیع تقریبا حدود چهل میلیون نفر زندگی می کنند به همین دلیل تراکم جمعیت کم کانادا و فاصله شهرها با یکدیگر حدودا زیاد می باشد شمالی‌ترین کشور قاره آمریکا کانادا است و فقط یک همسایه (ایالت متحده آمریکا) دارد از مناطق سردسیر این کشور می توان به بخش جنوبی و مجاور مرزهای آمریکا اشاره کرد پهناور بودن بارندگی به اندازه و بهره برداری مناسب کانادا باعث شده است که تولید و صادرات منابع طبیعی و محصولات کشاورزی در رده بالایی قرار داشته باشد

کشور کانادا معادن و ذخایر طبیعی فراوانی را درون خود جای داده و از نظر منابع طبیعی از جایگاه بالایی برخوردار است.

 حدود یکصد سال بیشتر از استقلال این کشور نمی گذرد و هنوز فرماندار کل کانادا را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می کند اما در طول این مدت کوتاه توانسته رشد و توسعه مناسبی را بدست آورده باشد به طوری که به گروه G8 (کشورهای پیشرو صنعتی جهان) پیوسته همچنین دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کانادا از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند وسعت زیاد جمعیت کم ثبات سیاسی و اجتماعی و درآمد سرانه بالا از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان از جمله ایران برای ادامه تحصیل در این کشور اقامت این کشور سرمایه گذاری در کآنادا و مهاجرت به کبک این کشور را انتخاب کنند در حال حاضر بومیان اولیه کمترین درصد (%4) از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند

دایانا مهاجر

درباره این کشور

در حال حاضر ایرانیان زیادی در کشور کانادا اقامت دارند و از روابط و پیوند عاطفی محکمی با کشور خانواده و دوستان برخوردار هستند امید است که ارتباط بین دو کشور بصورت منطقی و با احترام متقابل تداوم و گسترش یافته و از ثمرات آن هر دو کشور بهره مند شوند

نام رسمی: کانادآ
پایتخت کانادا: اتاوا
بزرگترین شهر این کشور: تورنتو
نوع حکومت در کانادا: دولت فدرال چند حزبی پارلمان. با دو مجلس قانون گذاری
رئیس کشور کانادا: پادشاه یا ملکه‌ی انگلستان
رئیس دولت: نخست وزیر – جاستین ترودو (از سال 2015)
تاریخ استقلال کانادا: اول ژوئن 1867 از انگلیس
روز ملی کانادا: اول ژوئن
زبان های رسمی در کانادا: انگلیسی-فرانسوی
واحد پول: دلار کانادا

شهرهای مهم

از شهرهای مهم و بزرگ کانادا می توان از سمت غرب به شرق به: ونکوور (استان بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (استان آلبرتا) ساسکاتون. (استان ساسکاچوان) وینیپگ (منیتوبا)، تورنتو اتاوا (استان انتاریو) مونترآل (استان کبک) فردریکتون (استان نیو برانزویک) شارلوت‌تاون (استان جزیره پرنس ادوارد) هلیفکس (استان نوا اسکوشیا)، سینت جانز (استان نیوفاندلند)اشاره کرد

تراکم جمعیت

طبق آمار گرفته شده در سال 2021 ،این کشور بر خلاف وسعت زیادی که دارد اما جمعیت کم می باشد به صورتی که در هر کیلومتر مربع از خاکش به طور متوسط، 4 نفر زندگی می کنند (دویست و بیست و هشتمین کشور) تراکم جمعیت در نقاط مختلف این کشور، متفاوت است بیشتر کانادایی‌ها در شهرهای جنوبی زندگی می کنند و حدود سه چهارم از جمعیت این کشور در 300 کیلومتری مرز آمریکا ساکنند مراکز شهری در ایالت های کبک و انتاریو بزرگ ترین می‌باشند که حدود دو سوم از کل جمعیت کانادا در خود جای داده است در چند سال اخیر، جمعیت کانادا به سمت غرب کشور متمایل شده است ایالت های بریتیش کلمبیا و آلبرتا از این تغییر محل سودمند شده اند و رشد جمعیت بسیار خوبی داشته‌اند کآنادا بالاترین میزان پذیرش مهاجر در جهان را دارد.

شرایط پذیرش مهاجر در کانادا

با توجه به اینکه کشور کانادا برای پذیرش مهاجران قوانین و شرایط خاصی را در نظر درد. مهاجرانی که قصد زندگی در کانادا را دارند باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد. 

  • ملحق شدن به خانواده و اقوام نزدیک 
  • مسائل بشردوستانه در مورد پناهندگانی که نیاز به اسکان مجدد دارند
  • دلایل اقتصادی و علمی

کیفیت تحصیل

با توجع به اینکه کشور کانادا در حیطه تحصیل جزء برترین کشورهای جهان می باشد. و بالاترین سیستم اموزی در سطح دنیا را دارد. به همین دلیل سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل در کانادا از سراسر دنیا اقدام به اخذ ویزا می کنند. کانادا دارای 5 دانشگاه عالی که در سطح بین الملل شناخته شده است می باشد.

اقتصاد

کشور کانادا یکی از کشورهای برتر اقتصادی در سطح جهان می باشد. در حال حاظر کشور ترکیه در لیست 5 کشور برتر اقتصادی در گروه کشورهای جی 7 می باشد. و در لیست کشورهای جی 20 بهترین کشور برای انجام بیزینس می‌باشد.

محیطی چند فرهنگی و بین‌المللی

سنت دیرینه ای در زمینه ی چند فرهنگی بودن این کشور دارد و بیشترین تعداد زبان در دنیا در کآنادا صحبت می‌شود همچنین بیشترین فستیوال‌ها و جشن‌ها در اینجا برگزار می‌شود.

کشور دو زبانه

همه چیز در این کشور دو زبانه است از فرهنگ گرفته تا تاریخ و قوانین سیستم آموزشی. کانادا کشوری است که به زبان‌ها اهمیت می‌دهد و هر فرد می‌تواند در عین حال که زبان خود را حفظ می‌کند یکی از زبان های انگلیسی و فرانسوی را یاد گرفته و در محیط های عمومی استفاده کند.

فرهنگ کشور

اگر شهر های بزرگ با فرهنگ اجتماعی قوی را دوست دارید و علاقه به گالری و موزه دارید می‌توانید در کانادا به آن‌ها دست پیدا کنید اگر هم به جوامع کوچکتر علاقه مندید باز می‌توانید در کانادا براحتی زندگی کنید برای بدست آوردن تجربه کانادایی می‌توانید حتی با خانواده کانادایی زندگی کنید.

آب و هوا

بیشتر مردم دنیا فکر می‌کنند که این کشور بسیار سرد و برفی است با اینکه بیشتر مساحت آن در مناطق شمالی و سردسیر واقع شده است اما اکثریت کانادایی‌ها در مناطق جنوبی که آب و هوای معتدلتری دارند زندگی می‌کنند در برخی از شهرهای کانادا بخصوص شهرهایی که دور از ساحل هستند دمای هوا در فصل زمستان بسیار سرد می‌شود جریان هوای گرمی که از اقیانوس آرام می‌وزد باعث بارش باران بیشتر نسبت به برف در مناطق ساحلی می‌شود این در حالی است که بارش برف در مناطق دور از ساحل و داخلی کانادا بیشتر است بیشتر قسمت‌های کانادا نیز هوای گرمی را (اغلب تا 30 درجه سانتیگراد) در فصل تابستان تجربه می‌کنند.

طبیعت

 تعداد بسیاری دریاچه و رودخانه در این کشور وجود دارد

  • از آب و هوای سرد در کآنادا گرفته
  • تا آب و هوای معتدل 
  • جنگل و کوه و سواحل در کانادا وجود دارد.
  • همچنین می‌توانید پارک های ملی در این کشور را بگردید و از زیبایی آن لذت ببرید.